מחפשים אינסטלטור מומלץ? מצאתם!
מחפשים אינסטלטור מומלץ? מצאתם! השאירו פרטים וחוזרים במהירות עם הצעות מחיר:

החלפת ברז מטבח

מעוניינים לבצע החלפת ברז מטבח? במאמר זה תקראו על סוגי הברזים המיועדים למטבח, מחיר התקנת ברז מטבח ע"י אינסטלטור, מה חשוב שתדעו לפני ואיך לשמר ברז מטבח קיים? וכיצד תוכלו בהליך פשוט בפורטל פייפר להשוות בין אינסטלטורים ולחסוף בזמני חיפוש ובכסף.

סוגי ברזים למטבח

במידה ואתם זקוקים להחלפת ברז מטבח אז דעו כי קיימים 3 דגמים המיועדים לשימוש, עליהם נרחיב מתחת:

 • ברז סוללה - התקנת ברז מטבח מסוג סוללה נחשבת לנפוצה ביותר, מדובר במבנה ברז המחובר לקיר ומתופעל ע"י ידית אחת או שתיים האחראיות לפתיחה של זרם המים ולכיוון מים קרים או חמים בהתאמה. החלפתו בקיר נחשבת לקלה מפני במקרה הנ"ל נעשה חיבור ישיר לצנרת בתוך הקיר.
   
 • ברז פרח - כאן מדובר בברז בעל צוואר ארוך או קצר המדמה גבעול של פרח (רק בלי עלי הכותרת בקצה) המחובר למבנה הכיור עצמו וכמו כן, התקנת ברז מטבח מסוג פרח נחשבת למורכבת יותר מהתקנת ברז מטבח מסוג סוללה מפני שכאן החיבור לצנרת נעשה דרך צינורות היושבים מתחת לכיור, שאל כל אחד צריך לבצע חיבור - מה שמאריך את זמני העבודה של האינסטלטור.
   
 • ברז נשלף - מדובר בהתקנת ברז מטבח מסוג פרח שהראש שלו מתנתק מצוואר הברז בעזרת צינור ייעודי החבוי בגוף הברז עצמו ולכן נחשב לנגיש יותר לצורך שטיפה של כלים לדוגמה. הליך התקנת ברז מטבח מסוג זה נחשבת למורכבות יותר מהתקנה של ברז מסוג פרח מפני שכאן מדובר במספר רב יותר של חלקים, הדורשים תשומת לב וזמן מהאינסטלטור המרכיב אותם ולכן עלות ההתקנה גם היא מתייקרת בהתאם.

 

סוג הברז לאן מחובר? מורכבות ההתקנה
ברז סוללה קיר קל להתקנה
ברז פרח בסיס הכיור מורכב להתקנה
ברז נשלף בסיס הכיור מורכב להתקנה

מחיר החלפת ברז מטבח

המחיר עבור החלפת ברז מטבח ע"י אינסטלטור תלוי בסוג הברז שיש להתקין וללא עלות הברז עצמו. מחיר התקנת ברז מטבח סטנדרטי מסוג סוללה יעלה בין 250 - 300 ש"ח ומחיר התקנת ברז מטבח מסוג פרח יעלה בין 250 - 350 ש"ח. אם תרצו להתקין ברז מטבח מהסוג הנשלף, המחיר יתייקר ועשוי לנוע בין 450 - 500 ש"ח ללא עלות הברז עצמו.

מחירון החלפת ברז מטבח

החלפת ברז מטבח סטנדרטי (סוללה)

המחיר עבור התקנת ברז מטבח מסוג סוללה ללא עלות הברז עצמו.


250 - 300 ש"ח
החלפת ברז מטבח מסוג פרח

החלפה של הברז הישן והתקנת ברז מטבח חדש מסוג פרח ע"י אינסטלטור.


250 - 350 ש"ח
החלפת ברז מטבח נשלף

המחיר להחלפת ברז מטבח ישן בברז מטבח נשלף ע"י אינסטלטור (ללא עלות הברז).


450 - 500 ש"ח
כמה עולה להחליף את הצינור בברז הנשלף?

מחיר החלפת צינור לברז נשלף במטבח כולל החלקים.


350 - 450 ש"ח
כמה עולה להחליף את ראש הברז?

מחיר החלפת ראש ברז מטבח.


200 - 300 ש"ח

הדפס מחירון

השוו בין אינסטלטורים המבצעים החלפת ברז מטבח

במידה ואתם מעוניינים לבצע החלפת ברז מטבח ע"י אינסטלטור אך לא בטוחים באיזה מהרבים המצויים בשוק לבחור, דעו כי תוכלו לחסוך בזמני חיפוש ארוכים ומתישים דרך פורטל פייפר. כל שעליכם לעשות הוא להשאיר אצלנו את הפרטים שלכם ותוכלו לקבל מאיתנו עד 3 אינסטלטורים מומלצים באיזורכם לצורך החלפת ברז מטבח וכך תוכלו להשוות ביניהם ולחסוך בזמן ארוך ובכסף.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-3633609

איך לשמר ברז מטבח?

לאחר החלפת ברז כדאי שתעקבו אחר ההוראות הבאות שיסייעו לכם בשמירה על הברז החדש שהותקן לעוד שנים ארוכות:

 • ניקוי של המסנן - המים בישראל מלאים באבנית שמביאה לפגיעה בלחץ המים ולשחיקה של הגומיות בברז. ע"מ להימנע מכך יש לבצע ניקוי של המסנן המצוי בראש הברז ובמידת הצורך לנקות גם את הגומייה עצמה. את המסנן יש לשחרר מראש הברז בעזרת מפתח שוודי ולשטוף אותו או לחילופין להשרות אותו בחומץ .
   
 • ניקוי בחומרים ייעודיים - רוב האנשים מבצעים ניקיון אגרסיבי של הברז שלהם מהחשש לשחיקת הברז אך דעו כי היעזרות בחומרים לא מותאמים לשימוש על ברז, עשויים להביא לקילוף של חומר הציפוי של הברז כמו תכשירים המסירים אבנית, ששימוש בהם עשוי להביא לביטול אחריות היצרן על הברז ולכן מומלץ להשתמש בתכשירים ייעודיים לניקוי ברזים ע"מ להביא לניקוי יסודי ויחד עם זאת למנוע מהברז להישחק.
   
 • ייבוש של גוף הברז - יש לשמור על סביבה יבשה של גוף הברז והחיבורים שלו אל הקיר או אל הכיור (תלוי בסוג הברז שהותקן) ובעזרת מתלית יבשה ונקייה יש לנגב שטחים לחים של הברז לאחר השימוש בו וזאת כדי למנוע מחלודה להיווצר על גוף הברז.
   
 • איטום - כמובן שהאינסטלטור ידאג לאטום את חיבורי הברז שהתקין לקיר או לכיור בעת הגעתו, אך עם הזמן חומר האיטום נשחק וכשזה קורה, נוזלים עשויים לנוע באיזורי האיטום שנשחקו ולגרום לרטיבות. כדי לטפל בזה, יש למרוח שכבת סיליקון על החיבור בו הברז יוצא ממנו, בין אם זה בקיר ובין אם זה בכיור.

 

החלפת ברז מטבח

החלפת ברז מטבח - טיפים

ריכזנו עבורכם מספר טיפים חשובים שתוכלו להשכיל מהם לפני שאתם מזמינים מאיתנו אינסטלטור שיגיע לבצע הליך החלפת ברז מטבח אצלכם:

 • תו תקן ישראלי - שימו דגש על רכישת ברז של חברה מוכרת המחזיקה בתן תקן ישראלי המעיד על תקינות הברז לצורך העברת מים לשימוש.
   
 • מוצא הברז - העדיפו לרכוש ברזים מחברות ייצור מוכרות ונפוצות בישראל כמו חמת, גרואה, מדגל וכו' וזאת ע"מ להבטיח, בעת הצורך על הימצאות של חלקי חילוף עבור הברז שרכשתם.
   
 • זמני עבודה - חשוב שתדעו כי שעות עבודתו של אינסטלטור נעות לרוב בין 8:00 עד 18:00 על בסיס ימי חול שבין ראשון עד חמישי.  במידה והסתייעתם באינסטלטור לצורך החלפת ברז מטבח בזמנים שמחוץ לשעות ולימים שצויינו - אתם עשויים לשלם יותר על עצם הגעתו אליכם במסגרת "שעות מיוחדות".
   
 • חסכו בדמי ביקור - לפני שתזמינו אינסטלטור שיבצע התקנת ברז מטבח בביתכם, מומלץ שתרכזו מספר עבודות אינסטלציה שיש לטפל בהם, נוסף על החלפת ברז מטבח וזאת כדי לחסוך דמי ביקור נוספים במועדים אחרים בהם האינסטלטור יגיע אליכם בשנית כדי לתקן בעיות נוספות.

אחריות על ברז מטבח

האחריות במקרים של החלפת ברז כיור מטבח או התקנת ברז מטבח חלה על הברז עצמו ולא על ההתקנה שלו ולכן בין אם רכשתם את הברז מהאינסטלטור עצמו ובין אם רכשתם את הברז בעצמכם בחנות, יש לוודא את תקופת האחריות שחברת הייצור של הברז מעניקה, לרוב מדובר באחריות של בין שלוש עד כחמש שנים.
 

משך תקופת האחריות הממוצעות עבור ברז מטבח:
5 שנות אחריות 4 שנות אחריות 3 שנות אחריות
גרף תקופת אחריות
⚠️ בעלי המקצוע אינם מחויבים לספק תקופת אחריות כלשהי, והיא ניתנת לשיקולם הבלעדי.

זמני החלפת ברז מטבח 

במידה ותהיתם כמה זמן אורך הליך החלפת ברז מטבח ע"י אינסטלטור דעו כי הליך של החלפת ברז מטבח מסוג סוללה נע בין עשר דקות לכ - 20 דק'.
 

זמן ממוצע לביצוע החלפת ברז מטבח (סוללה):
 15 דקות
20 דקות משך זמן 10 דקות
 • במידה ובחרתם בהתקנת ברז מטבח מסוג פרח או מהסוג הנשלף, צפו להתארכות זמני העבודה בכחצי שעה נוספת היות ובמקרים אלו, ישנם חלקים רבים יותר לחבר אליהם את הברז עצמו.

שאלות ותשובות בנוגע להליך החלפת ברז מטבח

לנוחיותכם, ריכזנו מספר שאלות שנשאלו ע"י גולשים אמיתיים בנושא החלפת ברז מטבח ולתשובות שנענו להם ע"י צוות פורטל פייפר.

איזה ברז נשלף כדאי לי להתקין?

פורטל פייפר ממליץ על התקנת ברז נשלף של חברת גרואה היות ומדובר בברז העשוי מחומרים איכותיים ואירופאים (תוצרת גרמניה) ויחד עם זאת, חלקי החילוף שלו זמינים באופן רוחבי בישראל ובנוסף הוא מחזיק בתו תקן ישראלי לכן הוא בטוח לשימוש.


האם ניתן להוזיל עלות החלפת ברז מטבח?

ניתן בהחלט, מומלץ לקבץ מספר בעיות הקשורות באינסטלציה באותה הזדמנות בה אתם מזמינים אינסטלטור לצורך החלפת ברז מטבח וכך לחסוך בדמי ביקור נפרדים עבור ביקורים עתידיים.


איך אדע שהאינסטלטור שקיבלתי מכם אכן מומלץ?

לאחר שקיבלתם 3 אינסטלטורים מפורטל פייפר, חפשו אודותם בגוגל וקראו תגובות של לקוחות קודמים שנעזרו בהם וזה יסייע לכם להגיע להחלטה מושכלת יותר בנושא מידת המקצועיות שלהם.