מחפשים אינסטלטור מומלץ? מצאתם!
מחפשים אינסטלטור מומלץ? מצאתם! השאירו פרטים וחוזרים במהירות עם הצעות מחיר:

ביובית

רוצים להזמין ביובית? ראו בעמוד את המחירון המעודכן לשנת 2024 שכולל את מחירי שירותי ביובית בשביל לתת לכם את כל המידע הדרוש. בנוסף תראו טיפים חשובים כמו מתי צריך להזמין ביובית, אילו שירותים ביובית עושה ומתי בכלל ניתן להזמין אינסטלטור או לפתור את הבעיה בעצמכם.

כמה עולה להזמין ביובית?

מחיר הזמנת ביובית לצורך פתיחת סתימה ושטיפה של הקו בביוב נע בין 800 - 1,000 ש"ח. שאיבת ביוב עולה בין 900 - 1,100 ש"ח ומחיר ביובית לצורך חיתוך שורשים בביוב נע בין 1,000 - 1,500 ש"ח.

מחירון ביובית

כמה עולה פתיחת סתימה בביוב?

800 - 1,000 ש"ח
מחיר שאיבת ביוב

900 - 1,100 ש"ח
כמה עולה חיתוך שורשים עם ביובית?

1,000 - 1,500 ש"ח
מה המחיר של שאיבת הצפה

1,000 - 3,000 ש"ח
תוספת מחיר לצילום קווי ביוב

400 - 600 ש"ח
כמה עולה שאיבת מפריד שומנים?

700 - 900 ש"ח
כמה עולה שאיבת בור ספיגה?

800 - 1,000 ש"ח
מחיר פתיחת סתימת בטון

1,000 - 5,000 ש"ח
תוספת מחיר לעבודה ידנית בנוסף לביובית

200 - 500 ש"ח
תוספת מחיר על הזמנה לא בשעות העבודה

30% - 50%
הפחתה במחיר לביובית ניידת

100 - 200 ש"ח

הדפס מחירון

 • המחירים המוצגים במחירון אינם כוללים מע"מ.
 • המחירון מעודכן לחודש יוני בשנת 2024.

מתי צריך להזמין ביובית?

הזמנת ביובית נדרשת במקרים הבאים:

 • סתימות קשות: הרבה פעמים הגורמים לסתימות הם שטחיים יותר וניתן לפתוח אותן באמצעות פומפה או חומרים אחרים. עם זאת לפעמים הסתימה חוזרת אחרי כמה חודשים או לא ניתן לפתוח אותה ואז היא נחשבת לסתימה קשה יותר לפתיחה. במקרה של פתיחת סתימות קשות צריך להזמין ביובית. סימנים נוספים לכך שהסתימה קשה הם ריח רע בכיור או ריח רע בשירותים.
   
 • הצפות מים: דבר נוסף שעושה ביובית הוא שאיבה של הצפות. אם המקלחת שלכם או השירותים עלו על גדותיהם, או מכל סיבה אחרת הייתה לכם הצפה בבית תצטרכו להזמין ביובית לשאיבת ההצפה. במידה וההצפה נגרמה מסתימה הביובית תפתח גם את הסתימה.
   
 • שירותי אחזקה: שימושים נוספים שבשבילם נזמין ביובית הם שירותי אחזקה לצורך שאיבת בורות שומן או בורות ספיגה. נרחיב יותר בהמשך על השירותים האלו, בינתיים תדעו שלרוב עושים אותם אחת לתקופה קבועה ולא בהכרח שירות חירום.

 

מתי צריך להזמין ביובית

מה זה ביובית?

ביובית, או בשמה השני משאית ביוב, היא משאית עם מערכת שאיבה חזקה שמיועדת לצורך שטיפה או שאיבה של מים בלחץ גבוה באמצעות הצינורות החזקים שלה. לפעמים נהוג להרכיב ראשי דיזה שונים לביובית אשר מכוונים את עוצמת המים לצורך עבודות שונות כמו חיתוך שורשים שנתקעו בביוב.

 

ביובית

שירותי ביובית שניתן למצוא בפייפר

דרך פייפר ניתן למצוא את כל שירותים הביובית. לפניכם הנפוצים ביותר:

 • פתיחת סתימות: שירותי הביובית הנפוץ ביותר הוא לצורך פתיחת סתימות שאינסטלטור לא יכול לפתוח. אינסטלטור יכול להשתמש בפומפה או בקפיץ, אבל פתיחת סתימות ביוב לא ניתנות לפתיחה בלי ביובית. הגורמים הנפוצים ביותר לסתימות כאלו הם מגבונים, שמנים שהגיעו למערכת הביוב והתקשו וגם חדירה של שורשים.
   
 • חיתוך שורשים: בהמשך לשירות הקודם, במידה ויש שורשים בביוב העבודה יותר מורכבת מאשר פתיחת סתימות ביוב סטנדרטית. לצורך העבודה צריך להרכיב על הביובית דיזה מיוחדת אשר מיועדת לחיתוך השורשים. שימו לב שהביובית רק תחתוך את השורשים בשביל לפתוח את הסתימה, אך זה לא פיתרון לטווח ארוך. הפיתרון הארוך טווח הוא להזמין גנן שיכרסם את שורשי העץ עם מכונה ייעודית.
   
 • שאיבת הצפות מים: הביוב עלה על גדותיו? אולי מהכיור, המקלחת או השירותים. הצעד הראשון שאתם צריכים לעשות הוא להרחיק כל דבר שיכול להינזק מכך. מכשירים חשמליים, כבלים, שטיחים, ספות וריפודים אחרים שיכולים להיות על הרצפה. גם רהיטי עץ לא אמורים להיחשף למים לאורך זמן. לאחר מכן הזמינו ביובית שתגיע לשאוב את ההצפה שבבית שלכם. לאחר מכן דאגו לפתוח טוב את החלונות כדי לאוורר את הבית ולמנוע הצטברות של עובש.
   
 • ניקוי קווי ביוב: את קווי הביוב נצטרך לנקות כשמערכת הביוב לא מצליחה לעשות את עבודתה כראוי ויש הצטברות של פסולת. שטיפת קווי הביוב דרושה במיוחד לעסקי מזון שבהם התחלופה של מערכת הביוב הרבה יותר גדולה עם כל הפסולת שנזרקת.
   
 • תיקון צנרת ללא הרס: שימוש נוסף שבו משתמשים בביובית, והוא מעט שונה מהאחרים הוא תיקון של צנרת המים כשרוצים לעשות זאת ללא הרס של החיפוי והקיר. במקרה הזה משתמשים בביובית לצורך הלבשה של קטע אטום בצנרת שישב על הקטע הנוכחי הפגום ובכך יסתום את הפיצוץ בצינור המים.
   
 • שאיבת בור שומן: למי שלא מכיר בור שומן, שנקרא גם מפריד שומנים, הוא בור המיועד להפריד את השומן ממי השופכין ובכך למנוע סתימות. עם זאת גם הוא יכול להיסתם ואז צריך לנקות אותו. לפי הנחיות משרד הבריאות חובה לנקות אותו אחת ל-3 חודשים.
   
 • שאיבת בור ספיגה: בור ספיגה הוא בור שמותקן במקומות בהם אין גישה למערכת הביוב הכללית ורוצים למנוע הצפות ממי גשמים או מי שופכין. כמו ששמו אומר הוא סופג את המים האלו ובכך הוא מבצע את עבודתו. עם זאת גם לבור הספיגה יש סף ומתישהו צריך לשאוב אותו.
   
 • פינוי שפכים: שירות שנפוץ בעיר במקומות שיוצרים הרבה פסולת כמו אתרי בנייה שבו הביובית מגיעה באופן סדיר על מנת לפנות את מי השופכין והפסולת לאתר פינוי ייעודי.

קראו עוד על שירותי ביובית נפוצים:

דברים שתוכלו לעשות בעצמכם לפני הזמנת ביובית

במידה והסיבה שאתם חושבים להזמין ביובית היא לצורך פתיחה של סתימה יש כמה דברים שתוכלו לנסות לעשות בעצמכם רגע לפני כן:

 1. פתחו את הסתימה לבד. אם הסתימה בכיור תוכלו להיכנס למדריך על איך לפתוח סתימה בכיור ואם הבעיה היא בשירותים תוכלו להיכנס לעמוד הייעודי על פתיחת סתימה בשירותים שכולל מדריך.
   
 2. שפכו חומץ למאגר המים במטרה לנסות לתת לחומץ לחלחל למקומות שאתם לא יכולים להגיע ובכך לפתוח את הסתימה.
   
 3. אם יש לכם קפיץ לפתיחת סתימות תוכלו לנסות לפתוח את הסתימה באמצעותו. אם כבר הזמנתם אינסטלטור כנראה שהוא ניסה זאת.

 

משאית ביוב

מתי נזמין ביובית ומתי נזמין אינסטלטור לפתיחת הסתימה?

דיברנו על הזמנת אינסטלטור, אז למעשה איך נדע האם כדאי להזמין ביובית או שכדאי להזמין קודם אינסטלטור? ברגע שהסתימה קשה לדוגמה כתוצאה מהצטברות של מגבונים, שורשים או פסולת בניין האינסטלטור לא יוכל לפתוח את הסתימה לבד. לדוגמה אם מדובר על סתימה חוזרת אחרי שאינסטלטור כבר פתח את הסתימה הקודמת, או שיש סתימה בכמה כלים סניטרים במקביל כנראה שהסתימה קשה והיא מצריכה הזמנת ביובית.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-3633609

מה משפיע על מחיר ביובית?

יש כמה דברים שמשפיעים על מחיר ביובית:

 • עבודה ידנית: לפעמים הביובית לא יכולה לעשות את כל העבודה בעצמה והיא צריכה בן אדם שייכנס לביוב בשביל לסיים את העבודה, לדוגמה להוציא מגבונים. במקרה הזה מחיר ביובית יהיה יותר גבוה.
   
 • שעת העבודה: לפעמים שירותי ביובית הם חירומיים וההצפה בבית לא מחכה כדי שיהיה לנו נוח, אלא מגיעה בשעות הלילה או בסופ"שים. במידה וזה המקרה מחיר הזמנת הביובית יהיה גבוה הרבה יותר.
   
 • בעיית חנייה: משאית ביוב היא משאית, כלומר כלי רכב גדול. אם אתם גרים במקום שקשה למצוא בו חנייה או שקשה להיכנס אליו (לדוגמה גרים בקומה גבוהה) העבודה יותר מורכבת ולכן המחיר יותר גבוה.
   
 • קווי ביוב רבים: אם צריך לשטוף מספר קווי ביוב, לדוגמה במקרה שהסתימה היא בבניין, המחיר לרוב יהיה יותר גבוה. שימו לב שבמידה והסתימה היא בבניין המחיר עצמו אמנם יהיה יותר גבוה, אבל כל הדיירים צריכים להתחלק בו.
   
 • צילום של הקו: יש מקרים בהם לא קל למצוא את הסתימה בביוב, ובשביל זה צריך להחדיר סיב אופטי לצורך צילום הקו. בנוסף ייתכן שחברת הביובית תגיד לכם שהם צריכים גם לצלם את קו הביוב בשביל לוודא שהוא נקי או שאין שורשים. השירות הזה יוסיף לכם בין 400 - 600 ש"ח.

סוגי ביוביות

לא כל ביובית נולדה שווה יש כמה סוגים של ביוביות. לדוגמה:

 • ביובית קטנה שמיועדת להיכנס למקומות יותר קטנים ונמוכים לדוגמה חניונים. קראו עוד על ביובית לחניונים.
   
 • ביובית כבדה וגדולה יותר שיכולה להתמודד עם מערכות ביוב יותר גדולות.
   
 • ביובית חזקה עם כוח שטיפה ושאיבה גדול יותר שיכולה להתמודד עם סתימות קשות יותר.

השוואת מחירים לביובית עושים בפייפר

צריכים להזמין ביובית ורוצים לחסוך? ערכו השוואת מחירים עם פייפר. התקשרו או השאירו פרטים וקבלו עד 3 הצעות מחברות ביובית פנויות באזורכם לצורך השוואת זמינות והשוואת המחירים. באמצעות השוואת מחירים תוכלו לחסוך עד 37% במחיר ביובית ולכן לא מומלץ לדלג על הנושא.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-3633609

הזמנתם ביובית? כך תדאגו שלא תצטרכו אותה יותר

מתנצלים להיות הנושאים של החדשות הרעות, אבל לרוב אנחנו מזמינים ביובית בגלל שימוש לקוי שלנו. זה נכון שיש מקרים שלא בשליטתנו, כמו לדוגמה עץ שלא ניתן לכרות ומחדיר את השורשים לביוב, אבל ברוב מוחלט של המקרים האחריות של הביוב היא עלינו. מה ניתן לעשות?

 • לא לזרוק מגבונים: לא משנה כמה הפרסום נראה יפה והחברה מבטיחה שאלה "מגבונים שניתן לשטוף באסלה", נכון ל-2024 אין מגבונים שניתן להשליך באסלה באופן קבוע מבלי שתיווצר סתימה קשה. מה עושים? לא משליכים את המגבונים לאסלה.
   
 • אל תשפכו שמן לכיור: עוד חטא גדול שלנו הוא שפיכה של שמן לכיור. אמנם טיגנו שניצלים והכיור נמצא כל כך קרוב, אבל השמן הזה מתקרר במערכת הביוב ומונע ממנה לעבוד כמו שצריך. אם אתם תוהים, לא, לשפוך את השמן לשירותים זה לא יותר טוב. מה כן לעשות? לחכות שהשמן יתקרר, לשים בשקית אטומה ולזרוק לפח.
   
 • מסננת וטוחן אשפה: עוד פתרון פשוט שאנחנו יכולים ליישם הוא לשים מסננת בכיור בשביל שתאסוף את כל השיערות ושאיריות המזון שמצטברות בכיור. לאחר האיסוף זרקו את הפסולת לפח ואל תשפכו בכיור (אחרת מה עשינו בזה?). בנוסף ניתן להתקין טוחן אשפה בכיור המטבח על מנת שיפרק את המזון ויעזור לו לרדת יותר בקלות במערכת הביוב.