מחפשים אינסטלטור מומלץ? מצאתם!
מחפשים אינסטלטור מומלץ? מצאתם! השאירו פרטים וחוזרים במהירות עם הצעות מחיר:

החלפת אביק לאמבטיה

במאמר הזה נסביר מה זה אביק, מתי צריך להחליפו? כמה עולה לבצע החלפת אביק לאמבטיה שלכם ע"י אינסטלטור ומה חשוב שתדעו לפני שאתם מחליטים להזמין אינסטלטור? קראו וגלו.

מה זה אביק לאמבטיה?

אביק לאמבטיה הוא חלק המחבר באופן סמוי בין פתח הניקוז התחתון לפתח הניקוז העליון שבתוך האמבטיה. פתח הניקוז התחתון הוא החור אליו נשאבים מי הרחצה בתום השימוש וגם המקום ממנו אנו נוטים להוציא ליכלוך כמו שיערות וכד'.

 

פתח הניקוז העליון אחראי לנקז אליו מים במקרים בהם גובה המים עולה על גדות האמבטיה ומעמיס על פתח הניקוז התחתון ודרך צינור הנקרא "אביק", המים מועברים מפתח הניקוז העליון לתחתון ומשם לקווי הביוב וזאת ע"מ למנוע הצפה של מים אל מחוץ לאמבטיה.

מתי יש צורך להחליף אביק לאמבטיה?

במקרים בהם קיים ליקוי כזה או אחר באביק, זה עשוי להופיע כנזילה בתחתית האמבטיה, מה שישפיע על כל מה שמסביבה, כגון - רטיבות בריצפה הסמוכה, רטיבות בחלקי הקירות הסמוכים וכד'. נציין את הסיבות שבגינן יש צורך בהחלפת אביק לאמבטיה שלכם:

 • פתיחת סתימה בצורה לקוייה - יכול להיות שבעבר הזמנתם אינסטלטור או לחילופין, ניסיתם לפתוח סתימה באמבטיה בעצמכם - מה שהביא לפגיעה באביק הסמוי.
   
 • גומיות נשחקו - יכול להיות שהגומיות שתופסות את פתחי הניקוז התייבשו ונסדקו כתוצאה ממי רחצה מלאי אבנית - מה שבפועל הביא לנזילה בין האביק לפתחי הניקוז.
   
 • הותקן לכם אביק בצורה לקויה - יכול להיות שהסיבה להחלפת אביק לאמבטיה שלכם טמונה בהתקנה לקוייה של אביק מלכתחילה ע"י בעל מקצוע לא מיומן.
   
 • חשוב לציין! לא כל נזילה בחדר הרחצה שלכם מצריכה החלפת אביק לאמבטיה ולכן מומלץ להזמין אינסטלטור שיבדוק זאת ממקור ראשון כי יכול להיות שיש לכם נזילה בברז האמבטיה.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-3633609

סוגי אביק לאמבטיה

כשעולה הצורך לבצע החלפת אביק לאמבטיה שלכם, חשוב שתדעו כי בישראל קיים אביק משני סוגים:

 • אביק בעל צינור פלסטיק - אביק בעל צינור מפלסטיק נחשב לעמיד מאוד תודות ליכולות הגמישות והקשיחות שהוא מחזיק בהן ובנוסף, הוא זול יותר מסוג האביק שעליו נסביר מתחת.
   
 • אביק אוטומטי לאמבטיה - סוג אביק זה נחשב ליוקרתי - הן מבחינת תפעול והן מבחינת נראות, הוא עשוי מנחושת ומותקן לרוב בבתים חדשים ובמלונות.

  הוא מאפשר סגירה באמצעות פקק ייעודי ולכן הוא גם נקרא אביק דריכה לאמבטיה כי ניתן לדרוך על הפקק שמצוי בפתח הניקוז התחתון באמצעות הרגל או באמצעות לחיצה עם היד.

  החיסרון באביק מנחושת הוא שלא פעם קורה שהפקק נתקע בחור הניקוז ואז לא מתאפשר לרוקן את מי הרחצה באמבטיה ולכן, למרות הנראות היוקרתית שלו בתוספת פקק מרשים, עדיף שתשתמשו באביק בעל צינור מפלסטיק.

 

סוג האביק יתרון חיסרון
אביק בעל צינור פלסטיק עמיד מאוד מראה פשוט
אביק אוטומטי לאמבטיה בעל מראה יוקרתי ובתוספת פקק מובנה לאמבטיה הפקק נוטה להיתקע בפתח הניקוז

מחיר אביק לאמבטיה

מחיר החלפת אביק לאמבטיה מפלסטיק נע בי 1,200 - 1,500 ש"ח, בעוד שמחיר החלפת אביק אוטומטי מנחושת תעלה בין 1,500 - 2,300 ש"ח. המחיר כולל את האביק עצמו ואת העבודה.

 

מחיר החלפה והתקנת אביק לאמבטיה משתנה בהתאם לסוג האביק החדש אותו תבחרו או שייבחר בהתאם לסוג האמבטיה שלכם ובהתאם למורכבויות אחרות שבהם עשוי האינסטלטור להיתקל בעת ביצוע הליך זה, כמו - מספר המירצפות שעליו לנתק מקירות האמבטיה לפני וכד'.

 

מחיר ממוצע להחלפת אביק לאמבטיה מסוג פלסטיק

מחיר ממוצע להחלפת אביק לאמבטיה מסוג פלסטיק: 1350 ₪

טווח מחיר גבוה 1500 ₪

טווח מחיר נמוך 1200 ₪

החלפת אביק לאמבטיה - מה חשוב לדעת?

לאחר שקיבלתם את המידע לו הייתם זקוקים במאמר זה אודות החלפת אביק לאמבטיה שלכם, חשוב לנו שתיקחו בחשבון מספר דברים:

 • עבודה מקדימה - במידה ואתם מזמינים אינסטלטור לביצוע החלפת אביק לאמבטיה שלכם, קחו בחשבון שההליך הנ"ל מצריך ניתוק ולפעמים שבירה של מספר אריחים הנמצאים בריצפה הסמוכה לאמבטיה ולכן, במידה ואתם מעוניינים להחזיר את המצב לקדמותו בתום ההליך, מומלץ שתסתייעו בהנדימן שיבצע הדבקה מחודשת של האריחים שנותקו מהריצפה ע"י האינסטלטור כי לא כל אינסטלטור יודע לבצע עבודות סיוד ברמה של הנדימן.
   
 • נזק לאמבטיה - אם אתם חוששים מפגיעה באמבטיה שלכם בעת הליך החלפת אביק לאמבטיה, זה הזמן להסיר חששות מיותרים מפני שבעת ההליך המדובר - החלקים שמועדים לפורענות הם מספר אריחים הנמצאים בריצפת האמבטיה שע"י פירוקם - האינסטלטור יכול לבצע את הליך החלפת האביק.
   
 • שעות עבודה - קחו בחשבון ששעות עבודתו הפורמליות של אינסטלטור נעות בין 8:00 - 18:00 ובימים ראשון עד חמישי. במידה ונעזרתם באינסטלטור מעבר לימים ולשעות שצויינו - השירות עשוי להתייקר.