מחפשים אינסטלטור מומלץ? מצאתם!
מחפשים אינסטלטור מומלץ? מצאתם! השאירו פרטים וחוזרים במהירות עם הצעות מחיר:

פתיחת סתימה במקלחת

התרחצתם ומי הרחצה לא יורדים בחריץ הניקוז? זה הזמן להזמין אינסטלטור לפתיחת סתימה במקלחת שלכם. במאמר מתחת תקראו כיצד פותחים סתימה כזו ע"י אינסטלטורים, כמה זה עשוי לעלות, תלמדו איך לפתוח סתימה במקלחת בעצמכם וגם כיצד להמנע מסתימות חוזרות.

פתיחת סתימה במקלחת ע"י אינסטלטור

אם אינכם בטוחים איך פותחים סתימה במקלחת ע"י אינסטלטור אז דעו שהוא כנראה יתחיל בפתיחה של קופסת הביקורת שאליה מקושר המקלחון. לאחר שהאינסטלטור איתר את הקופסה, הוא יפתח אותה וישחיל אליה משחולת (סליל קפיץ ארוך ממתכת) או ספירלה ופשוט יפעיל את האמצעים בתוך חור הניקוז עד לשיחרור הסתימה.

פתיחת סתימה במקלחת ע"י אינסטלטור עשויה לקחת בין 10 - 20 דקות במידה ומדובר על סתימה קלה עד בינונית, הכוללת גם ניקוי של הצנרת אליה מקושרת המקלחת שלכם. במקרים בהם האינסטלטור מעריך כי אינו יכול לפתוח את הסתימה בעצמו, הוא עשוי להמליץ לכם לפתוח אותה ע"י רכב ביובית נייד - דבר הנחשב למורכב וארוך יותר.

 

זמן ממוצע לפתיחת סתימות במקלחת:
 15 דקות
20 דקות משך זמן 10 דקות

איך לפתוח סתימה במקלחת בעצמך

רוצים לדעת איך לפתוח סתימה במקלחת בעצמכם? מתחת נציג מספר דרכים לבצע פתיחת סתימה במקלחת באופן עצמאי:

 • איך לפתוח סתימה במקלחת בעזרת ידיים - במידה אתם מבחינים בלכלוך פיזי בקדמת חור הניקוז במקלחת שלכם, תוכלו פשוט ללבוש כפפות, לפתוח את מכסה המתכת של חור הניקוז (לרוב יהיה מקובע ע"י ברגים ואז יהיה גם צורך לשחרר את הברגים בעזרת מברג קודם לכן) ולאסוף בידיים את שאריות הליכלוך.
   
 • איך לפתוח סתימה במקלחת עם פומפה - הדרך הקלאסית והמסורתית היא להשתמש בפומפה. תחילה יהיה עליכם להסיר את מכסה חור הניקוז ולאחר מכן להצמיד את הפומפה ולבצע מספר לחיצות שיגרמו למצב 'וואקום' בין חור הניקוז לפומפה. לאחר מספר לחיצות פנימה וכלפי חוץ, יהיה עליכם לשחרר את הפומפה מחיבור עם חור הניקוז ולאפשר לגורם הסתימה להיפלט החוצה.
   
 • איך לפתוח סתימה במקלחת עם משחולת - תוכלו להיעזר בסליל קפיץ הנקרא גם 'משחולת' אותו ניתן להשיג באורכים משתנים בחנות כלי בית. יהיה עליכם להכניס את המשחולת לתוך חור הניקוז במקלחת עד לנקודה בה תרגישו תקיעות של הקפיץ, לאחר מכן יהיה עליכם לסובב את הקפיץ עם כיוון השעון ע"מ לעגן אליו את תוצר הסתימה ופשוט למשוך את הסתימה החוצה מחור הניקוז. 
   
 • איך לפתוח סתימה במקלחת עם קולב - אם אין בהישג ידכם משחולת, תוכלו להשתמש בקולב ברזל. יהיה עליכם תחילה ליישר את החלק המשולש כך שהתוצר הסופי יתבטא במוט ארוך עם קרס ולאחר מכן תוכלו גם אותו להשחיל לפתח הניקוז עד לנקודה בה הוא נתקע וגם כאן יהיה עליכם לסובב אותו עם כיוון השעון ולמשות את הגורם לסתימה יחד איתו אל מחוץ לפתח הניקוז.
   
 • חשוב לציין שפתיחת סתימות במקלחת באופן עצמאי לא תמיד יעילה ואף יכולה לגרום לנזק בשימוש לא נכון. 
 • למידע נוסף על פתיחת סתימות.

מחיר פתיחת סתימה במקלחת

מחיר פתיחת סתימה במקלחת הוא 300 - 450 ש"ח וזה כולל שיחרור של הסתימה במקלחון וניקוי של צנרת הביוב במקלחון. קחו בחשבון שהמחיר צפוי להתייקר במידה והזמנתם אינסטלטור בשעות לא פורמאליות כמו לילות, סופ"ש או במהלך חג.


מחיר ממוצע לפתיחת סתימה במקלחת

מחיר ממוצע לפתיחת סתימה במקלחת : 375 ₪

טווח מחיר גבוה 450 ₪

טווח מחיר נמוך 300 ₪

צריכים פתיחת סתימה במקלחת? השוו וחסכו!

לא יודעים איך פותחים סתימה במקלחת? מעדיפים שבעל מקצוע יעשה את זה? הגעתם למקום הנכון! בפורטל פייפר משווים וחוסכים. דרך הפורטל תוכלו לקבל עד 3 הצעות מחיר, להשוות ולחסוך בקלות ובמהירות! כל שעליכם לעשות על מנת לקבל את הצעות המחיר זה להשאיר פרטים או להתקשר אל המוקד שלנו ותוכלו לקבל את הצעות המחיר עוד באותו היום!

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-3633609

מהם הגורמים לסתימה במקלחת?

בין הגורמים הנפוצים כיום לסתימות במקלחת ובאמבטיה הם שאריות שיער שנושר מראשנו בעת הרחצה, פתיתי חול שמגיעים מאבק ואפילו התיישנות של הצנרת.

חשוב לציין, במידה והבחנתם בהאטה בקצב ירידת המים דרך חור הניקוז במקלחת - זה עשוי להוות רמז עבה לתחילתה של סתימה ומומלץ שתתנהלו בצורה מהירה ככל הניתן באופן עצמאי או ע"י אינסטלטור באזורכם. השאירו פרטים בטופס המצורף מתחת וקבלו במהרה אינסטלטור באזורכם שיפתור את הבעיה.


שחרור סתימה במקלחת

איך לאתר אינסטלטור מומלץ לפתיחת סתימה במקלחת?

לאחר שתשאירו פרטים בטופס המצורף, תקבלו מפורטל פייפר 3 אינסטלטורים באזורכם וכדי שתוכלו להשוות ביניהם בצורה מיטבית - צוות פורטל פייפר ימליץ לכם לבצע מספר שלבים:

 • בדיקת ותק ונסיון - תסכימו איתנו שאין חכם כבעל נסיון נכון? לאחר שתקבלו מפייפר 3 מספרי טלפון של אינסטלטורים באזורכם - מומלץ לברר מולם מידע אודות הותק שצברו. זכרו שככל שמדובר בותק גבוה יותר, כך גובר הסיכוי שהאינסטלטור איתו אתם משוחחים רכש מיומנויות שונות שמחזיקות אותו במקצוע שלו וכי הסיכוי שיבצע טעות במהלך עבודתו הוא קטן עד אפסי.
   
 • חוות דעת - תוכלו בנוסף לבצע בדיקה מהירה באינטרנט בעזרת שמות האינסטלטורים ולנסות לאתר חוות דעת שהשאירו להם לקוחות קודמים שנעזרו בהם וכך להבין את טיב השירות שסיפקו ללקוחותיהם.
   
 • השוואת מחירים - אנחנו, בפורטל פייפר מאפשרים לכם לברר הצעות מחיר לפתיחת סתימות במקלחת עוד בשלב הטלפון מול האינסטלטורים וכך אתם יכולים לבחור במחיר המשתלם ביותר עבורכם ובחינם.
   
 • זמינות - דעו שלאינסטלטורים עשוי לקחת בין חצי שעה עד שעה להגיע אליכם מהרגע שהתקשרתם, כך שבמידה ומדובר מקרה חירום בו נוצרה סתימה מאסיבית במקלחת ואינכם יכולים לרחוץ את עצמכם, מומלץ שוודאו מול האינסטלטור תוך כמה זמן יוכל להגיע אליכם ולפי זה לבחור בו או באחד אחר. זמני ההגעה שצויינו משוערים ולעתים גם עשויים להתקצר במידה והאינסטלטור לא עמוס באותו היום.
   
זמן ממוצע להגעת אינסטלטור:
 45 דקות
60 דקות משך זמן 30 דקות

פתיחת סתימה במקלחת - האם יש אחריות?

לרוב על פתיחת סתימות במקלחת, סתימה באסלה, אמבטיה וכדומה, האינסטלטורים לא נותנים אחריות. כמובן שלא ניתן להכליל את כל האינסטלטורים וזאת מכיוון ולכל אינסטלטור יש את המדיניות שלו. לכן התשובה היא לרוב תהיה לא מכיוון והאינסטלטורים לא יכולים לקחת אחריות על ההתנהלות שלכם בבית במידה ואינכם שומרים על הצנרת וזורקים מגבונים ושופכים שמן לאחר הבישול אל השירותים או המקלחת.

 

עם זאת, כן חשוב לציין שבמידה והסתימה חזרה לאחר ימים בודדים מפתיחת הסתימה, כן היינו מצפים שהאינסטלטור יחזור ויבדוק מבלי לגבות תשלום נוסף.

 

>>>אולי יעניין אתכם איך פותחים מכסה ניקוז במקלחת

טיפים כיצד למנוע סתימות במקלחת בעתיד

כאן נציג מספר טיפים שמטרתם למנוע היווצרות סתימות עתידיות במקלחון שלכם:

 • מסננת - תוכלו להניח על פתח הניקוז במקלחת שלכם מסננת בהתאם לגודל חור הניקוז. בנוסף, תוכלו לבקש מאינסטלטור להתקין לכם סנן שיהיה ממוקם בסמוך לתעלת הניקוז ע"מ לאפשר הגנה כפולה מפני סתימות עתידיות (הסנן הזה אינו גלוי לעין ומצוי בסמוך לחור ניקוז של המקלחת בחלק הפנימי שלו).
   
 • אקונומיקה - אקונומיקה נמצאה כיעילה במניעת סתימות במקלחת, באמבטיה ובכלל חורי הניקוז הקיימים. הסיבה לכך היא שהיא יכולה למוסס שומנים קשים הנדבקים לעתים קרובות לתעלת הניקוז וגורמים לסתימות. תוכלו לשפוך חצי כוס אקונומיקה לפתח הניקוז במקלחת ובעזרת מברשת קירצוף תוכלו לשפשף את האקונומיקה על דפנות פתח הניקוז כדי למוסס או לנתק שאריות פסולת שאינה מתקלה כמו שיערות, נייר וכדומה.
   
 • מים רותחים - שפכו מעת לעת בערך קומקום מלא של מים רותחים אל תוך חור ניקוז של המקלחת שלכם. המים הרותחים יסייעו בפירוק השומנים שנדבקו לדפנות הצנרת ובכך יפחית את הסיכוי של הצטברות שומנים וליכלוכים אחרים בתוכה.


פתיחת סתימה במקלחת על ידי אינסטלטור

שאלות ותשובות בנושא פתיחת סתימות במקלחת

איך אוכל לוודא שהאינסטלטור שקיבלתי מפורטל פייפר מומלץ ומקצועי?

ע"י בדיקת מספר פרמטרים כמו: בדיקת חוות דעת ושנות ותק תוכלו להעריך את איכות בעל המקצוע שקיבלתם מאיתנו. הרחבנו על כך במאמר.


איך פותחים סתימה במקלחת באופן עצמאי?

תלוי במורכבות הסתימה ומאיזה חומר בנויה הצנרת בביתכם אך ברוב המקרים ניתן לפתוח סתימות במקלחת בצורה עצמאית ע"י פומפה, סליל קפיץ ("משחולת") וגם ע"י חומרים כימיים. הרחבנו על כך במאמר.


איך לשחרר סתימה במקלחת עם משחולת?

שחרור סתימה במקלחת עם משחולת מתבצע באמצעות החדרתה של המשחולת אל תוך פתח הביקורת של המקלחת עד שמגיעים לנקודה שבה אתם לא מצליחים יותר להמשיך. כאשר מגיעים למצב שבו הקפיץ לא יכול להתקדם יש להתחיל ולסובב את הקפיץ עם סיבוב השעון ולמשות את הגורם לסתימה החוצה.