מחפשים אינסטלטור מומלץ? מצאתם!
מחפשים אינסטלטור מומלץ? מצאתם! השאירו פרטים וחוזרים במהירות עם הצעות מחיר:

התקנת כיור

חושבים להחליף או להתקין כיור? בעמוד שלפניכם תראו כל מה שאתם צריכים לדעת לגבי התקנת והחלפת כיור אמבטיה ומטבח כולל מחירים טיפים ושיטות התקנה שונות.

כמה עולה התקנת כיור?

מחיר התקנת כיור חדש או החלפת כיור קיים נע בין 300 - 700 ש"ח. המחיר כולל התקנה של כיור כאשר יש תשתית קיימת והתקנה של סיפון פלסטיק סטנדרטי. המחיר לא כולל את מחיר הכיור עצמו אותו תצטרכו לקנות בעצמכם.

 

מחיר ממוצע להתקנת כיור

מחיר ממוצע להתקנת כיור: 500 ₪

טווח מחיר גבוה 700 ₪

טווח מחיר נמוך 300 ₪

 • כמה עולה להחליף כיור מטבח? - בין 500 - 700 ש"ח.
 • החלפת כיור אמבטיה במחיר 300 - 400 ש"ח.

מה משפיע על מחיר התקנת כיור?

יש כמה דברים שמשפיעים על מחיר החלפת והתקנת כיור:

 • תשתית קיימת: אם התקנת הכיור החדש היא בעצם החלפה של כיור או שבמקרה יש לכם תשתית קיימת בלי כיור העבודה פשוטה יותר. לעומת זאת אם צריך להתקין נקודת מים חדשה או להזיז נקודה קיימת המחיר יהיה יותר גבוה.
   
 • שיטת ההתקנה: נרחיב יותר בהמשך על שיטות התקנה של הכיור אבל בינתיים רק נגיד ששיטת ההתקנת הנפוצה ביותר היא התקנה תחתונה. אם תבחרו בשיטת התקנה מורכבת יותר כמו התקנה שטוחה המחיר יעלה.
   
 • כיור מהאינסטלטור: אם אתם רוצים ללכת, לבחור כיור בעצמכם ולהביא אותו הביתה (אגב, בהמשך יש טיפים על בחירת הכיור) העבודה של האינסטלטור היא רק להתקין. לעומת זאת יש לכם את האפשרות שהאינסטלטור יביא את הכיור בעצמו. במקרה הזה מומלץ להסתכל באינטרנט ולהגיד לו בדיוק איזה דגם תרצו. המחיר יעלה כי תצטרכו לשלם לו גם על הכיור ולרוב הם יקחו תוספת קטנה עבור העבודה של קניית הכיור והבאה אליכם.
   
 • עבודות נוספות: אם תרצו שהאינסטלטור יבצע עבודות נוספות בבית שלכם לרוב תקבלו מחיר יותר טוב עבור כל עבודה. לדוגמה הכיור מגיע עם סיפון פלסטיק סטנדרטי פשוט, אבל אם תרצו התקנה של סיפון אמריקאי או מתכת וגם תרצו באותה ההזדמנות להחליף את הברז בכיור תקבלו מחיר יותר נמוך.

איך מתבצעת התקנת כיור?

רגע לפני שאתם מזמינים אינסטלטור שיבצע את התקנת הכיור החדש בבית שלכם, כדאי שתדעו שאת הפעולה של התקנת כיורים אפשר לבצע במספר דרכים, כאשר הדרך והשיטה הנבחרת נקבעת בהתאם לסוג הכיור שיש ברשותכם, האזור בו הוא ממוקם ואילוצים נוספים, כמו גודל הכיור או הברז. להלן סוגי ההתקנה ומידע על כל אחת מהשיטות:

התקנת עליונה של כיור

בשיטה זו אנו מתקינים את הכיור על גבי השיש או משטח העבודה והוא למעשה יושב על גבי המשטח עצמו. למעשה העובדה שהתקנה עליונה של הכיור, הוא מונח על גבי המשטח עצמו והקצוות שלו בדרך גבוהות מהמפלס של השיש או המשטח, מקשה מאוד את תהליך הניקוי ולא ניתן לגרוף את המים מהמשטח אל תוך השיש בצורה נוחה. התקנה עליונה נחשבת לקלה ביחס להתקנות האחרות אך אנו למעשה מוותרים על נוחות של ניקיון ולכן חשוב לקחת זאת בחשבון.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-3633609

התקנה תחתונה של כיור

שיטת התקנה תחתונה של כיורים נפוצה מאוד במטבחים שונים ובמצב זה אנו למעשה מתקינים את הכיור בשטח התחתון של המשטח, בדרך כלל באמצעות סיליקון שגם אוטם אותו ומונע בריחה של מים.

 

התקנת כיור תחתונה

התקנת שטוחה של כיור

שיטה זו נחשבת לשיטה נפוצה מאוד. במהלך התקנה שטוחה של כיור, אנו ממקמים את הכיור בגובה של המשטח או בגובה הנמוך ממנו במספר מילימטרים ובכך מאפשרים גריפה נוחה של המים אל תוך שטח הכיור. עלות החלפת כיור בהתקנה שטוחה יהיה יקר מהחלפה רגילה כמו כן, גם ביצוע כיור מטבח בהתקנה שטוחה.

התקנת אפס/אינטגרלית של כיור

בהתקנה שכזו אנו מתקינים את הכיור בגובהו של משטח העבודה על ידי שיטה של הלחמה שגורמת לחיבור שני האלמנטים. טכניקה זו עשויה להיות בעייתית במקצת וזאת בעקבות שינויי טמפרטורה בין שני החומרים (השיש והכיור עצמו) שיכולה לגרום לשברים וסדקים בכיור לאורך הזמן.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-3633609

כיור באיזה סוג התקנה מומלץ?

הבנתם אילו שיטות התקנה של כיור קיימות, בואו נסכם ונבין איזו הכי מומלצת:

 

שיטת התקנה קושי התקנה תוספת במחיר קל לניקיון עיצוב
התקנה עליונה פשוט לא לא רגיל
התקנה תחתונה פשוט לא כן רגיל
התקנה שטוחה מורכב כן כן מיוחד
התקנה אפס מורכב כן כן מיוחד

מה חשוב לדעת על החלפת או התקנת כיור מטבח?

כמה דברים שחשוב לדעת על החלפת והתקנת כיור מטבח:

 • מדידות: התקנת כיור מטבח חדש מתחילה כמובן משלב המדידות. הבינו מה גודל הכיור שאתם מחפשים וזאת מאחר והשאיפה היא למצוא כיור בגודל זהה על מנת לא לבצע שבירה ושינויים בשיש או משטח העבודה שיגררו עלויות נוספות.
   
 • שיטת התקנה: במקרה של החלפת כיור מטבח קיים כדאי לדעת שבמידה ויש ברשותכם כרגע כיור בהתקנה עילית, ההמלצה היא להתקין כיור חדש שגם הוא דורש התקנה עילית מה שיוזיל את המחיר שתשלמו על ההתקנה. שינוי שיטת ההתקנה עשויה לייקר את המחיר שתשלמו עבור ההתקנה. ההמלצה שלנו היא לבחור כיור של חברה מוכרת וידועה וזאת על מנת להקטין את הסיכוי לתקלות או בעיות בכיור על ידי קבלת תעודת אחריות מסודרת.
   
 • תשתית קיימת: חשוב לזכור שכאשר אנו מחפשים כיור מטבח, לרוב נחפש כיור גדול ונוח עם הכנה לברז. ניתן להבצע התקנת כיור מטבח בשיטת התקנה שטוחה, עליונה או תחתונה בהתאם כמובן למשטח הקיים במטבח שלכם. ומה בנוגע לעלות? מחיר התקנת כיור מטבח עשוי להתחיל ב300 ש"ח עבור התקנה פשוטה ויכול להגיע גם ל-700 ש"ח, מבלי להחשיב את עלות הכיור עצמו כמובן.

 

התקנת כיור מטבח

מה חשוב לדעת על התקנת או החלפת כיור אמבטיה?

רגע לפני שאתם מזמינים אינסטלטור להחלפת כיור אמבטיה חשוב לוודא את הדברים הבאים:

 • התאמה לברז: בדרך כלל כשאתם קונים כיור הוא יגיע עם התאמה לברז הקודם, אבל חשוב לוודא זאת. הוא מגיע עם ברז שונה תצטרכו להחליף את הברז באמבטיה לברז מתאים.
   
 • מידות הכיור: דבר נוסף שחשוב לבדוק לפני שאתם קונים את הכיור ומזמינים אינסטלטור הוא הגודל. אם היה לכם כיור קודם מומלץ לקנות כיור באותו גודל, אבל בכל מקרה אם אתם רוצים להחליף אל תקנו כיור בעומק של פחות מ-50 ס"מ.
   
 • גובה הכיור: הגובה האידיאלי לכיור באמבטיה הוא 90 ס"מ מעל הרצפה. כך גם תוכלו לצחצח שיניים בנוחות וגם להסתכל במראה בקלות. אם אתם במהלך שיפוץ תוכלו לראות גבהים נוספים בעמוד על גבהים בחדר האמבטיה.

 

התקנת כיור אמבטיה

איך מתבצעת התקנת כיור תלוי?

התקנת כיור אמבטיה תלוי מתבצעת בשלבים הבאים:

 1. פירוק כיור קיים: במידת ואתם מחליפים כיור קיים לא מומלץ לפרק את הכיור לבד אלא להשאיר את העבודה לאינסטלטור מקצועי על מנת שלא יווצר נזק. הרי בכל מקרה הוא מגיע כדי להתקין את הכיור החדש שלכם.
   
 2. חיבור צינורות: במידה ואתם מתקינים כיור חדש זה השלב הראשון בשבילכם והוא חיבור הכיור לצינורות המים הקרים והחמים וגם לצינור הניקוז.
   
 3. קידוח חורים: השלב הבא הוא קידוח של חורים שבאמצעותם יהיה ניתן לקבע את הכיור. מומלץ לקדוח חורים חדשים מפני שהחורים הישנים יכולים להירטב וגם הרבה פעמים הם יהיה שחוקים.
   
 4. קיבוע הכיור: קיבוע הכיור לרוב מתבצע באמצעות מתכווננן שעוזר לייצב את הכיור. לאחר הקיבוע חשוב לראות שהאינסטלטור מנדנד מעט את הכיור כדי לראות שהקיבוע אכן עושה את עבודתו כראוי.
   
 5. בדיקת הצינורות: לאחר מכן צריך לבדוק את אטימות הצינורת ולוודא שאין נזילה או טפטוף מאף אחד מהם ובמידה וכן צריך לתקן את הבעיה ע"י חיזוק החיבור.
   
 6. בדיקת הכיור: השלב הסופי הוא לעשות הרצה. לפתוח את הברז ולחכות כמה דקות כדי לראות אם יש נזילה או חור. חשוב לא לתת לאינסטלטור ללכת לפני שבוצעה הבדיקה זו.

 

התקנת כיור תלוי

דגשים להתקנת כיור מונח

יש כמה הבדלים מרכזיים בין התקנת כיור מונח לכיור לתלוי:

 • גובה ההתקנה: אם גובה ההתקנה המומלץ של כיור תלוי הוא 90 ס"מ חשוב לשים לב שהכיור מונח על גבי המשטח והוא מוסיף גובה. מומלץ להתאים שגובה המשטח + גובה הכיור עצמו יהיו ביחד 90 ס"מ.
   
 • ניתוב צנרת: ניתוב הצנרת הוא מעט שונה ולכן חשוב לוודא שאתם מתייעצים עם האינסטלטור או עם החנות שבה אתם קונים את הכיור כדי לוודא שזה מסתדר.
   
 • ברזים שונים: לא היינו רוצים שהברזים ישפריצו עלינו כשאנחנו פותחים אותם, ולכן חשוב לוודא שאתם בוחרים בברזים מתאימים לכיור מונח.

 

כיור מונח

טיפים לבחירת הכיור החדש

.לא בטוחים איזה כיור מומלץ לקנות? אל תדאגו, פייפר כאן כדי לוודא שתדעו על מה שאם צריכים על התקנת והחלפת כיור - כולל הכיור עצמו.

 • חומר הכיור: כיורים יכולים להיות עשויים ממגוון חומרים כמו נירוסטה או גרניט אבל החומר הנפוץ ביותר והמומלץ ביותר הוא ללא ספק חרס - עמיד לאורך זמן, בעל ברק וקל לניקוי.
   
 • מדינת הכיור: ודאו שאתם קונים את הכיור בין אם בעצמכם או דרך האינסטלטור מחברה לא תוצרת סין וכזו שיש לה שירות לקוחות טוב.
   
 • שיטת ההתקנה: לרוב לא מומלץ להחליף את שיטת ההתקנה של הכיור כי יש כבר את החיבורים היעודיים במקומות הנכונים. ודאו מה שיטת ההתקנה שלכם וקנו כיור בהתאם.
   
 • אחריות על הכיור: עבור הכיור עצמו נהוג לקבל אחריות של 3 - 5 שנים. האחריות היא עבור כתמים ושריטות על הכיור עצמו ולא כל ההתקנה. ודאו שיש לכם אחריות מהחברה בכתב.

 

משך תקופת האחריות הממוצעת לכיור חדש:
5 שנות אחריות 4 שנות אחריות 3 שנות אחריות
גרף תקופת אחריות
⚠️ חברות הכיורים אינן מחויבות לספק תקופת אחריות כלשהי, והיא ניתנת לשיקולן הבלעדי.

השוו בין אינסטלטורים לצורך התקנת כיור

בשביל לוודא שהאינסטלטור שאתם בוחרים אכן מומלץ ומקצועי ותוך כדי לחסוך במחיר התקנת כיור מומלץ לבצע השוואה בין אינסטלטורים. עם פייפר תוכלו לבצע את ההשוואה כאן ועכשיו. התקשרו או השאירו פרטים בטופס המצורף וקבלו עד 3 הצעות מחיר מאינסטלטורים בעיר שלכם לצורך החלפת כיור. השוואת המחירים יכולה לחסוך לכם עד 37% במחיר ההחלפה או ההתקנה.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-3633609

שאלות נפוצות על התקנת כיורים

אתם שואלים והמומחים של פייפר עונים: מה רציתם לדעת על התקנת כיורים?

מהו גובה התקנת כיור שנחשב מומלץ?

בדרך כלל הגובה הסטנדרטי של כיור הוא באזור ה-90 ס"מ. גובה זה תקף גם להתקנה של כיור במטבח וגם במהלך התקנת כיור אמבטיה.


על מה תקפה האחריות שמסופקת מהיצרן?

האחריות מכסה ברוב המקרים נזקי ייצור, כתמים על הכיור או שריטות.


כמה זמן לוקח לבצע התקנת כיור אמבטיה?

במידה והאינסטלטור מיומן ומקצועי, התקנת הכיור עשויה להסתיים תוך שעה בודדת, כולל כמובן תהליך הפירוק של הכיור הקודם.


האם סוג חומר הגלם שממנו עשוי הכיור משפיע על מחיר ההתקנה?

חומר הגלם עצמו לא בהכרח ישפיע על המחיר, גם אם בחרתם לבצע התקנת כיור נירוסטה, חרס או גרניט, מה שישפיע על המחיר הוא לרוב שיטת ההתקנה, סוג הכיור (תלוי או מונח) והמקום בו הוא מותקן.