מחפשים אינסטלטור מומלץ? מצאתם!
מחפשים אינסטלטור מומלץ? מצאתם! השאירו פרטים וחוזרים במהירות עם הצעות מחיר:

תיקון טוחן אשפה

צריכים לתקן את טוחן האשפה שלכם? הוא לא עובד? מקצר? מסריח? נוזל? בעמוד תראו אילו תקלות טוחן אשפה ניתן לתקן בעצמכם ואילו יצריכו עזרה של טכנאי טוחן אשפה. ותוכלו לערוך השוואת מחירים כדי להוריד במחיר.

תקלות טוחן אשפה נפוצות

לטוחן אשפה יש כמה תקלות נפוצות. לפעמים הוא פשוט לא עובד, או לא טוחן מספיק טוב, לפעמים המים לא יורדים בכיור ויכול להיות שהוא נסתם או מקצר. בכל מקרה הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לנתק את טוחן האשפה מהחשמל ולחבר מכשיר אחר. זה על מנת להבין האם הבעיה היא בטוחן האשפה או בשקע.

 

במידה והמכשיר האחר לא עובד גם, כנראה שמדובר בבעיה בשקע ואז תצטרכו להזמין חשמלאי שחליף את השקע שלכם. המכשיר השני כן עובד? בואו נראה כמה תקלות שונות ומה יכול להיות הפיתרון שלהם.

 

תיקון טוחן אשפה

טוחן אשפה הפסיק לעבוד, מה עושים?

לפעמים טוחן אשפה לא עובד ולא ברור לכם למה. אז אחרי שהבנתם שהבעיה היא לא בשקע הנה פעולות שכדאי לכם לעשות לפני שאתם מזמינים טכנאי טוחן אשפה:

 1. מתג פנאומטי: במקרה שיש לכם מפסק אוויר חיצוני (נקרא מתג פנאומטי) צריך לבדוק האם הבעיה היא בצינורית שמחברת בין המפסק לבין הטוחן. נתקו אותה, נשפו בתוכה מספר פעמים ואז חברו אותה מחדש (ודאו שאתם מחברים טוב).
   
 2. כפתור בטיחות: דבר נוסף שחשוב לבדוק הוא כפתור הבטיחות. ייתכן שהוא נלחץ בטעות. לחצו על המתג שוב ונסו להפעיל את טוחן האשפה.
   
 3. חפץ זר: טוחני אשפה לא עובדים במקרה שיש משהו שהם לא אמורים לטחון. במקרה הזה נתקו את טוחן האשפה מהחשמל, הסירו את כיסוי הגומי בכיור וחפשו את החפץ הזר. חפץ זר יכול להיות שבר של זכוכית שנשברה בכיור, כפית שנפלה ולא שמתם לב או כל דבר אחר שלא נראה לכם שטוחן אשפה יכול לטחון. הסירו את החפץ הזר ונסו להפעיל.
   
 4. הפעלה ידנית: אם ניסיתם את כל זה וטוחן האשפה עדיין לא עובד עדיין יש תקווה לנסות לתקן בעצמכם. מתחת לטוחן אמור להיות פתח מיועד למפתח אלן (פתח משושה). הכניסו את המפתח אלן וסובבו את דיסקית הטחינה (תצטרכו להפעיל מעט כוח) עד שאתם מרגישים שהדיסקית מצליחה להסתובב באופן חופשי. לאחר מכן תאתחלו את טוחן האשפה עם הכפתור שמתחת לטוחן.
 • ניסיתם את הכל וטוחן האשפה עדיין לא עובד? זה הזמן להזמין טכנאי טוחן אשפה. שימו לב שקראנו לבעל המקצוע טכנאי טוחן אשפה וזה כי אם רציתם להזמין אינסטלטור לעבודת אינסטלציה אחרת ורציתם שיתקן את טוחן האשפה שלכם, אז חשוב לוודא זאת קודם. תוכלו להתקשר לפורטל פייפר ותקבלו הצעות מאינסטלטורים בעיר שלכם שכן מתעסקים בטוחן אשפה.

טוחן אשפה מקצר

בשביל להבין אם טוחן האשפה שלכם בדקו מכשירים שונים בשביל להבין האם ייתכן שמדובר בשקע. אם המכשירים האחרים עובדים והבנתם שזה אכן טוחן האשפה שמקצר, לצערנו זו בעיה שלא ניתנת לתיקון וצריך להתקין טוחן אשפה חדש. זה מפני שמקור הבעיה הוא במנוע טוחן האשפה שתם זמנו ולא משתלם להחליף אותו.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-3633609

טוחן אשפה נסתם, איך לנקות אותו?

לצורך ניקוי טוחן אשפה ערבבו קוביות קרח עם חומץ וזרקו לטוחן ותנו לו לעבוד במשך 10 דקות על מנת לנקות גם את הצדדים. שימו לב לנקות את טוחן האשפה באופן קבוע וגם את פתח הניקוז על מנת למנוע ריחות מסריחים מטוחן האשפה.

 

שימו קוביות קרח בכיור כדי לנקות את הטוחן

תיקון טוחן אשפה שנוזל

טוחן אשפה נוזל יכול להיות כתוצאה פשוט מחיבורים שרופפים בין טוחן האשפה לכיור או לסיפון במקרה הטוב, ובמקרה הפחות טוב זה יכול להיות כתוצאה מסדק בראש של הטוחן. אם הזמנתם טכנאי טוחן אשפה והוא רק חיזק את החיבורים תשלמו רק 250 - 300 ש"ח, אך שצריך להחליף את הראש או את החיבור לסיפון המחיר יכול לרוב יהיה בין 600 - 700 ש"ח.

טוחן אשפה מסריח

אם טוחן האשפה שלכם מוציא ריחות רעים ייתכן שתוכלו לתקן אותו בעצמכם וסביר להניח שאין בעיה גדולה, לרוב מדובר בהצטברות של זבל. שלפו את הגומייה בפתח של הטוחן ונקו אותה או הכניסו אותה למדיח. בנוסף זרקו לטוחן כמה פלחים של לימון וקוביות קרח. עדיין יש ריח מסריח? זה הזמן לקרוא לטכנאי טוחן אשפה מקצועי לבדוק את הנושא.

 

טוחן אשפה מסריח

כמה יעלה לתקן טוחן אשפה?

מחיר תיקון טוחן אשפה יהיה בין 250 - 300 ש"ח במקרה של תיקון בסיסי כמו חיזוק החיבורים.

 

מחיר תיקון טוחן אשפה בסיסי בממוצע

מחיר תיקון טוחן אשפה בסיסי בממוצע: 275 ₪

טווח מחיר גבוה 300 ₪

טווח מחיר נמוך 250 ₪

 • במידה ויש צורך בעבודה יותר רצינית כמו החלפת הראש המחיר יהיה בין 600 - 700 ש"ח.
 • צריכים להחליף את טוחן האשפה? עלות ההתקנה תהיה בין 1,400 - 1,500 ש"ח כולל הטוחן.
 • ראו מחירי אינסטלציה נוספים.

מתי תיקון טוחן אשפה לא מומלץ?

יש כמה מקרים בהם תיקון טוחן אשפה הוא אפשרי אבל לא מומלץ כי זה פשוט לא משתלם:

 

תקלה בטוחן אשפה לתקן או להחליף?
טוחן אשפה מקצר להחליף
טוחן אשפה מסריח לתקן
טוחן אשפה לא עובד להחליף (אם בדקתם חפץ זר ואת המתג)
טוחן אשפה נסתם לתקן - לנקות
טוחן אשפה נוזל מהתחתית להחליף

איך מונעים תקלות בטוחן אשפה?

בשביל למנוע תקלות בטוחן האשפה יש כמה הרגלים שכדאי לכם לאמץ על מנת למנוע את התיקון או ההחלפה הבאה:

 • שמעתם רעש מוזר? אם שמעתם רעש מוזר מטוחן האשפה מיד עצרו את הפעילות שלו, נתקו אותו ונסו לאתר את החפץ הזר. זה לפני שהעניין מחריף.
   
 • דאגו להזרים מים: מים עוזרים לטוחן האשפה לפעול בצורה חלקה. דאגו להזרים מים קרים לפני שאתם מפעילים את טוחן האשפה וגם לאחר מכן כדי לוודא שהוא לא יתייבש.
   
 • שמרו על ידיים יבשות: מים וחשמל לא עובדים ביחד, ולכן חשוב לשים לב שכשאתם מפעילים את טוחן האשפה לנגב את הידיים וכך תמנעו תקלות רבות בטוחן האשפה.
   
 • טוחן אשפה לא טוחן הכל: לא כולם יודעים אבל טוחן אשפה לא טוחן כל דבר. ודאו שאתם לא נותנים לו עבודה קשה מדי שהוא לא יכול לעשות? מה הוא לא יכול לטחון? הרשימה בפסקה הבאה.

מה טוחן האשפה לא יכול לטחון?

לפניכם רשימה של דברים שטוחן האשפה לא טוחן וחשוב לשים לב לפנות מהכיור לפני ההפעלה:

 • דברים שהם לא מזון כמו סקוצ'ים, שקיות תה, עטיפות, סמרטוטים ועוד.
   
 • עצמות וקליפות ביצים.
   
 • שמן ושומנים (בכל מקרה עדיף שלא יהיו בכיור).
   
 • ירקות סיביים כמו אספרגוס או סלרי.

השוואת מחירים בין טכנאי טוחן אשפה

כמו שאמרנו קודם לא כל אינסטלטור מתעסק בטוחני אשפה, לכן חשוב לוודא שאתם שואלים זאת לפני שאתם מזמינים אותו. מעבר לכך מומלץ לקבל מספר הצעות מחיר מטכנאי טוחן אשפה, כך תוכלו לערוך השוואת מחירים מה שיעזור לכם לחסוך במחיר הסופי.

 

פורטל פייפר אינסטלציה פותר לכם את הבעיות האלו. כאמור, לא רק כשאתם מתקשרים אתם מקבלים רק הצעות מחיר מטכנאי טוחן אשפה, אלא גם תקבלו עד 3 הצעות מחיר שונות כדי שתוכלו להשוות ולחסוך בקלות.

שאלות נפוצות על תיקון טוחני אשפה

טוחן אשפה הפסיק לעבוד, מה לעשות?

צריך לבדוק אם יש חפץ זר ולבדוק את המתג הפנאומטי. הוספנו לכם בעמוד הנחיות מלאות.


מה עושים כשטוחן אשפה נסתם?

כדאי לנסות לנקות אותו עם חומץ או לימון וקוביות קרח. אם זה לא עבד כדאי לנסות לנקות ידנית.