מחפשים אינסטלטור מומלץ? מצאתם!
מחפשים אינסטלטור מומלץ? מצאתם! השאירו פרטים וחוזרים במהירות עם הצעות מחיר:

פתיחת סתימה בביוב

יש לכם סתימה שחוזרת על עצמה? קרוב לוודאי שמדובר במשהו עמוק יותר. מתחת נציג כיצד נוצרת סתימה בביוב, איך נדע היכן היא מצוייה, כמה עולה לפתוח אותה, נסביר אילו סתימות תוכלו לפתוח בעצמכם וגם איך תוכלו לאתר דרך פייפר בעלי המקצוע רלוונטיים לפתיחת סתימה בביוב בזמן ובצורה מקצועית.

איך נוצרת סתימה בביוב?

צריכים לפתוח סתימה בביוב? כדאי שתקראו מדוע היא נוצרת מלכתחילה. סתימה בביוב נוצרת בין היתר בגלל הצטברות של פסולת מוצקה,שמנים, שורשי צמחייה ובגלל בעיות בהתקנה של הביוב. נסביר:

 • פסולת מוצקה - אם אתם משליכים מגבונים או חלקי מוצרי הגיינה לשירותים, כדאי שתדעו שהם אחד מהגורמים לסתימות בביוב אז כדאי שתפסיקו.
   
 • שמנים ושומנים - גם שמנים לבישול או שמנים המצויים בתחליבי רחצה ועיסוי יכולים לגרום לסתימה בביוב. הסיבה לכך היא בגלל שביכולתם של שמנים אלו להידבק לדפנות הביוב ולהצטבר עד למצב בו מעבר המים בקווי הביוב הופך לחלקי עד אפסי.
   
 • סתימה בביוב בגלל שורשים - אומנם במקרה זה מדובר בגורם חיצוני שאינכם שולטים בו אבל דעו שגם הימצאות שורשים בביוב יכולה להוביל לסתימה בו.
   
 • פסולת בניין - היווצרות סתימה בביוב נוצרת גם ממקרים בהם פועלי בניין משליכים פסולת בניין לתוך האסלה או לחורי הניקוז במקלחונים ובאמבטיות.
   
 • התקנה לקוייה - לעתים הסיבה לפתיחת סתימה בביוב על בסיס קבע היא כלל לא באשמתכם אלא בגלל שקווי הביוב הותקנו מלכתחילה בצורה לקוייה.

 

 

סתימה בביוב בשירותים בגלל שורשים

איך אדע היכן מתרחשת סתימה בביוב?

במידה ומדובר על סתימה שחוזרת על עצמה, קרוב לוודאי שמדובר בבעיה מורכבת יותר, שלשמה יהיה עליכם לדעת את מקור הסתימה ואת המיקום המדוייק שלה כדי לשים לזה סוף אחת ולתמיד. כדי להבין היכן בדיוק ממוקמת הסתימה בביתכם או בבניין שאתם מתגוררים בו, דעו שניתן להסתייע בשירותי צילום קווי ביוב, המבוצע ע"י מאתר נזילות מוסמך ולעתים גם ע"י שירותי ביובית.

 

אל קו הביוב הבעייתי יהיה על בעל המקצוע להשחיל סיב דק שאל הצד הקדמי שלו מחוברת מצלמה. ביכולתה של המצלמה לתעד את כל אזורי פנים הביוב עד לנקודה בה מתרחשת הסתימה. באמצעות פעולה זו, ניתן לדעת את המיקום המדוייק של הסתימה מבלי שנצטרך לשבור קירות או לחתוך את צינורות הביוב.

מהו מחיר פתיחת סתימה בביוב?

מחיר פתיחת סתימה בביוב משתנה בהתאם להיקף הסתימה ובהתאם למקום הימצאותה: בבית פרטי או בבניין משותף. מתחת נציג מחירים שונים המיוחסים לפתיחת סתימות בביוב:


מחירי פתיחת סתימות בביוב

מחיר פתיחת סתימה בביוב חיצוני

מחיר לפתיחת סתימה בביוב חיצוני לבית (בחצר/ גינה).


500 - 850 ש"ח
פתיחת סתימות שורשים בביוב

המחיר מתייחס לפתיחת הסתימה עם רכב ביובית.


1,250 - 1,800 ש"ח
צילום קווי ביוב בבית פרטי

מחיר לאיתור של סתימה בקווי ביוב בצורה מדוייקת ע"י צילום עם סיב אופטי.


1,300 - 1,800 ש"ח

הדפס מחירון

מתי נעזר בשירותי ביובית ומתי באינסטלטור?

פתיחת סתימה בביוב נחשבת לאחת מעבודות האינסטלציה הנפוצות, בין אם זה בגלל שאנו מורגלים לזרוק כל דבר לאסלה ובין אם זה בגלל שקווי הביוב הותקנו בצורה לקוייה מלכתחילה (כיאה לישראל). עכשיו עולה השאלה באילו מקרים נזדקק לאינסטלטור ובאילו מקרים נזדקק דווקא לביובית? התשובה: בהתאם למימדי הסתימה.

 • היעזרו באינסטלטור במקרים של: סתימה בשירותים, סתימה במקלחון או באמבטיה וגם עבור מקרים של סתימה בכיור.
   
 • היעזרו בשירותי ביובית במקרים של: סתימות קשות בביוב כתוצר של פסולת מוצקה, פתיחת סתימת שורשים, פסולת בטון או אם מדובר על סתימה במערכת הביוב הכוללת של הבניין.

   
הגורם לסתימה בביוב במי להיעזר?
שורשים ביובית
סתימה נקודתית אינסטלטור
מגבונים ביובית
פסולת בניין (בטון וחומרי בנייה) ביובית
שומנים בכיור אינסטלטור

פתיחת סתימה בביוב - כיצד היא מתבצעת?

פתיחת סתימה בביוב עשויה להשתנות בהתאם לסיבה שהובילה לסתימה:

 • סתימת שורשים בביוב - אם שורשי עצים הם האחראיים על היווצרות סתימה בביוב, מדובר משימה שעל ביובית לבצע. לביובית יש צינור גדול שאליו מחברים אמצעי לחיתוך השורשים הנקרא דיזה. לאחר חיבור הראש המתאים לקצה הצינור, יהיה על עובדי הביובית להשחיל את הצינור לעומק הביוב ע"מ לחתוך את השורשים עם להבי החיתוך. לאחר מכן, יש צורך בשאיבת הביוב משאריות השורשים שנחתכו וניקוי כולל של קווי הביוב.
   
 • פתיחת סתימה בביוב בגלל פסולת מוצקה - במידה והסיבה לסתימה היא בגלל תקיעות של פסולת בקווי הביוב, גם כאן העבודה צפוייה לכלול רכב ביובית. רכב הביובית בעזרת צינור שאיבה עוצמתי ישאב את הפסולת ולאחר מכן בעזרת לחץ מים גבוה, ינקה את קווי הביוב משאריות פסולת ושומנים.
   
 • פתיחת סתימה נקודתית - במידה ומדובר על סתימה בביוב שמתרחשת בנקודה ספציפית כמו בכיור, באסלה או במקלחת, האינסטלטור יוכל לסייע ע"י שימוש בקפיץ חשמלי או באמצעי הנקרא ספירלה. למידע נוסף על פתיחת סתימות.

איך לפתוח סתימה בביוב בעצמי?

פתיחת סתימה בביוב נחשבת מורכבת לפתרון עצמאי שלא בליווי אינסטלטור או ביובית, אך במידה ואתם בכל זאת רוצים לנסות את מזלכם, תוכלו לנסות ולפתוח סתימה בשירותים או בכיור בעצמכם בעזרת פומפה או קפיץ ידני. במידה ובחרתם בפומפה, יהיה עליכם למקם אותה על חור הניקוז שבכיור או בשירותים ופשוט לבצע מספר פעולות יניקה עד לשליפה מלאה של הפומפה.

 

במידה ואתם מעוניינים לפתוח סתימה בשירותים עם קפיץ ידני, יהיה עליכם לוודא שבגב השירותים שלכם מצוי "ברך" עם פתח של קופסת ביקורת. במידה וכך הדבר, תוכלו לפתוח את מכסה קופסת הביקורת ולהכניס את הקפיץ בעדינות. במצב זה קיימות שתי אפשרויות: למשוך את הגורם לסתימה כלפיי מעלה או לחילופין, לדחוף את הגורם לסתימה הלאה אל קווי הביוב של הבניין או הבית. 

 

 

פתיחת סתימה בביוב עם צינור ביובית

פתיחת סתימה בביוב בבניין משותף

קווי הביוב שנוטים להיות המועדים ביותר לפורענות מצויים דווקא באזורים בהם ישנם משתמשים רבים במערכת המים. לרוב סתימה בבניין משותף נגרמת בגלל הצטברות פסולת מוצקה עקב הרגלים משתנים בין הדיירים בכל הקשור להשלכת פסולת.

 

בנוסף, הימצאות מספר רב של צינורות במקום אחד תמיד תוביל לתקלות משתנות שקשה לאתר בזמן בגלל חוסר תשומת לב מצד הדיירים השונים. פתיחת סתימה בביוב בבניין משותף נחשבת לעסק יקר אך אל דאגה כי במקרה כזה - התשלום מתחלק בין כל דיירי הבניין בצורה שווה.

פתיחת סתימות ביוב - רק דרך פייפר

כפי שכבר קראתם פתיחת סתימות ביוב אינה עבודה שכל אינסטלטור יוכל לבצע. לרוב מדובר בעבודה מורכבת שדורשת התערבות של מספר גורמים נפרדים. במידה ואתם חוששים שמתרחשת בביוב שלכם סתימה, כדאי שתדאגו לאתר את בעלי המקצוע הרלוונטיים לפתרון הבעיה, שכן הזנחה של סתימה עלולה להוביל לנזק רב לקווי הביוב שלכם. השאירו פרטים בטופס מתחת וקבלו בחינם עד 3 נותני שירות רלוונטיים שיוכלו לסייע בפתרון מקצועי לבעיה. 

 

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-3633609

איך למנוע סתימה חוזרת בביוב?

אז כפי שכבר בטח הבנתם, יש כמה פעולות שגורמות להופעת סתימות בביוב, שאם תמנעו אותן תוכלו להסיר את החשש שלכם בנושא.

 • אל תזרקו פסולת לביוב - רוב הפסולת כיום אינה מתקלה ועל כן, היא עתידה להישאר בקווי הביוב שלכם לעוד שנים ולגרום לנזק. רוצים למנוע את הנזק? הקפידו להשליך את הפסולת לפח והמנעו מלרוקן אותו בחורי הניקוז השונים.
   
 • התקינו מסננת - מקמו מסננת על גבי חורי הניקוז. הימצאות מסננת תמנע מהליכלוך לרדת לביוב ותאפשר לכם לאסוף אותו בצורה מרוכזת אל הפח.
   
 • שמן - המנעו מלזרוק שאריות שמנים לחורי הניקוז. שמנים אלו נדבקים אל דפנות הביוב וחוסמים את זרימת המים, דבר שיכול אחרי תקופה מסויימת לגרום להצפה בבית בגלל מים שאין ביכולתם להתנקז.