מחפש אינסטלטור?
מחפש אינסטלטור? קבל עד 3 הצעות מחיר בחינם וללא התחייבות!

שורשים בביוב

יש לכם סתימת שורשים בביוב? בעיה דיי נפוצה בעיקר בבתים פרטיים אשר נגרמת מעצים בעלי שורשים ארוכים (לרבות פיקוס), אז מה עושים? כמה זה עולה ואת מי להזמין? כל המידע על פתיחת סתימות שורשים בביוב כאן, יאללה מתחילים:

איזה נזק נגרם כאשר שורשים חודרים לביוב?

כאשר יש סתימת שורשים בביוב זה סימן שהשורשים נמצאים בתוכו והם כבר מתחילים לגרום לנזקים, הראשון הוא פגיעה בצנרת שככל הנראה סדוקה כעת עקב חדירת השורשים והנזק הבא הוא הצטברות של לכלוך או גדילה של השורש בתוך הצינורות המובילים אל בור השפכים מה שיגרום בהמשך לסתימה של כל הבית ואפילו הבניין.

 

המים לא ירדו בכיור, זה יראה לנו כמו סתימה בכיור או שהאסלה תשאר מוצפת והפעלה של מכונות כביסה או מדיח כלים עשויה להציף את כלל הבית. הנזק יכול להשבית את כל הבית כולו כאשר מים לא יצאו דרך הצנרת והסתימה ככל הנראה רק תגדל ותגדל אם לא נטפל בה בזמן, אז איך עושים זאת? המשיכו לקרוא.

 

שורשים בביוב

מהו המחיר לפתיחת סתימת שורשים?

מחיר פתיחת סתימה רגילה נמוך יותר מאשר פתיחת סתימת שורשים. המחירים כאן יכולים להשתנות בפער דיי גדול, כאשר נגרמים לנזקים נוספים כמו הרס של משאבה טבולה עקב הצפה או תיקון צנרת נרחב בגלל שהשורש הרס אותה כליל. בגדול אם נדבר על טיפול סטנדרטי בשוק ללא נזקים היסטריים, טווח המחירים לפתיחת סתימת שורשים ינוע בין 1,200 ש"ח ועד ל-1,800 ש"ח. 

 

מחיר ממוצע עבור פתיחת סתימת שורשים

מחיר ממוצע עבור פתיחת סתימת שורשים: 1500 ₪

טווח מחיר גבוה 1800 ₪

טווח מחיר נמוך 1200 ₪

שלב אחר שלב, פתיחת סתימת שורשים בביוב

קודם כל צריך לאתר את מקור הבעיה, אם חושדים שמדובר על שורשים בביוב, זה לא מספיק - צריך לאתר בדיוק את האזור על מנת לטפל בו. הכיצד? באמצעות מצלמה טרמית או החדרת סיב אופטי לתוך הצנרת מתחילים לנוע בפנים עד שמגיעים אל השורשים.

 

בשלב שיש איתור של השורשים אפשר גם לראות אם יש הצטברות לכלוך מסביב ולעיתים גם מהו הנזק של הצנרת האם צריך להחליף אותה או שניתן לתקן את המקטע באופן פנימי כמו שעושים "החלפת צנרת ללא הרס".

 

אז ראשית יש לבצע קטילה של השורשים, באמצעות דיזה חשמלית או כזו אשר פועלת עם לחץ מים ומחוברת לביובית, ניתן לחתוך את השורשים. לאחר מכן להחדיר חומר המשמיד שורשים אשר גם יעצור את התפתחותם וגם ימנע בעתיד מהם לחזור. כעת ניתן לבצע שטיפה לצנרת וטיפול במפגע הפנימי של הצינור באמצעות החדרת בלון אשר סוגר את הסדקים מבפנים.

קוטל שורשים בביוב למטרת השמדת השורש

אם השורש נמצא בתוך צנרת הביוב ולא ניתן להגיע עליו באמצעות מכשור. ניתן להחדיר חומר אשר קוטל את השורשים ויהרוג אותם על הזמן. החומר כמובן מיועד לא רק להשמדת שורשים בביוב ופתיחת סתימת השורשים אלא גם לשימור נגד, בדרך כלל לאחר תהליך חיתוך השורשים משתמים גם בחומר המשמיד וקוטל שורשים.

 

לפעמים כאשר מדובר על שורשים צעירים וקטנים במיוחד בצנרות קטנות, השימוש בקוטל שורשים בתוך הביוב יכול לתת מענה מבלי הצורך בביצוע חיתוך ואפילו ללא איתור מדויק של מיקום השורש.

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-3633609

איך מתבצע חיתוך לשורשים בביוב?

המכשור המתקדם לחיתוך שורשים נעשה עם דיזה חשמלית אשר מוחדרת עם צינור לתוך קו הביוב עד למיקום השורש, חותכת אותו וממשיכה הלאה. במידה ואין שורשים נוספים אפשר להפסיק את הפעולה ולשטוף את הצנרת מלכלוך השורשים שהושמדו. כאשר ישנה אפשרות נוספת והיא באמצעות דיזה הפועלת על לחץ מים, אשר מחוברת אל צינור של רכב ביובית ובלחץ מים חזק מסתובבת וחותכת את השורשים.

כיצד למנוע שורשים בביוב?

אם ידועה לכם סכנה ממשית של חדירת שורשים בביוב, למשל אם יש עץ פיקוס בסביבת הצנרת, האידאל הוא מידי פעם לגזום את השורשים אשר מגיעים ומתפזרים (על פי שרברב מתל אביב, באזורים הישנים יותר בעיר קיימים המון עצי פיקוס אשר חודרים אל מערכת הביוב וגורמים לסתימות מסוג זה).

 

אם אתם מרגישים ירידה בזרימת מי הביוב מתוך הבית כלפי חוץ, כמו כיור שמתמלא או אסלה שהמים בה יורדים לאט. יכול להיות שמתחילים שורשים בביוב והדבר הנכון במצב כזה הוא לשפוך חומר הקוטל שורשים לתוך הצנרת, דבר אשר ימנע התפתחות של השורשים ואף ישמיד אותם. רוצים להזמין שירות? פייפר אינסטלציה מאפשר לכם לערוך השוואת מחירים בין אינסטלטורים מכל עיר בארץ - נסו אותנו.

מצאו אינסטלטור לפתיחת סתימות באזורכם:

לחצו לחיוג מהיר השאירו פנייה