מחפשים אינסטלטור מומלץ? מצאתם!
מחפשים אינסטלטור מומלץ? מצאתם! השאירו פרטים וחוזרים במהירות עם הצעות מחיר:

התקנת מכונת כביסה

בין אם הצטברו לכם הבגדים כי המכונה פשוט יושבת שם ובין אם אתם אחראיים ובודקים את הכל מראש, יש כמה דברים שחשוב לדעת על התקנת מכונת כביסה. בעמוד שלפניכם תוכלו לראות מדריך מלא על מתי אפשר ומתי לא מומלץ להתקין לבד, כמה עולה התקנה מקצועית ואילו הכנות נדרשות.

התקנת מכונת כביסה, בקצרה

גם אם אין לכם זמן לרדת לפרטים, יש דברים שחשוב לנו שתדעו:

 

לא רוצים לקרוא הכל? חשוב לנו שתדעו:

 

אילו הכנות נדרשות?

 

 

חיבור לשקע כוח, ניקוז ונקודת מים במרחק של פחות מ-2 מטר

 

 

האם כדאי להתקין לבד?

 

 

בהחלט ניתן וגם צירפנו מדריך, רק שימו לב שלא תמיד תקבלו אחריות

 

 

מה המחיר של ההתקנה?

 

 

מחיר התקנה פשוטה של מכונת כביסה יהיה בין 250 - 300 ש"ח

 

הכנות לצורך התקנת מכונת כביסה

לצורך התקנת מכונת כביסה חשוב לדעת שהיא צריכה שיהיו לה 3 חיבורים: חיבור למים, חיבור לניקוז וחיבור לחשמל. בעיקרון מומלץ שהמכונה תהיה עד למרחק של 2 מטר מכל אחד מהחיבורים האלו, אבל אל תדאגו כי גם אם לא תמיד אפשר לפתור את הבעיה. בואו נתחיל שלב שלב:

 • חשמל: מכונת כביסה צריכה להיות מחוברת בצורה ישירה ללוח החשמל במה שנקרא שקע כוח. זה כי היא מכשיר חשמלי שצורך הרבה חשמל ואם תנסו לחבר אותה לשקע רגיל או חס וחלילה למפצל היא תגרום לעומס ותשרוף את השקע.
   
 • נקודת מים: אמנם זה אפשרי להתקין נקודת מים חדשה רק בשביל מכונת הכביסה, אבל העבודה היא יחסית יקרה ולרוב לא תהיה שווה את זה, אלא אם כן אתם במהלך שיפוץ ואז זה לא בעיה. האפשרות הנפוצה היא לחבר את מכונת הכביסה לנקודת מים קיימת. אם נקודת המים נמצאת בתוך הארון האינסטלטור יקדח ויחבר את מכונת הכביסה. אם מכשיר אחר משתמש כבר בנקודה הזו צריך להחליף את הברז הרגיל לברז ניל משולב.
   
 • צינור ניקוז: החיבור האחרון שתצטרכו לצורך התקנת מכונת כביסה הוא החיבור לצינור הניקוז. כמו במקרה של נקודת מים, לא משתלם להתקין נקודת ביוב שלמה רק בשביל מכונת הכביסה, ומה שהאינסטלטור יעשה זה יחבר לנקודה הקרובה. בשביל לעשות זאת האינסטלטור יחליף את הסיפון בברז לסיפון משולב ויחבר את מכונת הכביסה לשם. שימו לב שאם הנקודה רחוקה יש צורך לקדוח בארון ולהאריך את הצינור. קראו עוד על התקנת סיפון למכונת כביסה.

 

התקנת מכונת כביסה

התקנת מכונת כביסה חדשה

רק רגע לפני שאני מזמינים אינסטלטור להתקנת מכונת הכביסה שימו לב שאם מדובר על מכונת כביסה חדשה לרוב עדיף לקרוא לנציג מטעם החברה על מנת שתקבלו את האחריות. לרוב מכונת הכביסה לא מגיעה עם ההתקנה, תצטרכו לשלם מחיר נוסף על כך, אבל כן תהיה אחריות.

איך להתקין מכונת כביסה לבד?

רוצים לנסות להתקין מכונת כביסה לבד? אם נקודות המים והניקוז קרובות ויש כבר שקע כוח מוכן למכונת הכביסה אז אפשר פשוט לעשות את החיבורים אפילו בעצמכם. אם הנקודות לא קרובות למכונת הכביסה ולא עשיתם משהו דומה בעבר יכול להיות שכדאי להזמין אינסטלטור מומחה לצורך העבודה. בכל מקרה אלו השלבים:

 1. חיבור הנקודות: אם אתם רוצים לנסות להתקין מכונת כביסה בעצמכם אז דעו שאת התקנת שקע הכוח לא ניתן לעשות לבד, אלא רק חשמלאי מוסמך יכול לבצע. אם צריך לחבר לנקודת מים אז קדחו בארון, חברו את מכונת הכביסה לנקודת המים והחליפו את הברז הרגיל לברז ניל משולב. לאחר מכן החליפו את הסיפון מתחת לכיור.
   
 2. ייצוב המכונה: השלב השני של התקנת מכונת הכביסה הוא ייצוב. מתחת למכונה יש שני פלסטיקים קטנים שמטרתם לייצב את המכונה כדי שתעמוד ישר. סובבו אותם פנימה או החוצה וודאו שהמכונה אכן עומדת ישר. מומלץ לבדוק עם פלס. אם אין לכם פלס בבית תוכלו להוריד אפליקציה.
   
 3. טסט: השלב הסופי של התקנת מכונת כביסה הוא לעשות סיבוב ניסיון. הפעילו את המכונה על התוכנית הקצרה ביותר ובדקו האם יש נזילה, האם הניקוז עובד כמו שצריך, האם הפקק קופץ וכו'. הלך חלק? מעולה! עכשיו אין לכם תירוץ לכך שלא עשיתם כביסה.

מחיר התקנת מכונת כביסה

מחיר התקנת מכונת כביסה נע בין 250 - 300 ש"ח להתקנה שלא כולל קידוח בארון המים, הארכה של צינורות או החלפה של ברזים או סיפון. הארכה של צינור לנקודת מים כולל החלפה של ברז יוסיף 100 - 150 ש"ח לכל נקודה. אם יש צורך בקידוח הארון תהיה תוספת של 100 - 200 ש"ח למחיר ההתקנה.

 

מחיר התקנת מכונת כביסה בממוצע

מחיר התקנת מכונת כביסה בממוצע: 275 ₪

טווח מחיר גבוה 300 ₪

טווח מחיר נמוך 250 ₪

חסכו במחיר התקנת מכונת כביסה עם פייפר

פייפר נמצא כאן כדי לעזור לכם בכל נושא הקשור באינסטלציה ואינסטלטורים. בגלל זה הוספנו לכם מדריך עם אזהרות מתי כדאי להתקין מכונת כביסה לבד ומתי פחות מומלץ כדי שלא יהיה לכם נזק למכונה או הצפה בבית. מעבר לכך פייפר עוזר לכם לחסוך במחיר התקנת מכונת כביסה תוך כדי עזרה במציאת אינסלטור מומחה. איך זה קורה? באמצעות ההשוואה.

 

כשאתם מתקשרים לפורטל פייפר, או משאירים פרטים בטופס המצורף, אתם תקבלו הצעות מעד 3 אינסטלטורים בעיר שלכם. זאת על מנת שתוכלו להשוות בין הצעות המחיר והמומחיות שלהם. יכולים להיות פערים בין המחירים של אינסטלטור אחד לאחר, אבל אם שניים אומרים משהו דומה והשלישי משהו שונה אולי עדיף לבדוק את השניים הראשונים. דרך נוספת לחסוך היא לבדוק האם אתם צריכים עבודות אינסטלציה נוספות ואז תוכלו לקבל מחיר זול יותר עבור מקבץ העבודות.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-3633609

האם יש אחריות על התקנת מכונת כביסה?

עבור התקנת מכונת כביסה עצמאית אין אחריות, ולכן לרוב מומלץ להזמין טכנאי מטעם החברה אך שימו לב שזו להתקנה בסיסית ופשוטה שאין צורך בקידוח בארון או החלפת ברז. כדאי לדעת שיש גם חברות, לדוגמה בוש, שמציעות אפשרות של התקנה עצמית עם טכנאי על הטלפון.

איך תמצאו מתקין מכונת כביסה מומלץ ובעל ניסיון?

ישנם כמה דברים שחשוב שתבדקו על מנת שתמצאו מתקין מכונות כביסה מומלץ:

 • ביקורות - לאחר שתדעו את שמו של המתקין, חפשו אחר שמו ברחבי האינטרנט וקראו קצת ביקורות והמלצות על מנת שתוכלו לוודא שאתם בוחרים נכון.
   
 • מחיר - בקשו הצעת מחיר ממתקין המכונות כביסה על מנת שתוכלו לבצע השוואת מחירים ולחסוך כמה שיותר.
   
 • ניסיון - בחרו בבעל מקצוע בעל ותק וניסיון בהתקנות מסוג זה על מנת שיבצע את זה בצורה הטובה ביותר.

שאלות נפוצות על התקנת מכונת כביסה

התקנת מייבש מעל מכונת הכביסה, האם ניתן?

כן, רק שימו לב ששניהם יציבים.


האם דרככם ניתן להתקין את כל סוגי מכונות הכביסה?

כן דרכנו ניתן להתקין מכונות כביסה של בוש, אלקטרה, סמסונג, ניפאן, סימנס, LG וכל חברה אחרת.


איך לייצב מכונת כביסה?

הרחבנו על איך לייצב מכונת כביסה בפסקה של איך להתקין את מכונת הכביסה לבד.