מחפשים אינסטלטור מומלץ? מצאתם!
מחפשים אינסטלטור מומלץ? מצאתם! השאירו פרטים וחוזרים במהירות עם הצעות מחיר:

החלפת ברך אסלה

קראו מתי יש צורך בהחלפת ברך אסלה, כמה זה עולה, כיצד אינסטלטור מבצע זאת וגם מתי אין צורך בהחלפה מלאה של הברך.

מתי יש צורך בהחלפת ברך אסלה?

הצורך בהחלפת ברך אסלה עולה כאשר נחשפת נזילה בחיבור שבין הברך לאסלה עצמה או בין הברך לפתח הביוב. לעתים הדבר מתרחש עקב סתימה שהוזנחה וגרמה להיחלשות האיטום של הברך, לעתים זה בגלל עיוות צינור הברך בגלל סיבות משתנות (שיפוץ חדר השירותים, תזוזת הקיר עם הזמן) ולעתים גם בגלל התקנה של אסלה שבוצעה בצורה לקויה אל צינור הברך מלכתחילה.

 

החלפת ברך אסלה

מהו מחיר החלפת ברך אסלה?

מחיר החלפת ברך אסלה עשוי לנוע בין 150 - 500 ש"ח וזאת בהתאם למורכבות העבודה (לדוגמה באסלות סמויות שרכיב הברך בהן חבוי בקיר) ובהתאם לסוגי החומרים שהאינסטלטור עושה בהם שימוש. 

 

מחיר ממוצע להחלפת ברך אסלה

מחיר ממוצע להחלפת ברך אסלה: 325 ₪

טווח מחיר גבוה 500 ₪

טווח מחיר נמוך 150 ₪

כיצד מתבצעת החלפת ברך אסלה?

החלפת ברך אסלה מצריכה מהאינסטלטור לפרק את כל חלקי האסלה המחוברים לברך הנוכחית, כך שאם יש לכם פיפי, צוות פייפר ממליץ שתתפנו לפני ביצוע העבודה. להלן שלבי החלפת ברך אסלה:

 1. סגירת ברז הניל - בתחילה האינסטלטור יסגור את ברז הניל המצוי בצד הניאגרה, כדי למנוע הזרמת מים חדשים אל האסלה ואל מיכל ההדחה. בשלב הזה הוא ידיח את מי האסלה הנותרים עד לריקון מלא.
   
 2. פירוק - לאחר שבוצע ריקון מלא של מי האסלה וההדחה, יחל האינסטלטור בפירוק האסלה ע"י שחרור ברגי החיבור המקבעים את האסלה אל הרצפה וחילוץ ברך האסלה הישן הן מנקודת החיבור לאסלה והן מנקודת החיבור אל הרצפה.
   
 3. ניקוי דבק - לאחר שפירק את האסלה ואת הברך שלה, האינסטלטור ידאג להסיר שאריות ישנות של דבק מאזור החיבור של האסלה אל הרצפה ע"מ לקבע את האסלה מחדש בצורה מיטבית בהמשך.
   
 4. החלפת ברך אסלה - כעת האינסטלטור יפרק את צינור הברך הישן לצורך החלפת ברך אסלה, שאותה הוא יחבר לפתח הביוב הייעודי אליו קובע צינור הברך הקודם.
   
 5. קיבוע אסלה מחדש - לאחר החלפת ברך אסלה וחיבור שלו לביוב, יהיה על האינסטלטור לחבר בין הברך לאסלה ולאחר מכן לקבע אותה מחדש ברצפה ע"י הברגה של הברגים והדבקה. יש לוודא שהאינסטלטור מיישם חומר איטום באזום החיבור של האסלה לרצפה כדי למנוע נזקים בהמשך.

החלפת גומיית ברך אסלה

לעתים קורה שמתקיימת נזילה באסלה מאזור הברך אך זה לאו דווקא מעיד על פגם בברך אלא על פגם בגומיית האיטום של הברך (נקראת גם: מנג'ט) עקב שחיקה שלה. אחד הסממנים המעידים על בעיה בגומיית האטם היא נזילה באזור החיבור של הצינור עם פתח הביוב, ששם הגומייה מצויה. במקרה כזה יהיה צורך בהחלפת גומיית ברך אסלה באופן נקודתי, מה שגם יחסוך לכם על החלפה של ברך שלא לצורך.

 

בעיקרון מדובר כאן באותו תהליך עבודה עליו הרחבנו במאמר אך ההבדל הוא שכאן האינסטלטור מחליף גומיית אטם בלבד. היות ובסיס העבודה זהה להחלפת ברך אסלה - הנחשבת לעבודה מורכבת, נמליץ שלא לבצע את העבודה בעצמכם כי אתם עלולים לגרום לנזילה גדולה יותר בשירותים.