מחפשים אינסטלטור מומלץ? מצאתם!
מחפשים אינסטלטור מומלץ? מצאתם! השאירו פרטים וחוזרים במהירות עם הצעות מחיר:

החלפת צינור מים ראשי

מתי עולה הצורך בהחלפת צינור מים ראשי? כמה זה עולה ומה משפיע על המחיר הסופי, כיצד זה מתבצע וגם איך תוכלו לאתר דרכנו אינסטלטור מיומן והגון - כל הפרטים מתחת.

מתי יש צורך בהחלפת צינור מים ראשי?

החלפת צינור מים ראשי תתבצע במקרים בהם הוא התפוצץ או עקב ריבוי מקרי נזילות סמויות שחוזרות על עצמן במספר מוקדים בבניין. לעתים גם יהיה את מי שירצו להחליף צנרת שעשויה ברזל לצנרת מפלסטיק מטעמים בריאותיים (צינור פלסטיק אינו מחליד). לעיתים, גם במקרים בהם יש לחץ מים נמוך שנגרם עקב תכנון לקוי של צינור המים הראשי לבניין / לבית הפרטי.

 

החלפת צינור מים ראשי

מה משפיע על מחיר החלפת צינור מים ראשי?

מחיר החלפת צינור מים ראשי מושפע מכמה גורמים נפרדים עליהם נסביר מתחת:

 • צינור פנימי או חיצוני - התקנת צינור מים ראשי באופן חיצוני למבנה יהיה משמעותית זול יותר מהתקנת אותו צינור בדיוק רק בצורה סמויה בתוך המבנה וזה מפני שלא יהיה צורך בעבודות קדיחה וחפירה בקירות. כן, נכון - מראה הצינור החיצוני פחות אסתטי אך תמיד ניתן למצוא פתרונות לכך תוך התייעצות עם האינסטלטור שתעבדו מולו.
   
 • חפירה - במידה והצינור הישן מצוי עמוק מתחת לשכבת בטון, יהיה על האינסטלטור לקדוח עם כלים מיוחדים כדי לחלץ אותו, ובנוסף לדאוג לחפות מחדש את הקיר שקדח בו - כל אלו יובילו להתייקרות משמעותית במחיר החלפתצינור ראשי בבניין.
   
 • צורך בשרוול - חלק מהצינורות כיום מצריכים הטמנה של שרוול שיעטוף אותם בעת שהם מוכנסים אל הקיר, מה שעשוי לייקר את המחיר הסופי בגלל הצורך בחומר לשרוול.
   
 • החומר ממנו עשוי הצינור - צנרת פלסטיק נחשבת זולה יותר מצנרת ברזל רק שימו לב, שבמידה והצנרת הנוכחית שלכם עשויה ברזל, רוב הסיכויים שרכיב הארקה, המגן מפני התחשמלות מורכב עליה, מה שאומר שברגע שתחליפו אותה לצנרת פלסטיק - תצטרכו לשלם גם לחשמלאי שיתקין מחדש את רכיב הארקה, היות והוא אינו יכול לעבוד בתקינות על פלסטיק. כמובן שאם הצנרת הקיימת שתרצו להחליף עשויה פלסטיק - רכיב הארקה לא יהיה תלוי בה מלכתחילה ואז אין בעיה.
   
 • אורך הצנרת - ככל שיהיה מדובר בקווי צנרת ארוכים יותר, כך יעלה הצורך ביותר צינורות לשם החלפת צינור מים ראשי ואתם יודעים איך זה - יותר חומר, יותר כסף.

מהו מחיר החלפת צינור מים ראשי?

מחיר החלפת צינור מים ראשי בבניין ינוע לרוב בין 450 - 600 ש"ח למטר, ללא מע"מ. חשוב להבהיר שכפי שכתבנו למעלה - יש לא מעט משתנים שעשויים להשפיע על המחיר הסופי ועל כן, רק לאחר הגעה של אינסטלטור לסקירת האזור, תוכלו לקבל הצעת מחיר מדוייקת יותר.

 

מחיר החלפת קו מים ראשי יתומחר לרוב לפי מטר בעבור עבודות גדולות וכמחיר גלובאלי בעבור עבודות קטנות יותר (כמו במקרה של החלפת צינור מים ראשי בבית פרטי).

 

מחיר החלפת צינור מים ראשי למטר

מחיר החלפת צינור מים ראשי למטר: 525 ₪

טווח מחיר גבוה 600 ₪

טווח מחיר נמוך 450 ₪

כיצד מתבצעת החלפת צינור מים ראשי?

החלפת צינור מים ראשי תתבצע בשלבים הבאים:

 1. סגירת השיבר הראשי - כדי למנוע הצפות במבנה בעת החלפת צינור מים ראשי, האינסטלטור ידאג לסגור את שיבר המים הראשי.
   
 2. קידוח (לצנרת חבויה) - כעת הוא יקדח לאורך הקירות כדי לחשוף את הצנרת הישנה בשלמותה.
   
 3. פירוק צנרת - כעת האינסטלטור יפרק את הצינורות הישנם שחשף.
   
 4. הרכבת צנרת חדשה - כעת ירכיב את הצינורות החדשים, תוך שהוא מקפיד לחברת לאזורי המקלחת, הכיורים והשירותים, זה קורה גם בתהליך של החלפת צנרת לבית.
   
 5. בדיקה - לאחר שסיים להרכיב את הצינורות, הוא יפתח את שיבר המים הראשי כדי לעקוב אחר נזילות אפשריות. במידה ואין נזילות, הוא יכסה חזרה את הצנרת בחומרי איטום שונים בהתאם לסוג הקיר.

החלפת צינור מים ראשי - רק עם אינסטלטור מיומן

זה לא סוד ששוק האינסטלציה בישראל אינו מפוקח וכפי שכבר קראתם, החלפת צינור מים ראשי כוללת בתוכה משתנים רבים ולכן - כדי לאפשר לכם לאתר אינסטלטור מיומן עם ותק ובמחיר הגון, דעו כי תוכלו להשאיר פרטים בטופס המצורף ולקבל מפייפר בחינם - עד 3 אינסטלטורים מומלצים באזורכם, ביניהם תוכלו להשוות מחירי החלפת קו מים ראשי בבניין, לבחור בהצעה המשתלמת ביותר ולחסוך.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-3633609

מה צריך לבדוק לאחר החלפת צינור מים ראשי מפלסטיק?

יש כמה היבטים חשובים שצריך לבדוק לפני החלפת קו מים ראשי בבניין:

 • רכיב הארקה - אחד ההיבטים המתקילים ביותר לאחר החלפת צינור מים ראשי בבניין הוא שהצינור החדש שמותקן לרוב יהיה עשוי מפלסטיק, מה שצפוי לפגום בפעילות של רכיב הארקה, שמטרתו למנוע התחשמלות. לכן במידה ואכן מדובר בצינור פלסטיק - לפנות לחשמלאי לפני ולאחר החלפת קו מים ראשי כדי שיוכל להגיע לתקן את רכיב הארקה בהקדם.
   
 • צנרת חיצונית לבניין - כדאי לשקול אפשרות להתקנת צנרת חיצונית לבניין, כשמה - מדובר על צנרת חשופה שמותקנת בצד הבניין והיא נחשבת לזולה יותר היות והדבר לא מצריך מאינסטלטור עתידי לקדוח לתוך הקיר.
   
 • הצעת מחיר - לפני שאתם נעזרים באינסטלטור להחלפת צינור מים ראשי, עליכם לוודא שהוא מספק לכם הצעת מחיר כתובה עם כל ההיבטים החשובים, הכוללים את: עלות העבודה, עלות תוספות של חומרים במידת הצורך, את היקף העבודה ומה היא כוללת בתוכה. זכרו שאם תעיינו בהצעה ותפנימו את כל חלקיה, לא אמור להיות עוד חלק שאמור להפתיע אתכם אח"כ היות וכל מרכיבי העבודה אמורים להיות מצויינים כבר במסמך המקדים.
   
 • בונוס - את צנרת הביוב, אם כבר עוסקים בהחלפת צינור מים ראשי, החפירות שמתבצעות והגילוי יחשפו גם את צנרת הביוב, במקרה כזה, לעיתים עדיף לבצע גם החלפת צנרת ביוב, כי כבר חשפתם אותה ורוב העבודה ה"קשה" בוצעה.