מחפשים אינסטלטור מומלץ? מצאתם!
מחפשים אינסטלטור מומלץ? מצאתם! השאירו פרטים וחוזרים במהירות עם הצעות מחיר:

תיקון משאבה טבולה

המשאבה הטבולה שלכם לא עובדת כראוי? סתומה או אולי מקצרת? בעמוד תראו אילו תקלות קורות למשאבה טבולה, מתי אי אפשר לתקן ונדרשת החלפה ומה צפוי להיות המחיר של כל העסק הזה. בנוסף תוכלו לערוך השוואת מחירים בין אינסטלטורים כדי לחסוך במחיר התיקון או ההחלפה.

מה זה משאבה טבולה ואיך היא פועלת?

משאבה טבולה היא משאבה אשר מחוברת לשקע רגיל ויושבת (טבולה) בתוך בור הביוב בעומק של מספר מטרים ומחוברת לצנרת הביוב המרכזית. תפקיד המשאבה הטבולה הוא לנקז את המים בהם השתמשנו במקרים בהם מערכת המים לא נמצאת מתחת למקום השימוש במים, כמו למשל במרתפים או מקלטים שנמצאים מתחת לגובה הקרקע.

 

משאבה טבולה

אילו תקלות ניתן לתקן במשאבה טבולה?

תיקון משאבה טבולה מתחלק ל-2 סוגי תקלות: כאלו שניתן לתקן וכאלו לא ניתן לתקן ודורשות החלפה. לצורך תיקון משאבה טבולה יש צורך להוציא את המשאבה קודם לכן. מה שהאינסטלטור יעשה הוא ירד לביוב וישלוף את המשאבה. במקרים בהם כל בור הביוב מוצף יהיה צורך בשימוש בכלים מיוחדים לצורך העבודה. אילו תקלות ניתן לתקן?

 • מצוף תקול: המשאבה הטבולה אמורה לפעול לפי פקודה של המצוף החיצוני. במידה והמצוף החיצוני תקול המשאבה לא תשאב את המים. במקרה הזה רק נדרש להחליף את המצוף והמשאבה תחזור לעבוד.
   
 • משאבה טבולה סתומה: התקלה הנפוצה ביותר של משאבה טבולה היא סתימה. לרוב הסתימה נגרמת כתוצאה מהצטברות של מגבונים אבל גם לכלוכים קשים אחרים יכולים לגרום לכך. במקרה הזה יש צורך פשוט לנקות את המשאבה.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-3633609

מתי נדרשת החלפת משאבה טבולה?

החלפת משאבה טבולה נדרשת במקרה של תקלה שלא ניתנת לתיקון, לדוגמה כשהיא מקצרת או שיש בעיה במנוע.

 • משאבה טבולה מקצרת: כאשר משאבה טבולה מקצרת הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לבדוק את השקע החשמלי שאליו היא מחוברת, שזו עבודה של חשמלאי. במקרה של מנוע משאבה טבולה תקול יש צורך להחליף את המשאבה לגמרי.
   
 • בעיה בחלק הפנימי: במידה והאינסטלטור ניקה את המשאבה והיא עדיין לא עובדת זה סימן לבעיה בחלק פנימי. במקרה הזה אין אפשר לתקן ונדרשת החלפת משאבה טבולה.

 

סוג התקלה תיקון או החלפה?
מצוף תקול תיקון
קצר החלפה
סתימה תיקון
חלק פנימי החלפה

מחירי של תיקון והחלפת משאבת ביוב

תיקון משאבה טבולה יעלה בין 500 - 700 ש"ח לתיקון ממוצע של ניקוי משאבה או תיקון מצוף תקול.

 

מחיר תיקון משאבה טבולה בממוצע

מחיר תיקון משאבה טבולה בממוצע: 600 ₪

טווח מחיר גבוה 700 ₪

טווח מחיר נמוך 500 ₪

 • במקרה שיותר קשה להוציא את המשאבה ונדרש מהאינסטלטור להשתמש בכלי מיוחד המחיר יכול להגיע גם ל- 900 או 1,000 ש"ח.
 • מחיר החלפת משאבת ביוב נע בין 2,200 - 3,000 ש"ח.
 • ראו מחירי אינסלציה נוספים כאן.
 • לעיתים כאשר משאבה טבולה אינה תקינה, יש צורך בהזמנת ביובית לצורך שאיבה ורק לאחר מכן ניתן לטפל במשאבה - ראו כאן מחיר ביובית.

השוואת מחירים לתיקון משאבה טבולה

מחיר תיקון משאבה טבולה הוא לא מאוד זול, במיוחד אם מדובר בהחלפה, ולכן חשוב לא לקחת את הצעת המחיר הראשונה שאתם מקבלים וכן לקבל מספר הצעות מחיר כדי להשוות ביניהן. התקשרו לפורטל פייפר אינסטלציה וקבלו הצעות מחיר מעד 3 אינסטלטור בעיר שלכם. ככה תוכלו להתחיל להשוות ולחסוך בקלות.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-3633609

איך ניתן לשמור על משאבה טבולה לאורך זמן?

יש כמה דברים שתוכלו לעשות על מנת לשמור על המשאבה הטבולה שלכם לאורך זמן רב יותר:

 • מגבונים: אי אפשר לדבר על תיקון משאבה טבולה בלי להזכיר את אחד האויבים הגדולים שלה - המגבונים. גם אם יש לכם משאבה טוחנת, היא לא תדע לטחון מגבונים. אז מה לעשות? אל תזרקו מגבונים לאסלה - זרקו אותם לפח?
   
 • מערכת אזעקה: ניתן להתקין מערכת אזעקה אשר מתריעה על גלישה. אם אתם רוצים להיות יותר בטוחים בקשו מהאינסטלטור שיתקין לכם מערכת אזעקה כזו ותוכלו לעלות על התקלה במהירות לפני שהיא מחריפה.
   
 • שמן בישול: נכון דברים שלא אמורים להגיע למערכת הביוב שלנו? שמן בישול הוא עוד אחד מהם. אל תשפכו שמן בישול לכיור, במקום זאת חכו שהוא יתקרר ושפכו אותו לשקית קטנה. את השקית שימו בפח וכך תמנעו נזילה של זמן בשקית הזבל שלכם או כניסה שלו למערכת הביוב.
   
 • לכלוכים קשים: עוד בעיות של משאבה טבולה הם לכלוכים קשים כמו בוץ או בטון. דאגו לבקר באזור כדי לוודא שאין הצטברות של בוץ, בטון או כל לכלוך קשה אחר שמפריע למשאבה הטבולה.