מחפשים אינסטלטור מומלץ? מצאתם!
מחפשים אינסטלטור מומלץ? מצאתם! השאירו פרטים וחוזרים במהירות עם הצעות מחיר:

גבהים בחדר אמבטיה

מתחת תקראו מה אומר התקן על גובה של כלים סניטריים שונים בחדר האמבטיה וגם מתי ניתן להחריג את התקן? כל התשובות מתחת.

מה גובה אמבטיה לפי התקן הישראלי?

לפי התקן הישראלי, על גובה אמבטיה לעמוד על 45 - 50 ס"מ מהרצפה, כאשר מדד ה - 0 מתחיל מהריצוף וגובה האמבטיה עצמו הוא עד 50 ס"מ במקסימום.

מהו גובה כיור אמבטיה לפי התקן?

גובה כיור מונח צריך להיות במקסימום גובה של בין 90 - 92 ס"מ, גם כיור תלוי צריך להגיע בגובה הזה אך ישנן החרגות לפיהן ניתן להתקין כיור תלוי גם בגובה של 80 ס"מ וזאת בדגש על כיורים המשמשים ילדים בגנים ובתי ספר.אינסטלטור מתקין כיור תלוי לפי התקן

מהו גובה ארון אמבטיה לכיור מונח?

גובה ארון אמבטיה לכיור מונח צריך להיות כך שהגובה הסופי של הכיור יהיה בין 90 - 92 ס"מ, מה שאומר שאם גובה הכיור שבחרתם הוא 15 ס"מ, דהיינו שגובה ארון לכיור באמבטיה יהיה בין 75 - 77 ס"מ. כמו כן, במידה ומדובר על כיור הטמוע בארון עצמו, אז על הארון להיות בגובה המקסימלי שבין 90 - 92 ס"מ.

 

קיימים גם מקרים בהם יש החרגות, למשל עבור אנשים המתניידים בכסא גלגלים ואנשים נמוכי קומה, שבמקרים הללו יש חובה שארון האמבטיה יחד עם הכיור יהיו בגובה מותאם להם לשימוש (לרוב בגובה שבין 60 - 70 ס"מ).

מהו גובה אינטרפוץ לאמבטיה?

קיים סטנדרט לפיו נהוג להתקין אינטרפוץ למקלחת בגובה של מטר מהרצפה, את ראש המקלחת (דוש) כ- 2 מטרים מגובה הרצפה ואת מיקום הצינור המחבר בין השניים נהוג להתקין בגובה של 10 ס"מ ממיקום האינטרפוץ. 

 

במקרה של אמבטיה תמיד יהיה קיים ברז שלא כמו באינטרפוץ, הזרם בו נראה לעין ובד"כ נהוג להתקין את הברז הזה בגובה שבין 50 - 60 ס"מ מגובה הרצפה ובמידה וקיים ראש דוש במקלחת - גובהו ייקבע בהתאם לבחירת הלקוח. חשוב להבהיר שאין תקן או חוק המחייב את גובה האינטרפוץ, שכן הוא משתנה בהתאם לבחירת הלקוח.

מה אם גובה הכלים הסניטריים לא תקין?

במידה ונותן השירות התקין לכם כלים סניטריים שלא בהתאם לתקן, הדבר עשוי לגרום עם הזמן לחוסר נוחות. בין אם זה כאבי גב בגלל כיפוף לצורך שטיפת ידיים בכיור, בין אם זה לשבת על אסלה בגובה נמוך מהרגיל - מה שיגרום לכאבי ברכיים ולמאמץ בישיבה ובעמידה.
 

בנוסף התקנת כלים סניטריים שלא לפי התקן עלולה גם להשפיע על תפקוד הצנרת. למשל אם יתקינו לכם כיור בגובה נמוך מדי עם צנרת הממוקמת לפי התקן, הדבר עשוי לגרום לבעיה בזרימת המים מהכיור החוצה. כנ"ל לגבי התקנת אמבטיה - אם הצנרת בה לא תתאים לגובה האמבטיה, הדבר עשוי לגרור בעיות ניקוז של המים.

 

כיור מונגש לילדים

מתי ניתן להחריג תקן גובה לכלי סניטארי?

שוב אנחנו מזכירים - חשוב שתדעו שבמקרים בהם מדובר במוסד חינוכי כמו גן ובתי ספר יסודיים, ניתן לחרוג מתקני הגובה של הכלים הסניטאריים ע"מ שקהל המשתמשים (- ילדים קטנים בעיקר) יוכל להשתמש בצורה נוחה בכל הכלים, ללא פגיעה או הפרעה. הדבר גם מתייחס עבור אנשים המתניידים על כסא גלגלים וגם עבור אנשים נמוכי קומה.