מחפשים אינסטלטור מומלץ? מצאתם!
מחפשים אינסטלטור מומלץ? מצאתם! השאירו פרטים וחוזרים במהירות עם הצעות מחיר:

ברז מטפטף

למה הברז מטפטף? כמה עולה תיקון ברזים? בעמוד תראו את התשובה לשאלות האלו וגם תוכלו לערוך השוואת מחירים בין אינסטלטורים לצורך תיקון ברז גינה, ברז ניל, ברז למכונת כביסה וברז סטנדרטי בכיור.

ברז מטפטף, מה הסיבה?

ישנם לא מעט סוגי ברזים ולכל אחד תפקיד שונה. לעיתים נזילה בברז כיור תעלה כמה מאות בודדים, אבל תיקון ברז מטפטף זו עבודה מורכבת יותר והמחיר עשוי להתסכם בסכום רציני יותר, קראו והבינו יותר את הנושא:

 • ברז גינה מטפטף (שיבר ראשי/ברז פרח): את ברז הפרח נראה יותר בגינה, במרפסת או בתפקיד ראשי יותר כמו שיבר המים המרכזי. בדרך כלל ברז פרח מטפטף  ממנגון הסגירה או הפתיחה שלהם. דבר אשר מעיד על בלאי והפתרון יהיה להחליף את ברז הגינה בשלמותו.
   
 • נזילה בברז כיור (מטבח אמבטיה): אלו ברזי הסטנדרט למעשה, כן הם דולפים לעיתים, נוזלים או מטפטפים. אם הברז עצמו לא נהרס - התיקון פשוט ודיי ידוע מראש (נרחיב בהמשך). לפעמים ניתן לתקן ולעיתים צריך להחליף את ברז האמבטיה או להחליף את ברז המטבח כולו. 
   
 • ברז למכונת כביסה מטפטף: מומלץ לבדוק שהתקלה נמצאת בברז ולא במכונת הכביסה (אולי סתימה אשר דוחפת את המים כלפי חוץ). לפני שאתם מזמינים בעל מקצוע, פשוט פרקו את צינור המים מהמכונה ובדקו שאכן הברז ממשיך לטפטף או לנזול גם כאשר אינו מחובר אליה.
   
 • ברז ניל מטפטף (תמי 4 מדיח כלים): ברזי ניל מורכבים כברזי שירות, הם עמידים מאוד ובגלל שלא מתעסקים בהם לפתיחה או סגירה של זרם המים כמעט ואין בהם בעיות. אם ברז ניל מטפטף מומלץ לבדוק האם ניתן לחזק את חיבור הצינור או את הידית באמצעות בורג. במידה והברז אכן תקול - יש להחליפו.

 

סוג ברז מה לבדוק?
ברז גינה מטפטף מנגנון פתיחה וסגירה
ברז כיור מטפטף החיבורים יושבים טוב
ברז מכונת כביסה מטפטף צינור מכונת כביסה
ברז ניל מטפטף חיבור הצינור או הידית

מאיפה הברז מטפטף?

 • נזילה מבסיס הברז: לרוב הסיבה שיש נזילה מבסיס הברז היא כי החיבורים לא מהודקים בצורה טובה. ייתכן גם והחיבורים נשחקו אם הזמן ואז צריך להחליף אותם.
   
 • ברז מטפטף מהידית: כשהברז מטפטף מהידית לרוב הסיבה היא בגלל גומית אטם שחוקה.
   
 • טפטוף מראש הברז: ראש הברז נמצא בתוך הידית, לכן אם הוא מטפטף הסיבה היא גם בגלל גומיית אטם שחוקה או בגלל הצטברות אבנית או קורוזיה.
   
 • ברז נוזל מהצינור: הסיבה לכך היא כי הצינור בלוי. כדאי להבדיל בין צינור המים הקרים והמים החמים ואז להתארגן עם צינור חלופי בהתאם.

איך מתבצע תיקון ברז דולף?

השלב הראשון בתיקון ברז דולף הוא סגירה של ברז ההזנה בשביל למנוע את הטפטוף. לאחר מכן התיקון תלוי בסוג הבעיה:

 • אם הברז נוזל מהבסיס קחו מפתח שוודי ובעדינות חזקו את החיבורים. בשביל לא לשרוט את הברז באמצעות המפתח השוודי קחו בד דק ועטפו אותו.
   
 • אם הטפטוף מהברז מגיע מראש הברז או הידית פרקו אותה והחליפו את הראש וגומיית האטם. שחררו את ההברגה עם מפתח שוודי, החליפו את החלקים וסגרו היטב כדי למנוע נזילות בעתיד.
   
 • אם הברז נוזל מהצינור קנו צינור מתאים (מים קרים או מים חמים) והחליפו את הצינור הבלוי בצינור החדש.

כמה צריך לעלות תיקון ברז מטפטף?

לרוב מחיר תיקון ברז מטפטף יהיה בין 150 - 250 ש"ח והוא מסתכם בהחלפה של גומיות וחיזוק ההברגה. לעיתים גם החלפה של חסכם. אם המצב מחייב החלפת ברז המחיר ינוע בין 350 - 400 ש"ח (לא כולל הברז) ואם המצב מעט יותר פשוט ניתן להחליף את ראש הברז בלבד במחיר של 200 - 300 ש"ח. מחירים גבוהים יותר יכולים להיות כאשר מדובר על נזילה מאינטרפוץ או שעון המים - אלו תקלות מורכבות יותר.

 

מחיר תיקון ברז מטפטף בממוצע

מחיר תיקון ברז מטפטף בממוצע: 200 ₪

טווח מחיר גבוה 250 ₪

טווח מחיר נמוך 150 ₪

השוואת מחירים לתיקון ברז מטפטף

בעזרת פורטל פייפר אינסטלציה ניתן לבצע השוואת מחירים בין אינסטלטורים לצורך תיקון הברז. השירות ניתן בפריסה כלל ארצית כך שניתן לקבל שירות בכל מקום. כמו כן, השירות של פייפר אינסטלציה ניתן בחינם וללא התחייבות. כך שבמידה ואתם משאירים פרטים ומקבלים עד שלוש הצעות מחיר - תוכלו לבצע השוואת מחירים בינהם מבלי לחפש אחר אינסטלטורים שונים במקומות אחרים. היתרון יעניק לכם פתרון לבעיה במהירות.

 

תיקון ברז דולף

הברז מטפטף? מה עושים עד שמגיע האינסטלטור?

במיוחד בשנים האחרונות אשר המודעות לבזבוז מים גדלה ואכן "אין לנו מים לבזבז". חשוב מאוד לבצע את הפעולה הפשוטה להפסקת המים עד שיגיע בעל המקצוע לטיפול בתקלה. אם ברז המים מטפטף, בדקו האם קיימת אפשרות סגירה נקודתית באזור הברז - עשו זאת. אם לא, גשו אל חנוכיית המים ובדקו האם ניתן לסגור את המים באופן אזורי - למשל רק במטבח או רק באמבטיה. ישנם מקרים שאין גישה מלאה לחנוכייה וצריך לבצע סגירה לשיבר המים הראשי.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-3633609

שאלות נפוצות על ברז מטפטף?

אתם שואלים והמומחים של פייפר אינסטלציה עונים:

למה הברז מטפטף?

ברז מטפטף עקב בלאי טבעי של החומרים או עקב חיבור רעוע. בעמוד הסברנו לכם לגבי סוגי ברזים שונים שמטפטפים (כולל ברז ניל וברז גינה) ומה הסיבה.


לתקן את הברז או להחליף?

כשהאינסטלטור יגיע הוא יבין את חומרת המצב הספציפי שלכם ויחליט עם תיקון הברז יספיק או שיהיה צורך להחליף את כל הברז.