מחפשים אינסטלטור מומלץ? מצאתם!
מחפשים אינסטלטור מומלץ? מצאתם! השאירו פרטים וחוזרים במהירות עם הצעות מחיר:

ריח של ביוב במקלחת

מתחת נסביר מהן הסיבות לריח של ביוב במקלחת, מהן דרכי הטיפול בבעיה וגם איך תוכלו למנוע מהבעיה לחזור בשנית, נסביר כיצד תוכלו להבדיל בין אינסטלטור הגון לחאפר וגם נענה על שאלות שגולשי פורטל פייפר שאלו אותנו.

למה יש ריח של ביוב במקלחת?

ריח של ביוב במקלחת נוצר לרוב כתוצאה מכך שאין מחסום ריח. סיבה נוספת יכולה להיות כי צינור הנשם נסתם או נאטם. עוד דבר שיכול לגרום לריח של ביוב במקלחת הוא סתימה בצנרת או סתימה בסיפון שגורמים לריחות לעלות למעלה אל חדר הרחצה. נשמע לכם מוזר? האמת שזו בעיית אינסטלציה נפוצה אז אל תדאגו - יש פיתרון.

 • מחסום ריח - מחסום ריח הוא כלי עשוי פלסטיק שתפקידו למנוע מאוויר הצנרת (אותו אנו מכנים בחביבות "ריח של ביוב"..) לחדור במעלה המקלחת או האמבטיה. מחסום הריח בעצם גורם לחציצה בין כמות מסויימת של מים עומדים, המונעים מאוויר הצנרת לעלות לחדר המקלחת. לעתים מחסום ריח מוסר בכוונה לבצע תיקון כזה או אחר בצנרת המקלחת והאינסטלטור שוכח להחזירו או שהותקן לא נכון או שכלל לא הותקן מלכתחילה.
   
 • סתימה בצנרת - על אף שברוב המוחץ של המקרים מדובר על בעיה הקשורה במחסום הריח, גם במקרים בהם יש סתימה בצנרת עלולים להוביל לריח ביוב במקלחת. הסתימה מונעת מהמים המלוכלכים לרדת לביוב וכתוצאה מכך הריח שלהם מובל חזרה לחדר הרחצה שלכם.
   
 • סיפון סתום - גם במקרים בהם הסיפון שמתחת לאמצעי הרחצה שלכם נסתם, ייגרום לריחות הרעים לעלות חזרה.
   
 • הזנחה - במידה ואינכם מקפידים לאוורר את חדר הרחצה שלכם לאחר סיום השימוש בו, הדבר עשוי להוביל לעובש ופטריות להתפתח באזורים שונים בקירות, מה שעשוי להוביל במצטבר הזמן לריח רע מהמקלחת.
   
 • קופסת ביקורת - קופסת ביקורת היא הקופסה שאחראית גם היא למנוע מריחות לא נעימים מהביוב לחזור חזרה מהצנרת אל חדר המקלחת. היא יכולה להיות אחראית גם במקרה של ריח רע בחדר השירותים אם תהיתם.
   
 • צינור איוור (נשם אוויר) - מטרתו של צינור איוור הוא להגן על המחסומים של הכלים הסניטריים בביתכם כמו אמבטיה, מקלחון, כיור ושירותים. נשם אוויר אחראי לחלץ מהצנרת שלכם גזים שנוצרים בגלל הצטברות ליכלוך אל מחוץ למבנה. במידה ופתח האיוורור הנ"ל נסתם או נאטם מסיבה לא ברורה, הוא לא יוכל לשחחרר מהבית שלכם את הגזים, מה שיוביל אותם לחזור אליכם הביתה ולגרום לריחות לא נעימים. חשוב לציין שבמידה ואתם גרים בבניין משותף, נסו לברר עם השכנים אם גם הם נתקלים באותה בעיה של ריח רע במקלחת מפני שהצנרת שלהם גם מובלת לאותו פתח איוורור.

 

סיבות לריח של ביוב במקלחת

כמה עולה לטפל בריח רע מהמקלחת?

מחירי טיפול במקרים של ריח רע במקלחת או באמבטיה עלולים להשתנות בין אחד לשני. מתחת תוכלו להתרשם ממחירי עבודות שונות הקשורות בפתרון ריח של ביוב במקלחת:

מחירון טיפול בריח של ביוב במקלחת

פתיחת סתימה בחדר רחצה

מחיר לפתיחת סתימה במקלחת או באמבטיה בעזרת ספירלה חשמלית וכולל ניקוי צנרת לאחר מכן.


300 - 450 ש"ח
הוספת מחסום ריח לקופסת ביקורת קיימת

המחיר כולל את הרכיב והתקנתו.


200 - 400 ש"ח
החלפת קופסת ביקורת בשלמותה

המחיר כולל פירוק של הקופסה הקיימת באחת חדשה הכוללת בתוכה מחסום ריח מובנה. המחיר צפוי להשתנות בהתאם למורכבות העבודה.


1,500 - 2,100 ש"ח

הדפס מחירון

 • המחירים המוצגים במחירון אינם כוללים מע"מ.
 • המחירון מעודכן לחודש יוני בשנת 2024.

האם ריח של ביוב מסוכן?

ריח של ביוב יכול להיות מסוכן באזורי רחצה במידה וקיימת תקלה הקשורה בצנרת או בגלל סיבות הקשורות לחוסר באיוורור של החדר. הריחות שאתם מריחים אלו גזים שעולים חזרה מהביוב לתוך הבית שלכם. בטווח הקצר גזים אלו גורמים לריח רע במקלחת והאמבטיה (בלשון המעטה) ובטווח הרחוק, הם עלולים אף לגרום לפגיעה בקני הנשימה ולהרעלה.

 

קרוב לוודאי שהסיבה לריח של ביוב באמבטיה או במקלחת שלכם נובעת בגלל היעדר מחסום ריח בקופסת הביקורת שצמודה למקלחת, מה שמאפשר לגזים לעלות בצורה חופשית חזרה. במקרה כזה יהיה עליכם להיעזר באינסטלטור מקצועי שיתקין מחסום ריח כדי למנוע חדירה חוזרת של הגזים הללו.

 

דחיפות לטיפול בריח של ביוב במקלחת:

דחיפות גבוהה מדד דחיפות 2 דחיפות נמוכה

איך לטפל בריח ביוב במקלחת עם אינסטלטור?

ריח ביוב במקלחת לרוב יעיד על מחסור בחוסם ריח בקופסת הביקורת הקיימת ולרוב, גם על הימצאות סתימה פעילה בצנרת שמתחת למקלחון או האמבטיה. אינסטלטור יוכל להתקין חוסם ריחות בקופסת הביקורת הקיימת או לחילופין, להחליף לקופסת ביקורת חדשה בעלת חוסם ריחות מובנה. בנוסף, הוא יוכל לפתוח את הסתימה הקיימת בעזרת ספירלה חשמלית, כך ששתי הסיבות העיקריות לריח של ביוב במקלחת כבר ייפתרו.

 

מתחת תוכלו לקרוא על דרכי פעולה עבור מקרים אחרים שגורמים לריח רע במקלחת:

 • הזנחה - במידה וריח רע מהמקלחת כלל לא נובע מבעיה בביוב, האינסטלטור ימליץ לכם לאוורר את האזור בפתיחת חלון או דלת. הוא אף יוכל להדגים לכם כיצד לפתוח את מכסה הניקוז ולנקות אותו כדי למנוע סתימות עתידיות שעלולות גם הן לגרום לריח של ביוב במקלחת.
   
 • צינור איוור (נשם אוויר) - ע"מ לברר אם ריח ביוב במקלחת נובע מבעיה בצינור האיוור שמקושר לנכס, האינסטלטור יצטרך לעלות עד לגג המבנה, שם פתח הצינור מצוי ולבדוק שהוא אינו סתום או פגום. במידה ופתח האיוורור סתום בגלל הצטברות פסולת, האינסטלטור יקפיד להסיר את הפסולת ולנקות את חור האיוורור. אם הוא אטום בצורה מכוונת בגלל סיבה כלשהי, הוא יצטרך להעלות זאת בפניכם ולמצוא פתרון.

מניעת ריח ביוב במקלחת ובאמבטיה

אז במידה והזמנתם אינסטלטור והוא דאג להתקין מחסום ריח בקופסת הביקורת בחדר הרחצה שלכם, דעו שיהיה עליכם למנוע היווצרות של סתימות עתידיות, שגם הן בפני עצמן גורמות לריח של ביוב במקלחת בגלל תקיעה של פסולת מוצקה בצנרת, מה שמונע מריחות הביוב להתנקז מהאזור בצורה תקינה (דרך חור האיוורור שבגג המבנה).

 

כל שיהיה עליכם לעשות הוא להתקין סנן רשת בחור הניקוז של המקלחת או האמבטיה שלכם, כזה שיוכל לתפוס את הפסולת ושיאפשר לכם לזרוק אותה לפח מבלי שתצטבר בקווי הצנרת ותגרום לסתימה. דרך נוספת למנוע ריחות לא נעימים היא פשוט לשפוך מים רותחים לחור הניקוז ולקופסת הביקורת ע"מ להמיס שומנים (מגיעים מתחליבי רחצה בד"כ..) .

 

ריח ביוב במקלחת

האם יש אחריות על טיפול בריח ביוב במקלחת?

מרבית האינסטלטורים מעניקים אחריות של שנה על התקנת מחסום ריח בקופסת ביקורת קיימת, או לחילופין בעבור התקנת קופסת ביקורת מובנית עם מחסום ריח.

 

תקופת אחריות על התקנת מחסום ריח בקופסת ביקורת
שנת אחריות מלאה
גרף תקופת אחריות
⚠️ אינסטלטורים אינם מחויבים לספק תקופת אחריות כלשהי, והיא ניתנת לשיקולם הבלעדי.

מהו מחסום ריח?

מחסום ריח (או בשמו הנוסף - 'מחסום רצפה') הוא מעין 'חוצץ' בצורת טבעת עם צוואר שמאפשר למים עומדים לחסום בצורה מלאה ריחות של ביוב המגיעים מהצנרת. מחסום ריח ניתן למצוא בקופסת ביקורת בחדר הרחצה, בשירותים ואף בסיפון שמתחת לכיור, שגם הוא מכיל כמות של מים עומדים שתפקידם למנוע מריחות רעים לעלות בכיור. המים העומדים הם הרעיון מאחורי מחסום הריח והם אלו שעוצרים את ריח הביוב מלעלות לתוך המבנה.

איך לאתר אינסטלטור הגון לטיפול בריח רע מהביוב במקלחת?

ע"מ שתוכלו לשים סוף לריח של ביוב במקלחת שלכם, לרוב תיאלצו להיעזר באינסטלטור. אך יש כאלו לא מעט, איך תדעו מי נחשב להגון ומקצועי ומי פחות? מתחת צירפנו מספר היבטים שחשוב שתבדקו ע"מ להשיג בעל מקצוע שיטפל בצורה נכונה בריח של ביוב במקלחת והאמבטיה שלכם:

 • מחיר - אז כמובן, כולנו רוצים לשלם מחיר זול יותר כי למה שנשלם סתם יקר - האומנם? קיימים אנשים שמכנים עצמם אינסטלטורים שמשווקים את עצמם במחירי עבודה נמוכים מאוד בהשוואה למחירים המוצעים בשוק. היזהרו מהם כמו מאש. הם משתמשים בשיטה הזו כדי לשכנע לקוחות כמוכם להזמין אותם הביתה וברגע שהם בבית שלכם, הם כבר ימצאו דרכים לייקר את העבודה ואף ינסו להשחיל עבודות נוספות שאין בהן צורך.
   
 • שוחחו עם האינסטלטור - אינסטלטור מקצועי והגון ינסה לברר כמה שיותר פרטים לגבי הבעיה שאתם חווים (הלא היא - ריח של ביוב במקלחת ובאמבטיה) וזאת כדי להבין עם איזה ציוד עליו להצטייד לפני שיגיע אליכם. אינסטלטורים חאפרים לא יתעניינו או ישקיעו מזמנם לברר על הבעיה שמתרחשת בביתכם והשאלה היחידה שהם עשויים לשאול היא מהי כתובת המגורים שלכם.
   
 • אחריות - אז כפי שציינו למעלה, על התקנת מחסום ריח בקופסת הביקורת שבחדר הרחצה, מרבית האינסטלטורים מעניקים אחריות של שנה עד שנה וחצי. בררו עוד בשיחת טלפון על נוש האחריות מול האינסטלטור. במידה והוא מספק אחריות - בקשו ממנו הצהרה על כך בכתב, במידה והוא לא מספק אחריות אבל מחיר ההתקנה הוא זול - נמליץ לדלג לאינסטלטור הבא.
   
 • השוו מחירים - פורטל פייפר מאפשר לכם להשאיר פרטים בטופס המצורך ולקבל עד 3 אינסטלטורים באזור מגוריכם שיוכלו לטפל בצורה ראויה בריח רע באמבטיה או במקלחת. ביניהם תוכלו לברר פרטים עוד בשיחת טלפון ולבדוק אותם הן מבחינת מחיר, הן מבחינת מידע שהם מספקים לכם והן מבחינת טיב השירות וכך תוכלו לבחור באינסטלטור שנראה לכם ביותר.
   
 • חוות דעת - נוסף לכך, תוכלו עם שמות בעלי המקצוע שתקבלו מפורטל פייפר לחפש ולקרוא חוות דעת של לקוחות קודמים שנעזרו בהם. בדיקה זו תסייע לכם להבין את טיב השירות וטיב העבודה שסיפקו ללקוחותיהם וכך תקבלו בחירה מושכלת יותר.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-3633609

שאלות ותשובות בנושא ריח של ביוב במקלחת

האם ריח של ביוב מסוכן?

ריח של ביוב במקלחת וביכלל מעיד על הימצאות גזים שמגיעים מהביוב, מה שגורם לאי נעימות גדולה מבחינת ריח בקרב המשתמשים. תוכלו להביא לפתרון סיוע של אינסטלטור שיתקין מחסום ריח בקופסת הביקורת ויוכל לוודא שחור האיוורור בגג המבנה פתוח ומשחרר בצורה תקנית את הגזים הרעים.


למה נוצר ריח רע מהביוב במקלחת שלי?

אם הבחנתם בריח של ביוב במקלחת שלכם, הדבר עשוי להעיד על כמה דברים, שהנפוץ ביניהם הוא היעדר מחסום ריח בקופסת הביקורת בסמוך למקלחת או סתימה שמונעת ממי הביוב להתנקז בצורה תקינה, מה שגורם למי הביוב להיתקע ולריחות הביוב (גזים) לעלות חזרה לבית שלכם.


יש לי ריח רע מניקוז המקלחת והמים יורדים לאט יותר לאחרונה, מדוע?

הסיבה לריח רע מהניקוז במקלחת עשוי להעיד על היווצרות סתימה היכן שהוא מתחת לפתח הניקוז, מה שגם מוביל להאטה בקצב ירידת מי הרחצה בגלל שאין להם מעבר חופשי בגלל הצטברות ליכלוך ושומנים.