מחפשים אינסטלטור מומלץ? מצאתם!
מחפשים אינסטלטור מומלץ? מצאתם! השאירו פרטים וחוזרים במהירות עם הצעות מחיר:

ריח רע בשירותים

סובלים מריח רע בשירותים? כאן נסביר על הגורמים לריחות רעים אלו ומתי זה מצריך טיפול של אינסטלטור וכמה יעלה לכם להזמין אחד - קראו וגלו.

מה לרוב גורם לריח הרע בשירותים?

הסיבה הנפוצה ביותר לכך שיש ריח רע בשירותים הוא בגלל מחסום ריח תקול או היעדרות של מחסום ריח. במידה וזו לא הסיבה צריך לבדוק את פתח הניקוז ולראות אם הוא לא אטום היטב או שהוא פתוח.

כל הגורמים לריח רע בשירותים

חדרי שירותים מועדים לעתים קרובות לפורענות בכל הנושא של ריחות רעים ודעו כי קיימים מספר גורמים האחראיים לכך, עליהם נסביר מתחת:

 • סתימה - סתימה נחשבת לגורם הנפוץ ביותר לריח רע בשירותים, היא יכולה להתבטא במספר איזורים: סתימה בשוחת הביוב - דבר הגורם למי הביוב להתערבב במי האסלה ה"נקיים", סתימה בצינור האחראי על שאיבת המים המלוכלכים אל הביוב, סתימה בקו הראשי של הבניין - דבר המוריד את לחץ המים ומונע מהמים המלוכלכים לרדת באסלה.
   
 • חוסר איוורור - במידה וחלון חדר השירותים שלכם סגור לעתים קרובות - נסו לאוורר את האיזור ע"י פתיחה יומיומית של החלון, במידה ולא קיים חלון, כדאי שתשקלו להתקין מאוורר ונטה, שמתפקידו לשאוב את הריחות הרעים או לחילופין השתמשו בספריי לניטרול ריחות.
   
 • קופסת ביקורת - בכל חדר שירותים קיימת קופסת ביקורת שתפקידה לבצע הפרדה ראוייה בין צינורות הניקוז השונים של השירותים וזאת ע"מ למנוע עומס, היא גם אחראית למנוע מריח רע מהביוב בשירותים לחזור פנימה אל החדר  מהאסלה. במקרים בהם קופסת הביקורת התמלאה בגלל הצטברות של פסולת או שומנים, דהיינו שלא תוכלו למנוע מהביוב לעלות חזרה וכך ריחות הביוב ישגשגו בחדר השירותים שלכם. במידה והגיע אינסטלטור ולא מצא סימנים לסתימה או צבירת ליכלוך בקופסת הביקורת, הדבר עשוי להעיד על היעדר מחסום ריח בה.
   
 • מכסה קופסת הביקורת - קיימים מקרים בהם המכסה של קופסת הביקורת אינו סגור בצורה הרמטית וכשזה קורה - ריחות מהביוב חודרים מהריצפה וגורמים לריח רע בשירותים (בלשון המעטה).
   
 • הגיינה לקוייה - במידה ואינכם מקפידים על ניקוי חדר השירותים ובדגש על האסלה עצמה, זה עשוי לגרום, נוסף על היצטברות חיידקים - גם ריח רע בשירותים.
   
 • תקלה בסיפון - תפקיד הסיפון בחדר שירותים הוא למנוע סתימות בצנרת המקושרת לניאגרה. במקרים בהם מתעורר ריח רע בשירותים וזאת על אף שאתם מצחצחים אותו - זה עשוי להעיד על תקלה בסיפון אשר מונעת ממנו לבצע את תפקידו. 
   
הגורמים לריח רע בשירותים מה יש לעשות?
סתימה לקרוא לאינסטלטור
חוסר איוורור לפתוח את החלון בחדר/ להפעיל מאוורר ונטה/ ספריי ריח
תקלה בקופסת ביקורת להזמין אינסטלטור לבדיקה
מכסה קופסת ביקורת לא נסגר לסגור את המכסה (להיעזר באינסטלטור אם קיים קושי)
הגיינה לקוייה לנקות מדי יום את חדר השירותים ע"י חומר ניקוי ייעודי
תקלה בסיפון לקרוא לאינסטלטור

פתרונות לבעיית ריח רע בשירותים

כמו שכתבנו מעל, קיימים מספר היבטים שיכולים לגרום לריח רע בשירותים, בין אם כאלו שאתם יכולים לטפל בהם בעצמיכם ובין אם כאלו שרק אינסטלטור מוסמך לטפל בהם, נסביר עליהם מתחת:

 • היגיינה לקוייה - עליכם לבצע ניקיון על בסיס כמעט יומיומי המתבטא בניקיון פנים האסלה עם חומרי ניקוי ייעודיים כמו אקונומיקה ואת ריצפת החדר בחומרים הייעודיים לניקוי וחיטוי רצפה וגם לאוורר את החדר ע"י פתיחת חלון או שימוש בונטה.
   
 • סתימה - במידה וקיים חשש לסתימה באסלה או באחד מהחלקים הנלווים אליה, יהיה עליכם להזמין אינסטלטור לפתוח את הסתימה. במקרים חמורים הקשורים לסתימה בצנרת של הבניין המשפיעה על השירותים שלכם, האינסטלטור עשוי לייעץ לכם להזמין ביובית (עלות שירותי הביובית מתחלקת בין כל דיירי הבניין - אל דאגה).
   
 • תקלה בקופסת הביקורת - אם קופסת הביקורת אינה מתפקדת, זה עשוי להביא לריח רע בשירותים ובמקרה כזה - יהיה עליכם להזמין אינסטלטור שיפתח את קופסת הביקורת ויביט לעומק העניין, הוא עשוי לרוקן את קופסת הביקורת מליכלוך ושומנים והוא אף עשוי להחליפה באחת חדשה.
   
 • תקלה בסיפון - הסיפון בשירותים אחראי למנוע סתימות בשירותים, במקרים בהם מתרחשת סתימה בסיפון עקב קילקול שלו, יהיה עליכם לקרוא לאינסטלטור שירוקן וינקה את הסיפון מליכלוך שהצטבר. במקרים בהם מדובר על סיפון תקול כתוצאה משחיקה או שבירה - האינסטלטור יוכל לבצע עבורכם החלפה שלו באחד חדש.
   
 • מכסה של קופסת הביקורת לא נסגר - במידה והמכסה של קופסת הביקורת שלכם אינו נסגר בצורה הרמטית , תוכלו להיעזר באינסטלטור שיחליף את מכסה הקופסה לאחד חדש.


ריח רע בשירותים

מחיר ביקור של אינסטלטור

במידה ואתם מנקים את חדר השירותים שלכם על בסיס קבוע ועדיין מבחינים בריח רע בשירותים, זה סימן המצביע על תקלה שלא קשורה בתחזוקת הניקוי ובמקרה כזה יהיה עליכם לקרוא לאינסטלטור. מחיר ביקור של אינסטלטור נע בין 150 - 250 ש"ח ובמידה והוא ביצע עבודה כלשהיא כמו ניקוי של הסיפון או ניקוי של קופסת הביקורת - מחיר הביקור יתקזז מעלות העבודה שבוצעה.

 

מחיר ביקור אינסטלטור

מחירון עבודות אינסטלציה הקשורות בריח רע בשירותים

כאן נציין את העבודות השונות, שתפקידן לטפל בגורמים לריח רע בשירותים שלכם והמחיר שלהן. רוצים להוריד במחיר? בדקו אם יש לכם בעיות אינסטלציה אחרות שדורשות תיקון.

 

מה העבודה? מה המחיר?
החלפת סיפון בשירותים 200 - 400 ש"ח
פתיחת סתימה בשירותים 300 - 650 ש"ח
פתיחת סתימה קשה עם ביובית 550 - 850 ש"ח