מחפשים אינסטלטור מומלץ? מצאתם!
מחפשים אינסטלטור מומלץ? מצאתם! השאירו פרטים וחוזרים במהירות עם הצעות מחיר:

פתיחת סתימה בפתח ניקוז

אז איפה בעצם ישנם פתחי ניקוז? מדוע חשוב להקפיד על תקינותם, כמה עולה להיעזר באינסטלטור וגם איך תוכלו למנוע מהמצב לחזור על עצמו - כל הפרטים למטה.

איפה קיימים פתחי ניקוז בכלל?

לפני שאתם מזמינים אינסטלטור לפתיחת סתימה בפתח ניקוז בביתכם, כדאי שתדעו איפה עוד קיימים להם פתחי ניקוז שהוא יוכל לבדוק עבורכם באותו הביקור:

 • פתח ניקוז בחדר רחצה - בחדרי רחצה בד"כ מצוי פתח ניקוז במקלחון ובאמבטיה, למעשה מדובר בפתחי הניקוז הידועים לנו ביותר היות ולא פעם קורה שבגלל הצטברות שיערות וליכלוך, עולה הצורך בפתיחת הסתימה שנוצרה בהם.
   
 • פתח ניקוז בכיור - גם כאן אין יותר מדי מה להסביר היות ובכל כיור כיום ניתן למצוא פתח לניקוז המים בתוכו. 
   
 • פתח ניקוז במכונת הכביסה - במכונות כביסה ישנו פתח ניקוז האחראי לנקז את מי השטיפה המלוכלכים ישירות אל הביוב בעת העבודה, שגם הוא לעתים נסתם בגלל פסולת קשה שאינה מתכלה. לרוב זה קורה כי אנחנו נוטים לשכוח דברים בכיסי הבגדים שאנחנו מכניסים למכונה, כמו שקלים, גומיות, טישו, עטיפות ועוד.
   
 • פתח ניקוז מרפסת - פתח ניקוז במרפסת אחראי לנקז את מי הגשמים או השטיפה אל מחוץ למרפסת ובצורה כזו שלא תרטיב את המרפסת של השכן מתחת. 

 

פתח ניקוז בכיור

מדוע חשוב להקפיד על פתח ניקוז תקין?

בכל הכלים שציינו מעל חשוב להקפיד שפתח הניקוז בהם יוותר במתכונת שתאפשר זרימת מים תקינה ישירות לביוב, שכן אם לא כך יהיה, התוצאה עשויה להוביל להצפה ורטיבות בבית שלכם. 
 

דחיפות לפתיחת סתימה בפתח ניקוז:

דחיפות גבוהה מדד דחיפות 2 דחיפות נמוכה

מה המחיר לפתיחת סתימה בפתח ניקוז?

כפי שכבר הבנתם, פתחי ניקוז ואמצעי ניקוז נמצאים במספר מיקומים ומין הסתם, כאשר יש סתימה שדורשת פתיחה באזורים השונים, דהיינו שמורכבות העבודה משתנה. אך ככלל, מדובר בעלות הנעה בין 250 - 400 ש"ח וזה מתייחס לפתיחת סתימה באמצעים פשוטים כמו פומפה. 

 

במידה ומדובר על פתיחת סתימה בקופסת ניקוז במרפסת, המחיר לכך צפוי להתייקר ולנוע בין 350 - 450 ש"ח היות ולשם כך יהיה צורך בציוד מתקדם יותר הכולל קפיץ חשמלי. שימו לב שלעתים זה אף יצריך שבירה של הריצוף הקיים.

 

מחיר ממוצע לפתיחת סתימה בפתח ניקוז

מחיר ממוצע לפתיחת סתימה בפתח ניקוז: 325 ₪

טווח מחיר גבוה 250 ₪

טווח מחיר נמוך 400 ₪

פתיחת סתימה בפתח ניקוז באופן עצמאי

יש כמה דברים שתוכלו ליישם בעצמכם כדי לנסות ולהביא לפתיחת סתימה בפתח ניקוז במכונת כביסה, מקלחת, כיור ועוד.

 • פומפה - השיטה המוכרת ביותר כיום היא הפומפה, שבאמצעותה ניתן לבצע פעולות "יניקה" כלפי פתח הניקוז הבעייתי וכך לגרום לו "לפלוט" החוצה את הסתימה שבו. ניתן להשתמש בפומפה בשירותים, כיורים (קראו עוד על איך לפתוח סתימה בכיור לבד) וגם כדי לפתוח סתימה בניקוז המקלחת.
   
 • קפיץ - תוכלו לקנות קפיץ מיוחד באחת מהטמבוריות באזור מגוריכם. את הקפיץ תוכלו להשחיל אל פתח הניקוז ואז לסובב אותו ולהביא למצב בו הוא למעשה לוכד את שאריות הליכלוך הגורמות לסתימה.
   
 • הזזה - פתיחת סתימה בפתח ניקוז לא תמיד חייבת לכלול אביזרים שונים. למשל במקרה של צינור ניקוז למכונת כביסה - לעתים הוא יכול להיסתם בגלל שהוא אינו מצוי בזווית שתאפשר לו להוביל מים. במקרה כזה יהיה עליכם פשוט להזיז מעט את מכונת הכביסה כדי לאפשר זרימה טובה יותר. גם במקרה ומדובר על סתימה בצינור ניקוז מזגן, הגורמת לטפטוף, דעו כי ניתן יהיה לפרק את הצינור ופשוט להיפטר מהגורם לסתימה באמצעות נשיפה חזקה לאחד מפתחי הצינור.

השיגו אינסטלטור במהירות דרך פייפר!

המרפסת מתמלאת מים לאחר הגשם? או אולי מכונת הכביסה נותרת רטובה גם בסיום התוכנית? דעו שלכל אלו ניתן למצוא פתרון בעזרת אינסטלטור.

 

השאירו פרטים בטופס המצורף וקבלו בחינם - עד 3 אינסטלטורים מומלצים באזורכם, ביניהם תוכלו לברר מחירים, להשוות בין ההצעות ולבחור במי שנתן את ההצעה הזולה ביותר, מבלי שתצטרכו להתפשר על איכות העבודה שתקבלו.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-3633609

פתיחת סתימה בפתח ניקוז - איך להמנע מכך?

אז כדי למנוע הגעה של אינסטלטור בשנית לצורך פתיחת סתימה בפתח ניקוז של המרפסת, האמבטיה, כיור או מכונת הכביסה, צוות פייפר ממליץ בחום לכסות את פתחי הניקוז השונים בעזרת מסננת רשת נשלפת, שאותה תוכלו לרוקן עם הליכלוך לפח ובכך למנוע ממנו לסתום את פתחי הניקוז מלכתחילה.