מחפש אינסטלטור?
מחפש אינסטלטור? קבל עד 3 הצעות מחיר בחינם וללא התחייבות!

משאבת ביוב טבולה

משאבת ביוב טבולה בדרך כלל נראה במרתף, אך היא יכולה להיות גם חיצונית ובאזורים שונים ברחבי הבית, הכל תלוי בגבהים השונים ובצנרת שלכם. בעזרת פורטל "פייפר אינסטלציה" תוכלו להשיג שירות בעבור החלפה, תיקון או התקנת משאבות טבולות, השאירו פרטים או חייגו וקבלו עד שלוש פניות של אינסטלטורים העוסקים במשאבות טבולות.

מהו מחיר משאבת ביוב?

מחיר התקנת משאבה טבולה לביוב נע בין 1,800 - 2,200 ש"ח. בעבור התקנה או החלפת המשאבה. ישנם סוגים שונים כמובן עם עלויות יקרות או זולות יותר, תלוי בגודל ובסוג המשאבה.

מחיר ממוצע למשאבת ביוב

מחיר ממוצע למשאבת ביוב: 2000 ₪

טווח מחיר גבוה 2200 ₪

טווח מחיר נמוך 1800 ₪

  • מחיר משאבת ביוב טוחנת - 2,400 - 2,800 ש"ח
  • מחיר משאבת ביוב למרתף (חזקה יותר) 2,400 - 2,600 ש"ח
  • למידע נוסף על מחירי אינסטלציה.

מהו תפקידה של משאבת הביוב?

מים מכיורים, אמבטיות, מקלחונים, מכונות כביסה, מדיחי כלים, אסלות בתי שימוש ופתחי ניקוז - זורמים דרך צינורות ניקוז אל מערכת הביוב הציבורית. צינורות הניקוז מן המבנה הם בעוביים שונים, כך למשל צנרת ניקוז כיור שירותים תהיה בדרך כלל בקוטר 40 מ"מ,  מכיור המטבח צנרת ניקוז בקוטר גדול יותר (בדרך כלל 50 מ"מ), צנרת ניקוז אסלה היא בקוטר 4 צול (4 אינץ' שהם כ-100 מ"מ) ועוד. המים, על חומרי פסולת שבהם, מנוקזים אל מערכת הביוב הציבורית.


צנרת הביוב הציבורית מונחת מתחת לפני הקרקע וכל עוד האזורים המנוקזים נמצאים מעליה ניתן בדרך כלל לאפשר למים לזרום בכוח הכבידה במורד צנרת הניקוז. כל עוד הניקוז מאזור שממוקם מעל מערכת הביוב הציבורית - בדרך כלל קל למדי לתכנן ולהתקין צנרת ניקוז בעוביים מתאימים ובשיפוע מספיק. קשיים מתעוררים כאשר יש לנקז מים מאזורים הנמצאים מתחת לצינורות הניקוז הראשיים המובילים מן המבנה אל מערכת הביוב הציבורית. כך למשל כאשר מדובר במרתף או בחלל שקוע אחר.

משאבות ביוב תפקידן לאפשר ניקוז מים מאזורים מהם, מסיבות כאלה ואחרות, לא ניתן לנקז בגרביטציה (לא ניתן כלל או שיש קושי להשיג שיפוע מספק בצנרת הניקוז). בפיסקאות הבאות תמצאו מידע רב אודות משאבות ביוב, בין היתר נפרט על סוגים שונים של משאבות כאלה, איך הן פועלות, איך בוחרים את משאבת הביוב המתאימה ביותר לצרכינו, אלו תקלות יכולות להתפתח במשאבות ביוב ומה ניתן לעשות כדי למנוע אותן, מחירים אופייניים למשאבות ביוב, איך בוחרים אינסטלטור המעניק שירות של תיקון משאבת ביוב ועוד.

משאבה טבולה

השוואת מחירים בין משאבות ביוב עושים ב"פייפר אינסטלציה"

אם אתם מחפשים אינסטלטור לצורך תיקון או התקנת משאבת ביוב – מלאו פרטיכם בטופס שבעמוד, ונשמח לשלוח היישר אליכם רשימת אנשי מקצוע מצויינים מהאזור שלכם, העוסקים בהתקנה ותיקון של משאבות ביוב מים. למעשה דרכנו תקבלו עד שלוש פניות של אנשי מקצוע העוסקים בנושא התקנת משאבות ביוב, כך שתוכלו לבצע השוואת מחירים במהירות ובפשטות.

איך משאבת ביוב טבולה פועלת ומדוע יש בלאי?

במרבית המקרים נעשה הניקוז מאזורים בעייתיים באמצעות משאבת ביוב טבולה. משאבות כאלה מותקנות כך שהן שקועות במים, כשמפלס המים עולה המשאבה נכנסת לפעולה ומזרימה מים במעלה צינור ניקוז המחובר אליה. כשמפלס המים יורד ומגיע לגובה המשאבה הטבולה היא מספיקה לפעול.

 

הפעלה והפסקת משאבת ביוב טבולה נעשיית באמצעות מנגנון המצוייד במצוף. כאשר המצוף עולה נסגר מעגל חשמלי והמשאבה נכנסת לפעולה. ככל שמנוקזים מים אל הביוב המצוף יורד, כשמפלס המים מגיע למפלס המשאבה מפסיק זרם החשמל אליה והיא חדלה מלפעול. למעשה היא פועלת בכל יום מספר פעמים ולכן יש לה בלאי, כמו כל מוצר הפועל לאורך זמן. 

סוגים נוספים של משאבות ביוב

משאבות ביוב נבדלות זו מזו בקוטרן, בעוצמת המנוע שלהן, הקצב בו הן מסוגלות לנקז מים (כמות מים בליטרים ליחידת זמן), מנגנון ההפעלה והכיבוי (חלק אינטגראלי של המשאבה או מנגנון חיצוני לה) ועוד. הבדל משמעותי קיים בין משאבות ביוב פשוטות למשאבת ביוב טוחנת (המכונה גם- משאבת ביוב גורסת). משאבה רגילה שואבת את המים כמו שהם ומזרימה אותם במעלה צנרת הניקוז. משאבת ביוב טוחנת מצויידת במנגנון המרסק פסולת הנמצאת במים וכך קטן הסיכוי לנזק למשאבה ולסתימות.

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-3633609

תקלות אופייניות במשאבות ביוב

משאבת ביוב מקצרת היא כזו המקפיצה את החשמל כשהיא נכנסת לפעולה. תקלה כזו מעידה על כך שמנוע המשאבה צורך זרם חשמל גדול מדי, ייתכן שהמנוע שרוף או שהמשאבה תקועה. תקלות נוספות עשויות להיות נזילות ממשאבת ביוב, יניקה בלתי מספקת, סתימות, הפעלה מאוחרת או משאבת ביוב שכלל לא נכנסת לפעולה ועוד, ניתן דרך פייפר אינסטלציה להזמין תיקון משאבת ביוב.

אז מה עושים בכדי לשמר את המשאבה?

כדי למזער את הסיכוי לתקלות ולהבטיח שמשאבת ביוב גורסת או אחרת תשרת אותנו למשך זמן רב ככל האפשר יש להקפיד על התקנה נכונה. חשוב להשתמש במשאבת ביוב טוחנת אם יש בכך צורך, ניתן לבחור משאבת ביוב ידנית (מופעלת באופן יזום ולא אוטומטית על ידי מנגנון מצוף). יש לנקוט פעולה מיד עם הופעת עדות לבעיה (ירידה בקצב הניקוז או הקפצה מדי פעם של החשמל למשל). אינסטלטור המתקן במשאבת ביוב יוכל לבדוק עבורנו את מצב המשאבה, להציע החלפת משאבת ביוב במידת הצורך, לבצע טיפול בדמות ניקוי, פתיחת סתימה, החלפת מצוף למשאבת ביוב ועוד.

לחצו לחיוג מהיר השאירו פנייה