מחפשים אינסטלטור מומלץ? מצאתם!
מחפשים אינסטלטור מומלץ? מצאתם! השאירו פרטים וחוזרים במהירות עם הצעות מחיר:

קבלן אינסטלציה

מחפשים קבלן אינסטלציה לצורך עבודה גדולה? בעמוד תראו אילו עבודות מבצע קבלן אינסטלציה, מחירים של עבודות נפוצות ומה ההבדל בינו לבין אינסטלטור פשוט.

מה עושה קבלן אינסטלציה?

קבלן אינסטלציה הוא בעל מקצוע שאחראי על עבודות אינסטלציה גדולות ורחבות שדורשות הבנה יותר עמוקה באינסטלציה כמו למשל תכנון או החלפה של מערכות אינסטלציה בבתים או מבנים חדשים; תיקון, התקנה והחלפה של צנרות מים; התקנה או החלפה של קווי ביוב ועבודה של תשתיות אינסטלציה נוספות.

 

קבלן אינסטלציה

מה ההבדל בין קבלן אינסטלציה לאינסטלטור?

אינסטלטור מתעסק בעבודות אינסטלציה הרבה יותר פשוטות מאשר קבלן אינסטלציה כמו למשל התקנה של כלים סניטרים (ניאגרות, כיורים וכו') או פתיחת סתימות מסויימות. לדוגמה אינסטלטור יכול לפתוח רק סתימות פשוטות שניתנות לפתיחה מהבית, אבל הוא לא יוכל לפתוח סתימה מורכבת שמקורה בצנרת.

 

ישנן עבודות אינסטלציה מעט יותר מורכבות שאינסטלטורים מבצעים כמו איתור נזילה סמויה, התקנה של נקודת מים או החלפה של ברז אינטרפוץ אבל לא כל האינסטלטורים מבצע אותן. תוכלו למצוא קבלני אינסטלציה שמבצעים עבודות כאלו, אך לא תוכלו למצוא אינסטלטורים שעושים עבודות שרק קבלן אינסטלציה מבצע.

 

סוג העבודה קבלן אינסטלציה אינסטלטור
החלפת ברזים  
החלפת צנרת מים בבית  
תיקון ניאגרות  
פתיחת סתימה מורכבת בביוב  
התקנת כלים סניטריים  
תכנון מערכות אינסטלציה  

מתי נצטרך להזמין קבלן אינסטלציה?

ישנם הרבה מקרים שבהם נצטרך את שירותיו של קבלן אינסטלציה, לפניכם דוגמאות של חלק מהן:

 • החלפה ותיקון קווי ביוב: קווי הביוב שלנו לא מחזיקים מעמד לנצח ויכולות להיות בהם הרבה בעיות שיגרמו לכל מערכת האינסטלציה שלכם לעבוד בצורה לא אידיאלית, לדוגמה יכולות להופיע לכם סתימות מפתיעות. הרבה פעמים החלפה של קווי ביוב דורש צילום מקדים באמצעות סיב אופטי לצורך מציאת מקור הבעיה.
   
 • תיקון פיצוצים בצנרת: יש בארץ 2 סוגים של צנרות מים - פלסטיק (החדשה) ונחושת (הישנה). הצנרת מנחושת הרבה פחות עמידה וצנרת הפלסטיק ונוצרות בה הרבה יותר בעיות ביתר קלות, במיוחד הן מחלידות ונשברות יותר בקלות ואז יש לכם פיצוץ בצנרת המים. לפעמים תיקון הנזילה הוא נקודתי, אבל לפעמים כדאי להזמין קבלן אינסטלציה כדי להחליף את כל צנרת המים.
   
 • תכנון מערכות אינסטלציה: לפני בניית בית פרטי או כל מבנה חייבת להיות תוכנית אינסטלציה שמראה איפה עוברות כל הצנרות, חיבור למערכות המים והביוב, הניקוזים וכו'. לצורך העבודה הזה תזדקקו לקבלן אינסטלציה כדי שיעבוד עם הקבלן הראשי ויגבשו תוכנית.
   
 • תשתיות לבריכות שחייה: הקמת בריכה שחייה היא עבודה מורכבת מפני שהיא דורשת הקמה של תשתיות מים שכוללות הזנה, חיבור לביוב, משאבות הסנקה ועוד. זו בעצם הקמה של מערכת תשתיות מ-0 לצורך העבודה.
   
 • פתיחת סתימות מורכבות: כמו שאמרנו יש סתימות פשוטות שאינסטלטור יכול לפתוח מהאסלה או הכיור שלכם, ויש סתימות יותר מורכבות שמגיעות עד למערכת הביוב. במקרה הזה פותחים את הסתימה בביוב עם ביובית, אך חשוב להגיד שלפעמים הבעיה נובעת בגלל התקנה לקויה או בלאי של צנרת הביוב ואז היא דורשת תיקון או החלפה של מקטע.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-3633609

מחירון קבלני אינסטלציה

ראו מחירים של עבודות שמבצע קבלן אינסטלציה:

מחירון קבלן אינסטלציה

מחיר צילום קווי ביוב

לצורך מציאת מקור הבעיה בקו.


800 - 1,500 ש"ח
מחיר החלפת צנרת מים בבית

המחיר לנקודת מים אחת.


1,600 - 2,500 ש"ח
כמה עולה להחליף צינור מים ראשי בבית?

המחיר למטר.


150 - 250 ש"ח
כמה עולה החלפת צינור מים ראשי בבניין?

המחיר למטר.


450 - 600 ש"ח
מחיר החלפת אמבטיה למקלחון

מחיר החלפת אמבטיה למקלחון משתנה בהתאם לגודל העבודה.


5,500 - 30,000 ש"ח
מחיר החלפת קו ביוב

מחיר החלפת קו ביוב הוא למטר.


500 - 700 ש"ח

הדפס מחירון

 • המחירים המוצגים במחירון אינם כוללים מע"מ.
 • המחירון מעודכן לחודש יוני בשנת 2024.

אחריות של קבלן אינסטלציה

לקבלן אינסטלציה של 4 שנות אחריות לתיקון ליקויים במבנה שלא דורשות הוכחה ועוד 3 שנות אחריות שדורשות הוכחה מטעם הדיירים. האחריות היא על כל מערכת האינסטלציה והביוב שבאחריותו, כך שאם יש נזילה בצנרת או סתימות חוזרות הוא מחוייב לתקן אותן.

 

משך תקופת האחריות הממוצעת של קבלן אינסטלציה על בניית מבנה:
  4 שנות אחריות  
גרף תקופת אחריות

איך לבחור קבלן אינסטלציה לצורך שלכם?

בחירת קבלן אינסטלציה היא חשובה מאוד וצריכה להיעשות בקפידה מפני שמדובר באדם שיהיה אחראי על אחת התשתיות המורכבות, רגישות וחשובות של המבנה. לפניכם כמה טיפים לבחירת הקבלן:

 • קבלן רשום: פרמטר חשוב מאוד בעת בחירת הקבלן הוא בדיקה שהוא רשום בפנקס הקבלנים במשרד הבינוי והשיכון. קבלן אינסטלציה רשום היא הוכחה לכך שהוא יכול לקבל עבודות גדולות ואין נגדו הליך פלילי ב- 5 השנים האחרונות. שימו לב שיש שני סוגים של קבלני אינסטלציה. הראשון הוא בסיווג 190 "מתקני תברואה אינסטלציה ומערכות כיבוי אש" והשני הוא 260 "ביצוע קווי מים, ביוב וניקוז" - אלה שני קבלנים שונים.
   
 • הצעת מחיר נמוכה: יש בעלי מקצוע בתחום האינסטלציה שיכולים לקחת מחירים גבוהים מדי עבור עבודות יחסית פשוטות, אבל במקרה של עבודות שקבלן אינסטלציה מבצע כדאי להיות חשודים בהצעת מחיר נמוכה מדי. האם היא כוללת את הכל? האם יהיו הפתעות? מומלץ להשוות מול הצעות נוספות של קבלנים אחרים לצורך כך.
   
 • עמידה בזמנים: כשמתעסקים בפרוייקטים גדולים עמידה בזמנים היא קריטית, במיוחד כי כל עיכוב יכול להימשך כמה ימים או שבועות ואז מדובר בעיכוב של הפרוייקט כולו.
   
 • עבודות קודמות: חובה להסתכל על עבודות קודמות של קבלן האינסטלציה בשביל לבדוק האם הוא אכן מקצועי. מומלץ להתקשר אפילו ללקוחות שלו בשביל לבדוק מה הם חושבים על העבודה שלו, עמידה בזמנים, הצעת מחיר הוגנת וכו'.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-3633609

מה צריך להופיע בהסכם עבודה עם קבלן אינסטלציה?

הסכם עבודה עם קבלן אינסטלציה צריך לכלול את הדברים הבאים:

 • פרטים שלכם ושל הקבלן כמו שם וח.פ (או תעודת זהות).
 • פרטי העבודה - מה היא כוללת, איפה, תאריך ביצוע ותמורה.
 • ערבויות.
 • ביטוח.
 • כללים מנחים  וכללי בטיחות.

מה ההבדל בין קבלן אינסטלציה לחברת אינסטלציה?

חברת אינסטלציה תוכל לקחת עבודות יותר גדולות מקבלן ולרוב גם יותר מקיפות. לא כל קבלן אינסטלציה מבצע עבודות ביוב, ניקוז וקווי מים אבל חברות אינסטלציה כן יבצעו זאת. בנוסף חברות אינסטלציה גדולות יתנו לכם פתרונות נוספים לפעמים כמו בנייה או שיפוצים.

 

עבודה של קבלן אינסטלציה

השוו בין חברות וקבלני אינסטלציה גדולים כדי למצוא את הטוב ביותר

עם פייפר תוכלו למצוא חברות וקבלני אינסטלציה גדולים מכל הארץ. השאירו פרטים או התקשרו וקבלו הצעות מעד 3 קבלנים או חברות באזורכם שמבצעים את העבודה הדרושה לכם. השוו בין רמות המקצועיות שלהם, עבודות קודמות, הצעות מחיר וכל פרמטר אחר שנראה לכם קריטי.