מחפשים אינסטלטור מומלץ? מצאתם!
מחפשים אינסטלטור מומלץ? מצאתם! השאירו פרטים וחוזרים במהירות עם הצעות מחיר:

החלפת צנרת

מתכננים להחליף את צנרת המים בבית שלכם? בעמוד שלפניכם תראו את כל המידע לגבי החלפת צנרת מים כולל מתי צריך להחליף צנרת מים ישנה או חדשה, מה המחיר של העבודה, איזו צנרת כדאי לכם להתקין והאם ניתן להחליף צנרת ללא שבירת המרצפות. יש הרבה מה לעבור עליו אז בואו נתחיל.

החלפת צנרת מים בבית, מתי נצטרך?

את הצנרת בבית נצטרך להחליף במספר מקרים:

 • החלפת צנרת מים ישנה: בעבר היו בונים את צנרות המים מנחושת כשהצנרות של היום בנויות מפלסטיק. צנרות הפלסטיק הרבה יותר עמידות מאלו של הנחושת ולכן אם יש לכם צנרת מים ישנה מומלץ להחליף אותה. בתים עם צנרת מים ישנה נוטים לראות יותר נזילות סמויות והרבה פעמים הצנרות האלו גם מלאות בקורוזיה ואז החלודה מגיעה למי השתייה שלכם.
   
 • במהלך שיפוץ בדירה: אם אתם במהלך שיפוץ של הבית כדאי לבדוק את צנרת המים ואולי גם להחליף אותה. במהלך שיפוץ חצי מהעבודה של החלפת הצנרת כבר מבוצעת בכל מקרה (הוא בכל מקרה מרים את הריצוף) אז במידה והיא לא במצב אידיאלי כדאי גם להחליף אותה.
   
 • נזילות חוזרות בצנרת: במידה ויש לכם פיצוץ בצנרת בדרך כלל מזמינים מאתר נזילות ולאחר מכן הוא מתקן את הנזילה באמצעות החלפת המקטע. במידה והנזילה חוזרת על עצמה יכול להיות שכל הצנרת במצב לא טוב ואז במקום להחליף מקטע ספציפי כדאי כבר להחליף את כל הצנרת בבית ולמנוע את התקלות העתידיות.

 

צנרת מים ישנה

סוגי צנרות מים שאתם צריכים להכיר

הבנו מתי צריך להחליף את הצנרת אבל עכשיו השאלה היא להחליף לאיזו צנרת. בעת החלפת צנרת בבית כדאי להחליף את הצנרת לצנרת פלסטיק כמו שאמרנו. הסיבות לכך הן שפלסטיק הוא חומר גמיש יותר וזה אומר שהוא לא יישבר מכל תזוזה או קיפאון. מעבר לכך פלסטיק לא מחליד וגם ההתקנה הרבה יותר פשוטה.

 

יש שני סוגים של צנרות מים נפוצים לבתים צנרת SP וצנרת PEX. צנרת SP היא חזקה יותר אך היא נוטה לקפוא ולהיסדק בטמפרטורות נמוכות, לכן התקנת צנרת SP מומלצת באזורי המרכז והדרום ולעומת זאת באזור ירושלים והצפון מומלץ להתקין צנרת PEX שהיא צנרת חזקה שגם עמידה בטמפרטורות נמוכות יותר.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-3633609

באיזה קוטר צריכה להיות צנרת המים?

חישוב הקוטר של צנרת המים הוא בהתאם למספר נקודות המים שיש לכם בבית, ככל שיש יותר נקודות מים כך קוטר הצינור יותר רחב כמו שניתן לראות בטבלה המצורפת. שימו לב שלא כל צורך מים הוא נקודה שלמה, לדוגמה תמי 4 הוא רק חצי נקודה.

 

מספר נקודות מים קוטר הצינור (מ"מ)
נקודה 1 16
3 נקודות 20
9 נקודות 25
רוב הבתים צריכים צנרת של 25 מ"מ

איך מתבצעת החלפת צנרת בבית?

החלפת צנרת בבית יכולה להתבצע בשתי שיטות - קווית ומקבילית. כבר עכשיו נגיד שאין שיטה שהיא בהכרח עדיפה יותר באופן מוחלט, זה בהתאם לסיטואציה בבית שלכם ורק אינסטלטור במקום עצמו יכול לייעץ לכם על עדיפות מסיבה כזו או אחרת.

 • התקנת קווית: התקנה קווית היא שיטת התקנה שבמרכזה יש חנוכיית מים וכל נקודת מים מחוברת לצינור נפרד. יש גם נקודות מים שמקבלות שני צינורות - צינור מים קרים וצינור מים חמים. היתרון של השיטה היא שכל נקודת מקבלת את הצינור שלה ואם יש בעיה באחד הצינורות אפשר לנתק אותו והוא משפיע רק על נקודה אחת. החיסרון הוא ריבוי הצינורות שיש לכם בבית, וככל שיש יותר צינורות יש יותר מקום לבלאי ופיצוצים.
   
 • התקנת מקבילית: השיטה הזו מחברים את שעון המים ישירות לנקודה ואין חנוכייה באמצע. היתרון של השיטה הזו הוא שיש פחות צינורות שיכולים להתפוצץ וגם צריך להשתמש בפחות חומרים בסה"כ. החיסרון של השיטה הוא שבמידה ויש נזילה צריך לנתק את המים מכל הבית, ולא יהיה לכם מים בבית עד תיקון הנזילה.

 

החלפת צנרת בבית

החלפת צנרת ללא שבירת מרצפות, האם זה אפשרי?

קיימת אפשרות להחליף צנרת מבלי לשבור את המרצפות באמצעות תוף היפוך ושרוול בד ייעודי. מחדירים לצנרת אנדוסקופ דרך פתח בקיר עד שמגיעים למקום הדליפה ואז מחדירים את שרוול הבד. אחרי שהשרוול מתייבש יש לכם צנרת תקינה ללא נזילה.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-3633609

כמה עולה להחליף צנרת בכל הבית?

מחיר החלפת צנרת בכל הבית נע בין 1,400 - 1,600 ש"ח לנקודה בודדת כשהבית בתהליך של שיפוץ. במידה והבית לא בתהלך שיפוץ מחיר החלפת נקודת מים חמים וקרים נע בין 1,600 - 2,500 ש"ח, המחיר כולל הרכבה של הכלי הסינטרי.

 

מחיר החלפת צנרת לנקודת מים בממוצע

מחיר החלפת צנרת לנקודת מים בממוצע: 1500 ₪

טווח מחיר גבוה 1600 ₪

טווח מחיר נמוך 1400 ₪

השוו בין אינסטלטורים לצורך החלפת צנרת בבית

מחפשים קבלן אינסטלציה מומלץ להחלפת הצנרת בבית שלכם? מצאו אותו עם פייפר אינסטלציה. התקשרו או השאירו פרטים וקבלו עד 3 הצעות מקבלני אינסטלציה שעובדים באזור המגורים שלכם. השוו בין הצעות המחיר ורמת המקצועיות שלהם ומצאו את הקבלן המומלץ ביותר.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-3633609

טיפים חשובים להחלפת צנרת בבית

 • מיקום החנוכייה: במידה ואתם מתקינים את הצנרת בשיטה הקווית ויש לכם חנוכיית מים חשוב שתמקמו אותה במקום נגיש שיהיה לכם קל להגיע אליו בעתיד. החנוכייה מאגדת בתוכה את כל הצינורות שלכם ואם יש בה בעיה זה משפיע על המים בכל הבית שלכם, לכן חשוב להצליח לתקן אותה בקלות.
   
 • חלקים וכלי עבודה מקוריים: בשביל לוודא אחידות ועמידות של הצנרת לאורך זמן ודאו שהאינסלטור משתמש בחלקים מקוריים של אותה חברה הצנרת לאורך כל הצנרת. בנוסף אותן חברות גם מייצרות כלי עבודה מקוריים ויעודיים שמתאימים בדיוק לחלקים האלו. הסיבה שהדברים האלו חשובים היא בשביל להצליח לחבר ולחזק את הצנרת שלכם בצורה הטובה ביותר, כל חלק או כלי עבודה לא מקורי יהיה פחות טוב.
   
 • אחידות החומר: אם כבר עמידות הצנרת חשוב לוודא שהחלקים המחברים של הצנרת מורכבים מאותו החומר. אם הברגים והחנוכייה מברזל כדאי שכולם יהיו מברזל ואם הם מנחושת כדאי שכולם יהיו מנחושת. הסיבה היא שברזל ונחושת לא מסתדרים בצורה טובה והברזל משנה את החומר שלה ולבסוף הופך את הצנרת שלכם לפחות עמידה.
   
 • תכננו נקודות מים: אם אתם כבר מחליפים את הצנרת בבית כדאי לכם גם לתכנן ואולי להתקין נקודות מים נוספות בבית. אתם רוצים להזיז את מכונת הכביסה למקום אחר? אולי לקנות מקרר שמוציא מים וקרח (ולכן צריך נקודה משלו)? אולי בכלל אתם רוצים להוסיף נקודת מים במרפסת? חשבו על כל האפשרויות אם כבר הקבלן עושה את העבודה אצלכם.
   
 • לא לזוז: אנחנו לא רוצים שהצנרת תזוז כי ברגע שהיא זזה יכולות להיות בעיות בעתיד עם כל מיני תזוזות, רעידות אדמה ועוד סיבות נוספות לא צפויות. מה עושים? מקבעים את הצנרת לרצפה או לקיר ובכך מונעים הרבה בעיות. ודאו שהקבלן אכן עושה זאת.

 

קיבוע צנרת לקיר

אחריות על החלפת צנרת בבית

עבור הצנרת עצמה חברות הצנרות נותנות אחריות של 10 - 40 שנה. על העבודה עצמה של החלפת הצנרת הקבלן עצמו נותן אחריות של 10 שנים. ודאו שאתם מקבלים את האחריות בכתב.

 

משך תקופת האחריות הממוצעת:
40 שנות אחריות 25 שנות אחריות 10 שנות אחריות
גרף תקופת אחריות
⚠️ חברות הצנרות אינן מחויבות לספק תקופת אחריות כלשהי, והיא ניתנת לשיקולן הבלעדי.

מה לעשות לאחר החלפת צנרת מים?

החלפת את צנרת המים, אבל העבודה לא נגמר. רגע לפני שמחזירים את הריצוף למקום יש כמה דברים שכדאי לכם לבצע כדי לוודא שהעבודה בוצעה בצורה טובה:

 • לחץ המים: כדאי לבקש מהאינסטלטור שיבצע גם בדיקת לחץ מים כדי לראות שלחץ המים אכן חזק. במידה והוא לא ייתכן והצנרת הונחה בצורה לא טובה.
   
 • סרטון תדמית: כדאי לעשות סרטון של הצנרת. כך במקרה של בעיה עתידית הקבלן ידע בדיוק איפה נמצא כל חיבור וצינור.
   
 • הסתכלו בעצמכם: לאחר החלפת הצנרת בבית כדאי גם להעיף מבט בעצמכם ולראות אם אתם מבחינים בסדקים או שריטות לא רצויות.