מחפשים אינסטלטור מומלץ? מצאתם!
מחפשים אינסטלטור מומלץ? מצאתם! השאירו פרטים וחוזרים במהירות עם הצעות מחיר:

הצפה בשירותים

חדר השירותים שלכם מתקשה לשמור על מי הניאגרה בתוך האסלה? כאן נציג מהם הגורמים להצפה בשירותים, מהי הדחיפות לטפל במקרים כאלו, מה עליכם לעשות כשמתחילה אצלכם הצפה כזו בבית, כיצד תוכלו לטפל בה וגם צוות פורטל פייפר יסביר לכם איך למנוע ממנה לחזור בשנית.

מהם הגורמים להצפה בשירותים?

בואו נאמר שהצפה בשירותים נחשבת לאחת מבעיות האינסטלציה הנפוצות כיום ויש כמה גורמים עיקריים שמביאים אותה:

 • סתימות - אחד הגורמים העיקריים המובילים להצפה בשירותים הן סתימות באסלה, שמונעים מהמים להישאב בעוצמת הוואקום, מה שמוביל למילוי של דופן האסלה במים מלוכלכים שגם גורמים בנוסף לריח רע בשירותים. לעתים גם כשאנחנו נתקלים במים שעומדים בבסיס האסלה בגלל סתימה שטרם גילינו - אנחנו כאינסטינקט אוטומטי, נוטים להדיח את המים שוב ושוב, דבר שעשוי להוביל למצב הפוך בו מי האסלה עולים על גדותם ונשפכים אל הרצפה.

   
 • שורשים בצנרת - במידה ואתם מתגוררים בבית קרקע עם גינה עשירה בעצים ובצמחייה, דעו שהדבר עשוי להוביל להתפתחות שורשים באזורי הצנרת המקושרת לשירותים ולכל הבית, דבר שמונע ממי האסלה לרדת בצורה תקינה בגלל חסימה של השורשים בצנרת.


הצפה בשירותים - לרוב בגלל סתימה

גיליתי הצפה בשירותים, מה לעשות?

במידה וגיליתם הצפה בשירותים כדאי בראש ובראשונה להזעיק אינסטלטור, לאחר מכן ועד הגעת האינסטלטור, נמליץ לסגור את שיבר המים הראשי של הבית שלכם ולאחר מכן יהיה עליכם לגרוף את שלולית המים שנוצרה אל נקודת ניקוז שנמצאת לרוב בחדר האמבטיה באזור מסויים ברצפה או במקלחון.

 

במידה ואיבדתם את השליטה על הצפת המים בחדר השירותים ואתם עדיין ממתינים להגעת אינסטלטור, מהרו לכבות את מפסק החשמל המקושר לביתכם וזאת כדי למנוע התחשמלות והרס של מוצרי חשמל, שכן - במגע עם מים עלולים להיהרס. דאגו גם להרים מוצרי חשמל מהרצפה.


>>>אולי יעניין אתכם גם הצפה במקלחת

מהי הדחיפות להזמין אינסטלטור בזמן הצפה בשירותים?

במידה והחלה בבית שלכם זרימת מים אל מחוץ לאסלה בחדר השירותים, דעו שעליכם לפעול מהר, מפני שהדבר עשוי תוך זמן קצר להוביל להצפה בכל מרחבי הבית שלכם. הנזק שהדבר ייצור לריצוף, לקירות ולמוצרי החשמל שלכם הוא בלתי הפיך ובנוסף יוביל גם לחשבון מים גבוה.
 

דחיפות לטיפול בהצפה בשירותים:

דחיפות גבוהה מדד דחיפות 3 דחיפות נמוכה

כיצד בעל מקצוע יוביל לפתרון הצפה בשירותים?

אז כפי שהסברנו קודם, הצפה בשירותים נגרמת משתי סיבות עיקריות: סתימות שאנחנו יוצרים והימצאות שורשים בצנרת המקושרת לאסלה. לכל אחת מהסיבות קיים פתרון שונה:

 • פתיחת סתימה בשירותים - האינסטלטור ינסה תחילה לפתוח את מקור הסתימה בעזרת פומפה, אם מדובר בסתימה מורכבת יותר, הוא יעבור להשתמש במכשיר הנקרא ספירלה חשמלית, מדובר במכשיר בעל סליל קפיץ ארוך, אותו האינסטלטור משחיל אל תוך האסלה והוא מסייע לתפוס את הגורם לסתימה.
   
 • טיפול בהצפה בשירותים ע"י ביובית - במידה והבעיה מקושרת לשורשים המפריעים לזרימת הצנרת, יהיה עליכם להסתייע בשירותי חברת ביובית. רכב הביובית יוכל לבצע חיתוך של שורשי העצים המפריעים לזרימת הצנרת של הבית שלכם, לאחר מכן יהיה ניתן להשתמש בביובית גם כדי לשטוף ולנקות את קווי הביוב משאריות שורשים וגם כדי לשאוב את מי ההצפה בשירותים.


הזמינו אינסטלטור מפייפר שיטפל בהצפה בשירותים

איך לדעת אם אינסטלטור הגון?

מנסיוננו, כצוות פורטל פייפר אנחנו נתקלים לא פעם באותה השאלה: איך אדע אם מדובר באינסטלטור הגון? דעו שיש כמה היבטים שתוכלו לבדוק כדי לוודא שאכן מדובר בבעל מקצוע ישר:

 • שאלות - אינסטלטור מקצועי יברר כמה שיותר מידע דרך שאלות שישאל אתכם בטלפון לפני שהוא יגיע אליכם, ע"מ שיוכל להבין עם אילו כלים עליו להצטייד. בנוסף הוא עשוי להדריך אתכם כיצד לסגור את שיבר המים כדי למנוע מההצפה לגדול. בעל מקצוע 'חאפר' לרוב לא יקדיש מזמנו בבירור המצב והשאלה היחידה שהוא עשוי לשאול היא מה היא כתובת המגורים שלכם. לאחר שיגיע אליכם הוא עשוי "למצוא" תקלה אחרת לחייב אתכם בתיקון עבורה. 
   
 • מחיר - אינסטלטורים 'חאפרים' לרוב יפרסמו מחירי עבודה זולים בהרבה מאלו שאינסטלטורים ישרים מתמחרים וזאת ע"מ למשוך אליהם יותר לקוחות שיזמינו אותם. ברגע שתזמינו בעל מקצוע כזה לביתכם, הוא עשוי לציין בפניכם שהמחיר שפורסם מתייחס ביכלל לעבודה אחרת וכמובן יתרץ שלמקרה שלכם יש מחיר גבוה יותר. לרוב אם תסרבו לשלם לו הוא ידרוש דמי ביקור שגם הם עצמם לא זולים.
   
 • חוות דעת - לאחר שתקבלו מפורטל פייפר 3 אינסטלטורים באזור מגוריכם, תוכלו לחפש חוות דעת שנכתבו עליהם באינטרנט מצד לקוחות קודמים שהסתייעו בהם. הדבר יאפשר לכם להבין את איכות העבודה ואת טיב השירות שסיפקו.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-3633609

איך ניתן למנוע הצפה בשירותים? 

יש כמה פעולות שניתן לבצע ע"מ למנוע בשנית הצפה בשירותים שבביתכם:

 • פסולת - המנעו מלזרוק אל האסלה פסולת שאינה מתכלה ועשויה לסתום את זרימת המים, כמו: תחבושות הגיינה, פלסטרים, מגבונים, שאריות פלסטיק וכדומה.
   
 • אבנית - המים בישראל עמוסים באבנית, שגורמת לא פעם לסתימות בכל מקור מים בבית: מקלחת, דוד שמש, בשירותים ובכיור. תוכלו למנוע הצפה בשירותים מלחזור על עצמה אם תקפידו לנקות את ההאסלה עם חומרים כמו מלח לימון, אבקת סודה לשתיה וחומץ - כל אלו תוכלו לשפוך לאסלה ולשפשף את שאריות האבנית שהצטברו בעזרת מברשת של האסלה.
   
 • ניקוי ושטיפת קווי ביוב - תוכלו למנוע הצפה חוזרת בחדר השירותים ע"י כך שתבצעו ניקוי ושטיפת קווי ביוב של הצנרת המשוייכת לבית שלכם ע"י רכב ביובית. פעולה זו לא רק תמנע הצפה בחדר השירותים שלכם, היא אף תמנע סתימות חוזרות בכל הכלים הסניטאריים שבביתכם - מקלחת, אמבטיה, כיורים וחדרי שירותים. חשוב לציין שלא כל אינסטלטור עובד על רכב ביובית ומדובר על שירות נפרד.