מחפשים אינסטלטור מומלץ? מצאתם!
מחפשים אינסטלטור מומלץ? מצאתם! השאירו פרטים וחוזרים במהירות עם הצעות מחיר:

שורשים בביוב

יש לכם סתימת שורשים בביוב? בעיה דיי נפוצה בעיקר בבתים פרטיים אשר נגרמת מעצים בעלי שורשים ארוכים (לרבות פיקוס), אז מה עושים? כמה זה עולה ואת מי להזמין? כל המידע על פתיחת סתימות שורשים בביוב כאן, יאללה מתחילים:

אילו נזקים יכולים לקרות כשיש שורשים בביוב

שורשים בביוב חודרים אל מערכת ביוב וממשיכים לצמוח בצנרת מה שגורם לסתימות ופסולת. שורשים מתפתחים בביוב מענף דקיק ועקב הזרימה המתמידה של מים הם מצליחים לצמוח ולהתפתח במהירות אם לא מטופלים במהרה. הם גורמים לנזקים הבאים:

 • פגיעה בצנרת: ככל הנראה הצנרת תהיה סדוקה כעת עקב חדירת השורשים מה שיכול לגרום לנזילות.
   
 • לכלוך בצינורות: הצטברות לכלוך או גדילה של השורש בתוך הצינורות המובילים אל בור השפכים מה שיגרום בהמשך לסתימה של כל הבית ואפילו הבניין.
   
 • סתימות: המים לא ירדו בכיור, זה יראה לנו כמו סתימה בכיור או שהאסלה תשאר מוצפת והפעלה של מכונות כביסה או מדיח כלים עשויה להציף את כלל הבית. הנזק יכול להשבית את כל הבית כולו כאשר מים לא יצאו דרך הצנרת והסתימה ככל הנראה רק תגדל ותגדל אם לא נטפל בה בזמן, אז איך עושים זאת? המשיכו לקרוא.

 

שורשים בביוב

מהו המחיר לפתיחת סתימות שורשים בביוב?

מחיר פתיחת סתימה רגילה נמוך יותר מאשר פתיחת סתימת שורשים בביוב. המחירים כאן יכולים להשתנות בפער דיי גדול, כאשר נגרמים לנזקים נוספים כמו ויש צורך בתיקון משאבה טבולה עקב הצפה או תיקון צנרת נרחב בגלל שהשורש הרס אותה כליל. בגדול אם נדבר על טיפול סטנדרטי בשוק ללא נזקים היסטריים, טווח המחירים לפתיחת סתימת שורשים ינוע בין 1,200 ש"ח ועד ל-1,800 ש"ח. 

 

מחיר ממוצע עבור פתיחת סתימת שורשים

מחיר ממוצע עבור פתיחת סתימת שורשים: 1500 ₪

טווח מחיר גבוה 1800 ₪

טווח מחיר נמוך 1200 ₪

שלב אחר שלב, פתיחת סתימת שורשים בביוב

איך מתבצעת פתיחת סתימת שורשים בביוב?

 1. איתור הבעיה: קודם כל צריך לאתר את מקור הבעיה, אם חושדים שמדובר על שורשים בביוב, זה לא מספיק - צריך לאתר בדיוק את האזור על מנת לטפל בו. הכיצד? באמצעות מצלמה טרמית או החדרת סיב אופטי לתוך הצנרת מתחילים לנוע בפנים עד שמגיעים אל השורשים.
   
 2. בדיקת נזק: בשלב שיש איתור של השורשים אפשר גם לראות אם יש הצטברות לכלוך מסביב ולעיתים גם מהו הנזק של הצנרת האם צריך להחליף אותה או שניתן לתקן את המקטע באופן פנימי כמו שעושים "החלפת צנרת ללא הרס".
   
 3. חיתוך שורשים בביוב: יש לבצע קטילה של השורשים, באמצעות דיזה חשמלית או כזו אשר פועלת עם לחץ מים ומחוברת לביובית, ניתן לחתוך את השורשים.
   
 4. חומר משמיד: לאחר מכן להחדיר חומר המשמיד שורשים אשר גם יעצור את התפתחותם וגם ימנע בעתיד מהם לחזור. כעת ניתן לבצע שטיפה לצנרת וטיפול במפגע הפנימי של הצינור באמצעות החדרת בלון אשר סוגר את הסדקים מבפנים.

קוטל שורשים בביוב למטרת השמדת השורש

אם השורש נמצא בתוך צנרת הביוב ולא ניתן להגיע עליו באמצעות מכשור. ניתן להחדיר חומר אשר קוטל את השורשים ויהרוג אותם על הזמן. החומר כמובן מיועד לא רק להשמדת שורשים בביוב ופתיחת סתימת השורשים אלא גם לשימור נגד, בדרך כלל לאחר תהליך חיתוך השורשים משתמים גם בחומר המשמיד וקוטל שורשים.

 

לפעמים כאשר מדובר על שורשים צעירים וקטנים במיוחד בצנרות קטנות, השימוש בקוטל שורשים בתוך הביוב יכול לתת מענה מבלי הצורך בביצוע חיתוך ואפילו ללא איתור מדויק של מיקום השורש.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-3633609

איך מתבצע חיתוך לשורשים בביוב?

המכשור המתקדם לחיתוך שורשים נעשה עם דיזה חשמלית אשר מוחדרת עם צינור לתוך קו הביוב עד למיקום השורש, חותכת אותו וממשיכה הלאה. במידה ואין שורשים נוספים אפשר להפסיק את הפעולה ולשטוף את הצנרת מלכלוך השורשים שהושמדו. כאשר ישנה אפשרות נוספת והיא באמצעות דיזה הפועלת על לחץ מים, אשר מחוברת אל צינור של רכב ביובית ובלחץ מים חזק מסתובבת וכך במהירות מתבצע כרסום שורשים בביוב.

כיצד למנוע שורשים בביוב?

אם ידועה לכם סכנה ממשית של חדירת שורשים בביוב, למשל אם יש עץ פיקוס בסביבת הצנרת, האידאל הוא מידי פעם לגזום את השורשים אשר מגיעים ומתפזרים (על פי שרברב מתל אביב, באזורים הישנים יותר בעיר קיימים המון עצי פיקוס אשר חודרים אל מערכת הביוב וגורמים לסתימות מסוג זה).

 

אם אתם מרגישים ירידה בזרימת מי הביוב מתוך הבית כלפי חוץ, כמו כיור שמתמלא או אסלה שהמים בה יורדים לאט. יכול להיות שמתחילים שורשים בביוב והדבר הנכון במצב כזה הוא לשפוך חומר הקוטל שורשים לתוך הצנרת, דבר אשר ימנע התפתחות של השורשים ואף ישמיד אותם. רוצים להזמין שירות? פייפר אינסטלציה מאפשר לכם לערוך השוואת מחירים בין אינסטלטורים מכל עיר בארץ - נסו אותנו.

מצאו אינסטלטור לפתיחת סתימות באזורכם: