מחפשים אינסטלטור מומלץ? מצאתם!
מחפשים אינסטלטור מומלץ? מצאתם! השאירו פרטים וחוזרים במהירות עם הצעות מחיר:

החלפת אינטרפוץ

חושבים להחליף אינטרפוץ במקלחת או האמבטיה שלכם? בעמוד תראו את כל מה שאתם צריכים לדעת על החלפת אינטרפוץ כולל מה המחיר, ההבדל בין 3 דרך ל4 דרך, מה קורה אם האינטרפוץ נוזל ואיך יודעים שמצאתם אינסטלטור הגון. בנוסף הוספנו לכם טיפים לכל התהליך של החלפת האינטרפוץ כדי שתעברו אותה בשלום ואפילו מדריך להחליף לבד למי רוצה להחליף לבד.

מה אסור לפספס על החלפת אינטרפוץ?

יש הרבה דברים שחשוב לדעת על החלפת אינטרפוץ, אבל יש כמה שלא נרצה שתפספסו:

 

הכי חשוב לנו שתדע על החלפת אינטרפוץ
מה המחיר? 2,000 - 2,500 ש"ח להחלפה בסיסית
אפשר להחליף 3 דרך ל4 דרך? בהחלט אפשר
אינטרפוץ נוזל מחייב החלפה? לא, ניתן להחליף רק מנגנון
איך לבדוק שהאינסטלטור הגון ומומחה? יעבוד עם כלים מתאימים לצנרת שלכם
עוד משהו שחשוב לדעת? לא תוכלו להשתמש במקלחת 24 שעות

מה זה אינטרפוץ ואיך הוא עובד?

אינטרפוץ הוא סוג של ברז שלרוב מותקן במקלחת ויש לו 3 או 4 יציאות: ברז מים קרים, ברז מים חמים, דוש ולפעמים יציאה נוספת, לרוב לאמבטיה. ברז אינטרפוץ עם 3 יציאות נקרא "אינטרפוץ 3 דרך" וברז אינטרפוץ עם 4 יציאות נקרא "אינטרפוץ 4 דרך". היתרון של ברז אינטרפוץ הוא שיש ברז אחד ששולט בכולם ודרכו אפשר לכוון את הטמפרטורה בקלות בלי הצורך שיהיה לכם 3 או 4 ברזים שונים במקלחת.

 

החלפת אינטרפוץ

החלפת אינטרפוץ - מתי נצטרך?

אינטרפוץ הוא סוג ברז מאוד עמיד, לכן נדיר שבאמת נצטרך להחליף אינטרפוץ כי הוא לא עובד טוב. אם אתם במהלך שיפוץ כולל לחדר האמבטיה, כמו למשל במהלך החלפת אמבטיה למקלחון הגיוני שתחליפו את כל האינטרפוץ כי המחיר יהיה הרבה יותר זול. עם זאת אכן ישנם כמה מקרים שבהם נזמין אינסטלטור להחלפת אינטרפוץ:

החלפת אינטרפוץ 3 דרך ל4 דרך

התקנתם ברז אינטרפוץ 3 דרך ואתם רוצים להחליף אותו לאינטרפוץ 4 דרך? דבר ראשון חשוב שתדעו שבהחלט ניתן לעשות זאת. מחיר ההחלפה של האינטרפוץ יהיה גבוה יותר בכמה מאות שקלים (בממוצע 400 ש"ח) וגם מחיר הברז עצמו יהיה גבוה יותר (בממוצע 200 ש"ח) אך זו כמובן השקעעה לטווח ארוך והיא הרבה יותר נוחה.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-3633609

אינטרפוץ נוזל (מטפטף)

יכול להיות גם מצב בו האינטרפוץ נוזל ובהחלט נדרשת שם החלפה, אבל לא בהכרח יש צורך בהחלפת האינטרפוץ לגמרי. במקרה הזה ניתן להסתפק בהחלפת מנגנון אינטרפוץ במקום החלפה של כל הברז. עקב כך שהמנגנון נמצא מתחת לאריחים כן יהיה צריך לפרק אותם על מנת להחליף אותו.

איך מתבצעת החלפת אינטרפוץ?

החלפת אינטרפוץ היא עבודה משמעותית שלרוב לוקח בין 3 ל-4 שעות ביום העבודה הראשון ועוד שעה נוספת ביום שלאחר מכן. במהלך כל הזמן הזה לא תוכלו להשתמש במקלחת, אז אם אתם לא רוצים לבוא מסריחים לעבודה מומלץ למצוא סידור כמו לישון אצל ההורים (או פשוט לעבוד מהבית ואז אף אחד לא ישים לב wink). האינסטלטור יבצע את הדברים הבאים:

 1. סגירת ברז מים: על מנת למנוע נזילות והתזות לא רצוניות הדבר הראשון שהאינסטלטור יעשה הוא לסגור את ברז המים.
   
 2. פירוק אינטרפוץ והאריחים: השלב השני הוא הוצאת האריחים הנדרשים, לרוב 3-4 אריחים, ופירוק האינטרפוץ הישן.
   
 3. התאמות נדרשות: הדבר הבא שהאינסטלטור יעשה הוא התאמות נדרשות למשל אם צריך להחליף מקטע בצנרת או להאריך את הקו.
   
 4. חיבור האינטרפוץ: הדבר האחרון שיעשה האינסטלטור ביום הראשון לעבודה הוא חיבור האינטרפוץ החדש. בשלב הזה הוא לא יחזיר את האריחים כי הוא צריך לתת לכל העסק שם להתייבש כדי לוודא שאין נזילה. אם הוא החזיר ולאחר מכן התגלתה נזילה צריך לעשות את כל העבודה מחדש אז בהחלט מומלץ להימנע מכך.
   
 5. המתנה של 24 שעות: עכשיו זה הזמן שבו האינסטלטור נותן להכל להתייבש בשביל לוודא שאכן אין שום תקלות או נזילות. בשלב הזה לא תוכלו להתקלח.
   
 6. החזרת האריחים ויישום רובה: אחרי שהוא גילה שהחלפת האינטרפוץ בוצעה בצורה טובה הגיע הזמן להחזיר את האריחים וליישם את הרובה לאיטום.

החלפת מנגנון אינטרפוץ

החלפת מנגנון אינטרפוץ נעשה ברגע שהאינטרפוץ נוזל. אין צורך להחליף את כל הברז, החלפה של המגנון בדרך כלל תפתור את הבעיה. שימו לב שהחלפת מנגנון אינטרפוץ כן דורשת פירוק של האריחים וגם שכשאתם רוכשים את המנגנון החלופי ודאו שהוא תואם לאותו מותג של הברז (חמת לחמת, גרואה לגרואה, מדגל למדגל - הבנתם). עם זאת העבודה הרבה יותר קטנה ולא דורשת כל כך הרבה זמן ולרוב תעלה לכם רק כמה מאות שקלים: 400 - 600 ש"ח.

 

מחיר החלפת מנגנון אינטרפוץ נע בין 400 - 600 ש"ח

החלפת ידית (כיסוי) אינטרפוץ

החלפת ידית אינטרפוץ היא גם עבודה יותר פשוטה שלא מצריכה מכם להמתין 24 שעות מבלי להשתמש במלקחת הביתית שלכם. לרוב את ההחלפה צריך לעשות כשהידית תקועה או לא זזה טוב. גם במקרה הזה מומלץ להתאים את סוג הידית למותג האינטרפוץ שלכם וגם ניתן לבקש מהאינסטלטור שינקה מסביב לידית הישנה במקרה וזו הייתה הבעיה.

 

מחיר החלפת ידית (כיסוי) אינטרפוץ נע בין 400 - 550 ש"ח

לפני שמזמינים אינסטלטור להחלפת אינטרפוץ

יש כמה דברים שחשוב שתדעו לפני שאתם מזמינים אינסטלטור להחלפת אינטרפוץ. את חלקם אמרנו מוקדם יותר אבל אם לא שמתם לב, שכחתם או שפשוט לא קראתם חשוב לנו לעשות לכם רשימה מסודרת כדי שלא תפספסו כלום:

 • לא ניתן להשתמש במקלחת 24 שעות: החלפת אינטרפוץ היא עבודה שדורשת שני ביקורים, אז שימו לב שתצטרכו להתכונן לזה שלא תוכלו להשתמש במקלחת שלכם 24 שעות. אפשר להתקלח אצל ההורים או שזו הזדמנות טובה לנצל את השכנות הטובה שרקמתם עם השכנים במהלך השנים.
   
 • את האינטרפוץ אתם קונים בעצמכם: עוד דבר שחשוב לשים לב אליו הוא שאת האינטרפוץ אתם קונים בעצמכם - האינסטלטור לא מביא אותו. אם אתם לא בטוחים איזה אינטרפוץ הכי מומלץ לכם תמיד אפשר להתייעץ אינסטלטור. תארו לו את הסיטואציה והרצונות שלכם והוא ימליץ לכם. אנחנו כבר שאלנו אינסטלטור לגבי המותג המומלץ והוא אמר "ללא ספק חמת הוא המותג הטוב ביותר של אינטרפוצים. גרואה גם עושה עבודה טובה ומהימנה אבל לא הייתי ממליץ לקנות משהו אחר".
   
 • שימו לב לאריחים: במקרה הזה צריך להבדיל בין שני מקרים - החלפת אינטרפוץ כעבודה בפני עצמה והחלפת אינטרפוץ כחלק משיפוץ חדר אמבטיה. אם זה חלק משיפוץ כולל אז בקשו מהקבלן להשאיר לכם כמה אריחים ספיירים שיהיו לכם לעתיד. אם זה לא המצב אז תצטרכו לקנות את האריחים בעצמכם. כדאי לקנות אריחים דומים כמה שיותר לאריחים הקיימים מבחינת הגודל והנראות, או שאולי זו הזדמנות בשבילכם לשדרוג הנראות.
   
 • חלקם מקוריים: לפעמים אין צורך בהחלפת ברז אינטרפוץ מלא וניתן להחליף רק את הידית או את המנגנון. אם זה המקרה מומלץ לקנות חלקים חלופיים מקוריים של אותו מותג של הברז עצמו.
   
 • גובה האינטרפוץ: גובה מומלץ לאינטרפוץ למקלחת הוא בגובה 110 ס"מ וגובה מומלץ לאינטרפוץ לאמבטיה הוא 70 - 80 ס"מ. עם זאת זה לא חובה ואתם יכולים להחליט מה שאתם בוחרים. אם אתם אנשים גבוהים מדי לארצנו הלא מאוד גבוהה והידית וראש הגשם נראים לכם נמוכים מדי בקשו מהאינסטלטור שיגביה אותם בהתאם לרצונות שלכם. ראו עוד גבהים לחדר האמבטיה.
   
 • כלים מתאימים לצנרת: לא כל הצנרות נולדו שוות והחברות שמייצרות את הצנרות מייצרות כלים שמתאימים לעבודה על אותה הצנרת. לדוגמה אם יש לכם צנרת של SP חשוב לוודא שהאינסטלטור עובד עם כלים שמתאימים לצנרת SP כדי לוודא שהחיבורים מתבצעים בצורה טובה ולא יהיו נזילות בעתיד.
   
 • צנרת פלסטיק, לא ברזל: מנגנון אינטרפוץ עשוי מפלסטיק ולכן מומלץ שגם הצנרת שאליה הוא יהיה מחובר תהיה מפלסטיק. אם יש לכם צנרת חדשה היא כנראה כבר עשויה פלסטיק, אבל אם יש לכם צנרת ישנה מברזל ודאו שהאינסטלטור מחליף את המקטע כדי שהחיבורים יהיו טובים יותר ולא ינזלו בעתיד.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-3633609

כמה עולה להחליף אינטרפוץ?

מחיר החלפת אינטרפוץ נע בין 2,000 - 2,300 ש"ח להחלפץ אינטרפוץ 3 דרך ובין 2,300 - 2,500 להחלפת אינטרפוץ 4 דרך.. במידה וצריך להחליף מקטע או למשוך קו ממרכזיית המים מחיר החלפת אינטרפוץ יהיה בין 2,500 - 3,000 ש"ח. מחיר החלפת מנגנון אינטרפוץ בלבד נע בין 400 - 600 ש"ח ומחיר החלפת כיסוי אינטרפוץ נע בין 400 - 550 ש"ח.

 

מחיר החלפת אינטרפוץ בממוצע

מחיר החלפת אינטרפוץ בממוצע: 2250 ₪

טווח מחיר גבוה 2500 ₪

טווח מחיר נמוך 2000 ₪

מחירון החלפת אינטרפוץ

מחירון החלפת אינטרפוץ

כמה עולה להחליף אינטרפוץ 3 דרך?

2,000 - 2,300 ש"ח
כמה עולה החלפת אינטרפוץ 4 דרך?

2,300 - 2,500 ש"ח
תוספת מחיר על החלפת מקטע בצנרת

400 - 500 ש"ח
כמה עולה החלפת מנגנון אינטרפוץ בלבד?

400 - 600 ש"ח
מחיר החלפת ידית אינטרפוץ

400 - 550 ש"ח

הדפס מחירון

 • המחירים המוצגים במחירון אינם כוללים מע"מ.
 • המחירון מעודכן לחודש יוני בשנת 2024.

חסכו במחיר החלפת אינטרפוץ עם פייפר

בשביל לחסוך במחיר החלפת אינטרפוץ מומלץ לדבר עם מספר אינסטלטורים ולהשוות מחירים. זה כי לא כל אינסטלטור יקח לכם מחיר זהה עבור העבודה והשוואת מחירים תוכל לעזור לכם לחסוך עד 39% ממחיר העבודה. בנוסף מומלץ לדבר עם מספר אינסטלטורים בשביל לוודא שהם אכן עושים עבודה טובה. אינסטלטור מומחה לרוב ינסה להבין איתכם מראש איזה סוג אינטרפוץ מומלץ לכם, ייעץ לכם וגם ישאל אתכם על מהלך העבודה כמו למשל איזה צנרת יש לכם.

 

את ההשוואה בין האינסטלטורים תוכלו לעשות כאן ועכשיו עם פייפר. לא רק חשוב לנו שתוכלו לוודא שאתם מוצאים אינסטלטורים מומלצים, יודעים את כל מהלך העבודה הצפויה שלכם והמחירים אלא גם נעזור לכם למצוא אינסטלטורים. התקשרו או השאירו פרטים בטופס המצורף וקבלו עד 3 הצעות מחיר מאינסטלטורים בעיר שלכם. ככה תוכלו להשוות ולחסוך בקלות.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-3633609

האם תיקון ברז אינטרפוץ הוא אפשרי?

תיקון ברז אינטרפוץ הוא בהחלט אפשרי. לפעמים, במיוחד עם האינטרפוץ מטפטף, יש אפשרות להחליף רק את המנגנון או לפעמים להחליף רק את הידית. ככה לא צריך לשלם את המחיר המלא של החלפת אינטרפוץ וניתן להסתפק רק בכמה מאות שקלים בשביל למנוע את התקלה.

איך מחליפים אינטרפוץ?

רמת קושי לביצוע המדריך:

מדד קושי קשה
קשה בינוני סביר קל

רשימת ציוד:

 • מברג שטוח
 • מברג פיליפס
 • מפתח שוודי
 • רובה לריצוף
 • מנגנון אינטרפוץ חדש מאותו המותג

רק לפני שאתם מתחילים בעבודה חשוב לנו להבהיר - החלפת אינטרפוץ היא לא פשוטה כמו החלפת ברזים אחרים. העבודה הרבה יותר מורכבת ודורשת מיומנות יותר גבוהה. למי מכם שיש ידיים מאוד טובות ומרגיש רוח הרפתקנות אלה השלבים של החלפת המנגנון:

 1. סגרו את ברז המים.
   
 2. פרקו את האריחים שמסביב לאינטרפוץ.
   
 3. חפשו את מתחת לידית הבורג שמקבע את הידית לברז. לפעמים הוא מכוסה בפלסטיק ואז צריך לקחת מברג שטוח ולהסיר אותו.
   
 4. פתחו את הבורג עם פיליפס ושלפו את הידית.
   
 5. אם צריך להפעיל כוח עשו זאת בזהירות כדי לא לפגוע במנגנון או בקיר.
   
 6. חפשו פתח אום גדול והסירו אותו עם מפתח שוודי. חשוב לא לפגוע בו - אתם תשמשו בו אחר כך.
   
 7. במידה והמנגנון מכוסה בכיסוי מתכת הסירו את הכיסוי בעדינות ואז תוכלו להוציא את המנגנון.
   
 8. שימו את המנגנון החדש בדיוק איפה שהיה המנגנון הישן.
   
 9. החזיקו את המנגנון והחזירו את הכיסוי שהיה מוברג אליו.
   
 10. פתחו את המים, חכו כמה דקות ובדקו אם יש נזילה. אם יש זה אומר שהמנגנון לא יושב טוב.
   
 11. אם נוצר חלל בין המנגנון לכיסוי מלאו אותו עם סיליקון.
   
 12. החזירו את הכיסוי שמסתיר את המנגנון.
   
 13. הבריגו בחזרה את הברז עם הבורג והמתינו 24 שעות לראות אם יש נזילה.
   
 14. בהנחה שאין נזילה החזירו את האריחים ואטמו מחדש עם רובה.

שאלות נפוצות על החלפת אינטרפוץ

איזה אינטרפוץ מומלץ?

ההמלצה של פייפר היא להתקין אינטרפוץ של חמת שהם אמינים ועמידים לאורך זמן. גרואה גם עושים עבודה טובה מאוד.


האם אינטרפוץ לא תקין מחייב החלפה?

לא בהכרח, לפעמים ניתן להחליף רק את המנגנון. הרחבנו על כך בעמוד.