מחפשים אינסטלטור מומלץ? מצאתם!
מחפשים אינסטלטור מומלץ? מצאתם! השאירו פרטים וחוזרים במהירות עם הצעות מחיר:

התקנת טוחן אשפה

פח האשפה שלכם עמוס בזבל? מחפשים פתרון יעיל? כאן תוכלו לקרוא על סוגים שונים של טוחני אשפה, כמה עולה להתקין אותם? כיצד לשמר טוחן אשפה קיים? ואיך תוכלו דרך פורטל פייפר לקבל בחינם עד 3 בעלי מקצוע באיזורכם וכך להנות משירות מהיר ויעיל.

טוחן אשפה לכיור - מה זה?

טוחן אשפה הוא כלי המחובר למערכת הניקוז ונמצא מתחת לכיור, כלי זה מופעל ע"י חשמל ואחראי לטחון פסולת אורגנית ולהעבירה לביוב מבלי שנצטרך להעביר אותה באופן ידני לפח האשפה שלנו.

לפני שתקראו למתקין טוחן אשפה לכיור, כדאי שתדעו כי קיימים 2 דגמים מרכזיים הנפוצים לשימוש, שעליהם נפרט מתחת:

 • טוחן אשפה לכיור בעל הזנה תמידית (continuous Feed) - טוחן מסוג זה מופעל ע"י מתג חשמלי המפעילו ללא הפסקה עד ללחיצה חוזרת על המתג המביאה לכיבוי שלו.
   
 • טוחן אשפה לכיור בעל הזנה לא תמידית (Batch Feed) - טוחן אשפה זה פועל רק בעת כיסויו במכסה ייעודי. סדר הפעולות מורכב יותר - יש להדליק את מתג החשמל, להכניס את האשפה למיכל הטוחן ורק לאחר שתתבצע סגירה מיטבית שלו ע"י המכסה, הוא יחל בפעולת הטחינה שלו. כמו כן הוא נחשב ליקר יותר מהטוחן שמעליו אך בטיחותי יותר למי שיש ילדים בבית.
   
  סוג הטוחן יתרון חיסרון
  טוחן אשפה תמידי פעולה מהירה פחות בטיחותי 
  טוחן אשפה לא תמידי בטיחותי בקרב ילדים פעולה מורכבת יותר

איך עובד טוחן אשפה לכיור?

טוחן אשפה לכיור הוא מעין מיכל בגודל בינוני גדול שבתוכו יש דסקית אחת או שניים, שמסתובבות במהירות ומביאות לטחינה דקה של הפסולת הנכנסת למיכל הטוחן. טוחן אשפה לכיור מחובר ישירות לצינור הניקוז של הכיור ומועבר משם אל הביוב בצורה מהירה וישרה. כיצד זה עובד? הכניסו את שאריות הפסולת לטוחן האשפה, הזרימו מים קרים למשך חצי דקה לפחות ולאחר מכן לחצו על כפתור ההפעלה.


טוחן אשפה לכיור

טוחן אשפה לכיור כפול

במידה ואתם מחזיקים בזוג כיורים המפרידים בין בשר לחלב, דעו כי תוכלו להתקין טוחן אשפה לכיור כפול כך שתוכלו לבצע את הליך הגריסה המיטיב הן בכיור החלבי והן בכיור הבשרי.

גם בטוחן אשפה מסוג זה ניתן להרכיב מכסה ביטחון עבור ילדים וגם בו ניתן לבחור לבחור בפעולה תמידית ו - לא תמידית.

מהם היתרונות והחסרונות של טוחן אשפה לכיור?

במידה וגם אתם תוהים לעצמכם "האם כדאי טוחן אשפה?" דעו כי זה מורכב להסביר ולכן צירפנו לכם טבלה שמסכמת את היתרונות והחסרונות של טוחן אשפה לכיור כדי לסייע לכם לבצע בחירה מושכלת יותר ולאמוד את כלל הפלוסים והמינוסים.
 

טוחן אשפה לכיור
יתרונות חסרונות
ידידותי לסביבה - מפחית מכמויות הזבל שנזרק בשקיות פלסטיק טוחן רק פסולת אורגנית
הפסולת מועברת לביוב בצורה ישירה, מבלי להצטבר וליצור ריח רע יש להזרים מים לפני השלכת פסולת - מביא לבזבוז מצטבר של מים
בטיחותי - יש ללחוץ על כפתור ע"מ להפעילו מועד לפורענות בשימוש לא נכון (השלכת פסולת קשה ולא אורגנית, אי הזרמת מים לפני הפעלה)

מחיר התקנת טוחן אשפה לכיור

מחיר טוחן האשפה עצמו נע בין 900 לכ- 1,000 ש"ח והתקנה שלו נעה בין 400 ל-500 ש"ח. מחירי הטוחן עצמו עשויים להשתנות בהתאם ליצרן שתבחרו ובהתאם לאופן השימוש שתבחרו (בעל הזנה תמידית או לא תמידית..) ומחירי ההתקנה עצמה עשויים להתייקר במידה וחלה מורכבות עם החיבור לביוב או במידה וצריך מתאם.
 

מחיר ממוצע עבור התקנת טוחן אשפה

מחיר ממוצע עבור התקנת טוחן אשפה: 450 ₪

טווח מחיר גבוה 500 ₪

טווח מחיר נמוך 400 ₪

>> המחירים עשויים להשתנות במידה ומשלבים את ההתקנה עם התקנת כיור חדש.

 

טוחן אשפה לכיור - כך זה נראה מתחת לכיור

איזה טוחן אשפה מומלץ?

ישנם כמה היבטים שחשוב שתבררו לפני שאתם רוכשים טוחן אשפה לכיור הן ממתקין טוחני אשפה והן באופן עצמאי, קראו מתחת ותוכלו לבחור בטוחן אשפה מומלץ עבורכם:

 • כוח סוס - עוצמת פעולה של טוחני אשפה מושתת על בסיס כוחות סוס וכוח זה נתון לשינוי בין טוחן אשפה אחד למשנהו. אם אינכם בטוחים איזו עוצמה תתאים לכם, דעו כי בעבור משפחה בת 4 נפשות, נפח הכוח שמומלץ לבחור הוא 3/4 כוח סוס.

  לעומת זאת, אם מדובר בשש נפשות שאוכלות בכמויות גדולות וצוברים כמויות גדולות של זבל, מומלץ לרכוש טוחן אשפה לכיור בנפח של 1 כוח סוס ומעלה.
   
 • תכונות מתקדמות -  בחלק מטוחני האשפה קיימים פונקציות מתקדמות יותר כגון: שלבי טחינה שונים (חלש, בינוני, גבוה), סינון רעשים ואף מנגנון להפחתת עומס.
   
 • אחריות - דעו שעבור מרבית טוחני האשפה ניתנת אחריות יצרן שנעה בין שנה עד חמש שנים, כך שבעת רכישה מומלץ שתבדקו אודות אורך וטיב האחריות שניתנת לכם.

  זכרו שטוחן אשפה לכיור הוא רכיב יקר וכזה שנתון לתקלות שונות מעת לעת, לכן חשוב שיהיה לכם "אמא ואבא" לפנות אליהם בעת הצורך.
   
 תקופת האחריות ממוצעות על טוחן אשפה לכיור:
5 שנות אחריות שלוש אחריות שנה אחריות
גרף תקופת אחריות
⚠️ בעלי המקצוע אינם מחויבים לספק תקופת אחריות כלשהי, והיא ניתנת לשיקולם הבלעדי.

איך מתקינים טוחן אשפה לכיור?

כאן נסביר על ההליך שיבצע מתקין טוחן אשפה בביתכם:

 1. ניתוק המים - תחילה מתקין טוחן האשפה ינתק את זרימת המים בבית ע"מ למנוע מנזילות מאסיביות בעת ההתקנה.
   
 2. שחרור פתח הכיור - המתקין כעת יפרק את 'טבעת' המתכת שמורכבת על פתח הניקוז שבכיור. (נקראת גם וונטיל בשפה מקצועית), תוך שהוא מחבר שני אטמי גומי מעל הטבעת ומתחתיה כדי למנוע נזילה.
   
 3. הרכבת טוחן האשפה לכיור - כעת, יבצע המתקין חיבור של טוחן האשפה אל הסיפון המצוע מתחת לכיור והברגה של הטוחן לבסיס הכיור.
   
 4. חיבור טוחן אשפה - על המתקין לחבר את טוחן האשפה לחשמל. במידה ומדובר על מטבח קיים ובהנחה שאינכם מעוניינים שיתחילו לפתוח לכם קירות בצורה מאסיבית, המתקין יוכל לקדוח חור קטן ליד הכיור, אליו הוא יכניס מתג חשמלי חיצוני (נקרא גם "פניאומתי"). לאחר שיבצע חיבור לטוחן האשפה - תוכלו להתחיל להשתמש במכשיר ושיהיה המון במזל.

כיצד לשמר טוחן אשפה קיים?

גם במקרה בו בוצעה התקנת טוחן אשפה לכיור בביתכם על הצד הטוב ביותר וגם אם בחרתם בטוחן העוצמתי והמומלץ ביותר, דעו כי ישנם דברים שיכולים לגרום לקילקול ולשחיקה שלו ובמידה וזרקתם את ספר ההוראות המצורף שמגיע עם הטוחן, תוכלו לקבל מאיתנו כמה דגשים חשובים ע"מ שתוכלו לשמר ולמנוע תקלות בטוחן האשפה שלכם.

 • הזרמת מים - לפני כל שימוש בטוחן האשפה, יש להזרים אליו מים קרים (בלבד!) למשך מספר שניות ורק לאחר מכן למלא אותו באשפה המותרת, יש להזרים מים קרים למשך 20 שניות נוספות לאחר טחינת האשפה וזאת ע"מ למנוע משאריות יבשות להיתקע ולסתום את הצנרת.
   
 • מילוי באשפה אורגנית בלבד - לכל מי שתכנן לצפות בהתרגשות בגביעי קוטג' מתפצחים בתוך הטוחן - צר לנו לאכזב אך השימוש בטוחן מיועד לטחינת זבל אורגני בלבד. אין להכניס אליו שאריות פלאסטיק, עצמות וקליפות ביצים, שקיות תה, בדים ושמנים למיניהם. כל פעולה כזאת יכולה להביא לשחיקה של הדיסק האחראי על פעולת הטחינה ולהרוס את הטוחן שלכם.

 

טוחן אשפה

השוו בין מתקיני טוחן אשפה וחסכו

 

אין ספק שטוחן אשפה הוא בין המצאות המאה, המאפשר בצורה קלה ונגישה להיפתר מכמויות של זבל שמצטבר, אך אין להקל ראש בכל שקשור לאופן ההתקנה שלו ולכן ע"מ שתוכלו לבצע התקנת טוחן אשפה ע"י בעל מקצוע מיומן דעו כי תוכלו להשאיר פרטים ולקבל מפורטל פייפר עד 3 מתקיני טוחן אשפה וכך תוכלו להשוות ביניהם בהצעות המחיר ולחסוך גם בזמני חיפוש וגם בכסף וכל זאת בחינם וללא התחייבות.


השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-3633609

שאלות ותשובות לגבי טוחן אשפה

לנוחיותכם, ריכזנו מספר שאלות בנוגע לטוחני אשפה שנשאלו ע"י גולשים והתשובות להן נענו ע"י צוות פורטל פייפר.

אילו דברים אסור להכניס לטוחן אשפה?

כדי לשמור על טוחן האשפה שלכם, יש להימנע מלזרוק אליו קליפות ביצים, עטיפות פלאסטיק, עצמות, שאריות של ירקות סיביים ושמנים למיניהם.


היכן ניתן לרכוש טוחן אשפה?

ניתן לרכוש טוחני אשפה בחנויות המשווקות כיורים ומוצרי קרמיקה ובנוסף ניתן לרכוש ממתקין טוחן האשפה עצמו.


האם קיים טוחן אשפה לכיור שבטיחותי לילדים?

קיימים לא מעט דגמים של טוחני אשפה בטיחותיים עם מכסה ייעודי אשר מספקים הגנה נוספת לילדים.


האם ניתן לחבר טוחן אשפה לכל סיפון?

את הטוחן נדרש לחבר אל סיפון אמריקאי ולכן במידה ואין לכם סיפון מסוג זה (צורתו היא צורת S) יהיה צורך בהחלפת סיפון.