מחפשים אינסטלטור מומלץ? מצאתם!
מחפשים אינסטלטור מומלץ? מצאתם! השאירו פרטים וחוזרים במהירות עם הצעות מחיר:

החלפת ברז סוללה

כאן נציג את הסימנים המצביעים שהגיע הזמן לבצע החלפת ברז סוללה, כמה זה עולה לבצע את העבודה ע"י אינסטלטור ונדריך אתכם כיצד להחליף ברז סוללה בעצמכם.

מתי יש צורך בהחלפת ברז סוללה?

הסימן העיקרי המצריך בהחלפת ברז סוללה לאמבטיה או בכיור הוא הצטברות של חלודה על גבי הברז עצמו. סימן נוסף לכך היא כשהברז מטפטף מהחיבורים שלו. במקרה של נזילה ניתן לחזק את החיבורים אך לעתים הדבר מצביע על שחיקת הגומיות שמצויות באזורי החיבור של הברז ואז לעתים צריך להחליף את הברז כולו.


החלפת ברז סוללה

מהו מחיר החלפת ברז סוללה?

מחיר החלפת ברז סוללה ע"י אינסטלטור נע בין 250 - 300 ש"ח לא כולל את חלקי הברז החדשים, שאותם עליכם לרכוש לפני, או לחילופין, לבקש מהאינסטלטור שירכוש עבורכם. במידה ואתם מתכוונים לרכוש בעצמכם מומלץ לצלם את המודל שיש לכם בבית כעת ע"מ להיעזר במוכר בחנות. כמו כן, צוות פורטל פייפר ממליץ על חברות הברזים "חמת", "מדגל" ואף חברת "גרואה" הגרמנית.
 

מחיר ממוצע להחלפת ברז סוללה

מחיר ממוצע להחלפת ברז סוללה: 275 ₪

טווח מחיר גבוה 300 ₪

טווח מחיר נמוך 250 ₪

כיצד לבצע החלפת ברז סוללה לבד?

הרבה אנשים כיום מעוניינים לדעת כיצד להחליף ברז סוללה לאמבטיה או לכיור לבד. דעו שהדבר אינו בלתי אפשרי אך כן חשוב לנו שתשימו לב למצב הנוכחי של ה'למדים' של הברז הנוכחי שלכם. למדים הם מעין צינוריות מתכת קטנות, המחברות בין חישוקי המתכת (רוזטות) לבין הקיר, כך שברז הסוללה ישב בצורה יציבה.

אם כבר פירקתם את החיבורים ונתקלתם ב'למדים' חלודים או סדוקים, צוות פייפר ממליץ שלא להמשיך בפעולת ההחלפה לבד, אלא לפנות ישירות לאינסטלטור להמשך טיפול מפני שבמידה ותמשיכו בעצמכם, הברז החדש שתתקינו יכול להתיישב בצורה עקומה ולא יציבה על הקיר, דבר שיגרום ללא מעט נזק. להלן, השלבים להחלפת ברז סוללה בעצמכם:

 1. סגרו את ברז המים הראשי שמקושר לבית שלכם.
   
 2. הצטיידו במפתח שוודי ע"מ לשחרר את האומים. יש לשחרר אותם לאט בתנועות ימינה ושמאלה. על מנת להקל על השחרור, ניתן לרסס את האומים בשמן WD-40.
   
 3. שחררו את גוף ברז הסוללה מהקיר, תוך שאתם דואגים לשחרר את ה'רוזטות' (צלחות המתכת המחברותבין הברז לקיר).
   
 4. לאחר ששחררתם את הברז הישן, יהיה עליכם להבריג את הרוזטות החדשות לברז סוללה החדש.
   
 5. לפני שאתם מרכיבים את ברז הסוללה חזרה לקיר, פתחו את השיבר הראשי של המים ואפשרו למים לצאת מהחורים שבקיר וזה ע"מ למנוע מהמים המלוכלכים לזרום בתוך הברז החדש שתתקינו.
   
 6. סגרו שוב את השיבר הראשי והרכיבו את הברז החדש עם מפתח שוודי.

 

רמת קושי לביצוע החלפת ברז סוללה לבד:

מדד קושי בינוני
קשה בינוני סביר קל

מה לגבי החלפת ברז סוללה לברז פרח?

למי מכם שמעוניין בהחלפת ברז סוללה לברז פרח, דעו שמדובר בפעולה מורכבת יותר, שמצריכה מהאינסטלטור לקדוח בבסיס של הכיור, דבר שלעתים, עשוי לגרום לכיור להיסדק אם הוא לא עמיד מספיק או אם האינסטלטור אינו מקצועי. בנוסף לכך, יהיה על האינסטלטור לכסות את החורים של ברז הסוללה הקודם, דבר שעשוי לכער את נראות הקיר, מה שלרוב יצריך גם כיסוי שלו באריחים.