מחפשים אינסטלטור מומלץ? מצאתם!
מחפשים אינסטלטור מומלץ? מצאתם! השאירו פרטים וחוזרים במהירות עם הצעות מחיר:

שסתום אל חוזר

בעמוד זה תוכלו למצוא את כל המידע שחשוב לדעת על שסתום על חזור: מה זה, מתי נשתמש בו, איך הוא מותקן וכמה עולה ההתקנה. בנוסף, תוכלו להזמין אינסטלטור שיתקין שסתום אל חזור לדוד, לביוב, לשעון המים ועוד.

מה זה שסתום אל חוזר למים ומה תפקידו?

שסתום אל חוזר הוא רכיב מיוחד אשר עוזר לשמור על זרימת מים לכיוון אחד בלבד. את השסתום נהוג להתקין על הצנרת, בדרך כלל בסמוך לשעון המים. שסתום זה, עוזר למנוע זרימה של מים אל הצד הנגדי ושומר על זרימה תקינה לכיוון אחד.

 

כאשר מתבצעת זרימה דו כיוונית של המים, הדבר עשוי להוביל לחשבון מים גבוה בשל ספירה כפולה של המים על ידי המונה. שסתום אל חוזר למים הוא אביזר שמחירו זול יחסית, אשר יכול לחסוך לנו תשלומים מיותרים ולא מוצדקים.

התקנת שסתום אל חוזר למים

מחיר להתקנת שסתום אל חוזר

עלות התקנת שסתום אל חוזר נעה בין 300 ל-400 ש"ח. המחיר כולל גם את השסתום עצמו וגם את עבודת ההתקנה. במידה ובמסגרת עבודת ההתקנה נדרש לשנות את אורך הצינור, תיתכן תוספת למחיר זה, של 100 ש"ח. המחיר של השסתום עצמו (המוצר בלבד) עומד בממוצע על כ-50 שקלים.

 

עלות ממוצעת להתקנת שסתום אל חוזר

עלות ממוצעת להתקנת שסתום אל חוזר: 350 ₪

טווח מחיר גבוה 400 ₪

טווח מחיר נמוך 300 ₪

איך מתקינים שסתום אל חוזר?

התקנת שסתום אל חוזר נחשבת לעבודת אינסטלציה פשוטה יחסית אשר ניתן לבצע תוך דקות ספורות. אלו הם השלבים בהתקנת שסתום אל חוזר בשעון המים:

  1. סגירת זרם המים בדירה.
  2. פירוק שעון המים.
  3. פתיחת האטמים שעל הצינור.
  4. קיצור צינור המים (במידה ואין מקום לשסתום)
  5. התקנת השסתום החדש.
  6. סגירת האטמים וחידוש זרימת המים.

הערה: במידה ומדובר על שסתום אל חוזר רקורד לא נדרש לקצר את צינור המים וכל שנדרש לעשות הוא להחליף את הרקורד (אום מיוחד בצידו של שעון המים) הקיים בחדש.

סוגים של שסתומי אל חוזר

יש סוגים שונים של שסתומי אל חוזר כאשר הדגם הפשוט ביותר עשוי מפלסטיק והדגם האיכותי ביותר עשוי מנחושת או מפליז. מבחינת המנגנונים, נוכל למצוא שסתום קפיץ או שסתום קלפה, כאשר שני השסתומים מבצעים את אותה הפעולה אך המנגנון של שסתום הקלפה נחשב לאיכותי הרבה יותר ומחזיק למשך שנים רבות במצב מעולה.

 

שסתום אל חוזר למים

שימושים מרכזיים של שסתום אל חזור

נהוג להתקין שסתום אל חוזר בעיקר בעבור הדברים הבאים:

שסתום אל חוזר לשעון מים: כפי שהסברנו קודם לכן, נתקין אותו על גבי שעון המים ונעשה זאת בשביל למנוע תנועה דו כיוונית של זרימת המים. זו גם הפעולה הפשוטה ביותר

 

שסתום אל חוזר לביוב: משמש להגנה מפני זרימה חוזרת של מים מהביוב ומונע כניסה של ריחות לא נעימים (קראו על ריח רע בשירותים) וגם כניסה של חולדות ועכברים. לרוב שסתום אל חוזר לביוב יהיה מיוצר מפלסטיק קשיח ויגיע בקוטר של 110 או 160 ס"מ.

 

שסתום אל חוזר לדוד: נרכיב אותו בנקודה שבה נכנסים מים קרים אל תוך הדוד. כאשר ישנה הפסקת מים, השסתום עוזר למנוע התקררות של המים שהתחממו בתוך הדוד ובכך מונע בזבוז מיותר של חשמל בשל חימום חוזר. בנוסף, כאשר אין מים בדוד, נוצרות תקלות חשמליות ולכן השסתום מסייע בשמירה על תקינותו של הדוד במצבים של הפסקות בזרימת המים. 

 

סוג החומר מחיר הרכיב גודל ומידות
שסתום אל חוזר לשעון מים 50 - 150 ש"ח “3/4
שסתום אל חוזר לביוב 500 - 750 ש"ח קוטר 160 מ"מ - "6
שסתום אל חוזר לדוד שמש 50 - 70 ש"ח "3/4 או "1/2

מתי נצטרך להתקין את השסתום?

באופן כללי מומלץ תמיד להתקין את הרכיב, גם אם אין שום תקלה או בעיה. עם זאת, ישנם מקרים ספציפיים שבהם להזמין אינסטלטור לצורך התקנת שסתום אל חזור ולרוב יהיה מדובר על מצבים אשר בהם זיהינו כי חשבון המים מנופח ולא הגיוני ביחס לצריכה של בני הבית וגם במצבים שבהם בוצעו שינויים בצנרת, הוחלף מונה המים או בוצעו עבודות תשתית כאלה ואחרות.

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-3633609

שאלות נפוצות על שסתום אל חוזר

הנה מספר שאלות שחזרו על עצמן בנושא של התקנת שסתום אל חוזר:

כמה עולה שסתום אל חוזר?

המוצר עצמו יעלה ברוב המקרים 50 ש"ח. יחד עם זאת, ישנם גם שסתומים יקרים ואיכותיים שמחירם עשוי להגיע גם ל-150 ש"ח


כמה זמן לוקחת התקנת שסתום אל חוזר?

מדובר בפעולה פשוטה יחסית אשר עשויה לקחת בין רבע שעה לחצי שעה.


כל כמה זמן נחליף שסתום אל חוזר למים?

מומלץ להחליף את השסתום אחת ל-5 שנים וזאת בעקבות בלאי של הרכיב.


האם נתקין שסתום אל חוזר לפני או אחרי שעון המים?

נתקין את השסתום אחרי ברז המים (אחרי החלק בו נמצא השעון) ולא לפניו.