מחפשים אינסטלטור מומלץ? מצאתם!
מחפשים אינסטלטור מומלץ? מצאתם! השאירו פרטים וחוזרים במהירות עם הצעות מחיר:

רטיבות קפילארית

קראו מהי רטיבות קפילארית, איך לזהות אותה בעצמכם, כמה עולה לאתר אותה עם בעל מקצוע וגם איך תוכלו לקבל מאתר נזילות מקצועי ומומלץ באזור מגוריכם במחיר משתלם ותוך זמן קצר.

מהי רטיבות קפילארית?

רטיבות קפילארית (בתרגום חופשי: "רטיבות נימית") היא רטיבות המתרחשת במבנים בהם יש צינור שהתפוצץ או ששכבת האיטום התחתונה של המבנה לקויה, מה שגורם למי גשמים או למי הצינור שהתפוצץ לחדור ליסודות המבנה כלפי מעלה. המים שמחלחלים מעלה נותרים לכודים בקירות ומתחת לריצוף, ללא יכולת להתאדות, מה שגורם לרטיבות להמשיך במעלה המבנה.

 

רטיבות קפילארית במצב מתקדם

איך לזהות רטיבות קפילארית בעצמי?

יש כמה סימנים שיעידו על התרחשות רטיבות קפילארית בבית שלכם:

 • רטיבות על הפאנלים - במידה והבחנתם באזורי רטיבות בגובה של הקיר, טיפה מעל לפאנלים, יכול להיות שהרטיבות עצמה כבר עברה מאזור הריצוף במעלה הקיר. תוכלו לזהות זאת בצורה טובה ע"י בדיקת גוון הריצוף והפאנלים. אם הבחנתם בדהיית צבע - קרוב לוודאי שהדבר יעיד על עלייה קפילארית של המים בגלל חוסר יכולת להתאדות מעצמם.
   
 • כיוון הרטיבות - כפי שכבר הסברנו למעלה, רטיבות קפילארית מתבטאת בעליית הרטיבות כלפי מעלה המבנה ולא ההפך, כך שאם נתקלתם ברטיבות שיורדת כלפי מטה מהקיר, קרוב לוודאי שמדובר בנזילה רגילה של צינור (שכמובן יש לטפל גם בה).
   
 • חשבון מים גבוה - דרך טובה להבין אם מקור הרטיבות הקפילארית הוא מפיצוץ צינור היא אם קיבלתם חשבון מים גבוה מהרגיל, שכן במקרה כזה אין לכך קשר לשכבת איטום לקויה שהכניסה את המים אלא על צינור שכנראה נשבר בין הקירות או מתחת לרצפה, וגורם לבזבוז מים בסתר.
   
 • בועות צבע - בדומה למקרי רטיבות אחרים, מראה של רטיבות קפילארית מתבטא באזורים עם בועות צבע שלמות או מתקלפות וצבע האזור עשוי להשתנות לצהוב, אפור או שחור.

מהו מחיר לאיתור רטיבות קפילארית?

מחיר לאיתור רטיבות קפילארית נע לרוב בין 1,300 - 1,800 ש"ח וזה בעבור שימוש במצלמה טרמית שביכולתה לעקוב אחר המצאות של צינור שהתפוצץ או מקור אחר של רטיבות המצוי מתחת לריצוף או בקירות.

 

במידה והשטח מתחת לרצפה רטוב כולו עקב נזילה, ללא יכולת לאדות את המים, יהיה עליכם תחילה לתקן את מקור הנזילה ולאחר מכן לבצע ייבוש תת רצפתי, שמטרתו לייבש את החול המצוי מתחת לריצוף ע"י קדיחת חורים מרצפות. מחיר לייבוש תת רצפתי נע בין 80 - 130 ש"ח למ"ר.

 

מחיר ממוצע לאיתור רטיבות קפילארית

מחיר ממוצע לאיתור רטיבות קפילארית: 1550 ₪

טווח מחיר גבוה 1800 ₪

טווח מחיר נמוך 1300 ₪

כיצד יש לבצע תיקון לרטיבות קפילארית?

במידה והנכם מתגוררים בבניין משותף, נמליץ קודם לברר מול השכן שמתחת אם מתרחש אצלו דבר דומה, הכולל רטיבות בקיר או שלחילופין, מתרחשת לו נזילה בבית. במידה ומדובר בשכן המתגורר בקומה ראשונה ולא ידוע לו על נזילה, ייתכן שמקור הרטיבות הקפילארית הוא תוצר של היעדר שכבת איטום תקינה בבסיס המבנה. במידה ואכן היתה לו נזילה, נמליץ בשלב הבא לקרוא למאתר נזילות מוסמך שיעקוב אחר סימני הרטיבות בצורה מעמיקה.

 1. איתור הרטיבות - תחילה יהיה עליכם להזמין מאתר נזילות שיבדוק אצלכם ואצל השכן מנין נובעת הרטיבות. 
   
 2. תיקון נזילה - אותרה נזילה שגורמת לרטיבות הקפילארית? יהיה עליכם או על השכן לתקן את הנזילה שנוצרה ע"י אינסטלטור ולעתים גם ע"י מאתר הנזילה בעצמו - מומלץ לברר מולו אם ביכולתו לתקן נזילות שהוא מאתר, לפני שהוא מגיע.
   
 3. בדיקת לחות - ברוב המקרים מקור הרטיבות מגיע מאזור הרצפה בגלל מים שנותרו כלואים ללא יכולת להתאדות באזור שמתחת לריצוף. כדי לפתור את הבעיה, יהיה עליכם לאתר דוגם לביצוע בדיקת רמת לחות לחול המצוי מתחת לרצפה. בדרך זו הוא ידע באיזו שיטת ייבוש להשתמש לייבוש הרצפה שלכם.
   
 4. ייבוש תת רצפתי - לאחר שהתקבלו תוצאות הבדיקה, בעל המקצוע יחל בייבוש לאזור שמתחת לריצוף. הוא יכול לבצע זאת ע"י מכונה השואבת את שאריות המים בוואקום או לחילופין - באופן טבעי ע"י חשיפת החול לאוויר הפתוח. 

קבלו מאתר נזילות לאיתור רטיבות קפילארית וחסכו!

במידה והבחנתם בסימנים מזהים המעידים על רטיבות קפילארית בביתכם, כדאי שתדעו שהדבר הבא שאתם צריכים לעשות הוא להזמין מאתר נזילות מוסמך שיוכל לעקוב אחר  העלייה הקפילארית בקיר בביתכם. כדי להבטיח לכם מאתר נזילות מוסמך והגון, דעו כי תוכלו להשאיר פרטים בטופס המצורף מתחת ולקבל בחינם עד 3 מאתרי נזילות באזורכם, ביניהם תוכלו לברר מידע ומחירים בשיחת הטלפון, להשוות ולחסוך בכסף.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-3633609

איך לאתר מאתר נזילות לבדיקת רטיבות קפילארית?

כנראה כבר הבנתם מהנאמר שהימצאות רטיבות קפילארית בביתכם אינה מבשרת טובות ואף יכולה לגרום להרס של ממש. כדי לאתר אותה בצורה המדוייקת ביותר תצטרכו להסתייע במאתר נזילות, אך כיצד תדעו במי מהרבים בתחום כדאי לכם לבחור? הנה כמה היבטים חשובים שכדאי לכם לבדוק:

 • איתור ותיקון - נמליץ לברר מול מאתר הנזילות אם יש באפשרותו לתקן נזילה שהוא איתר בביתכם וזאת כדי לחסוך על תשלום ביקור הן למאתר נזילות והן לאינסטלטור בנפרד.
   
 • ציוד האיתור - כדי לאתר רטיבות קפילארית כתוצר של פיצוץ בצינור, יש צורך בציוד מתקדם למדי. מצלמה טרמית היא השיטה המומלצת ביותר לצורכי איתור נזילות סמויות או גלויות. דעו להיזהר מאינסטלטורים שטוענים בפניכם שהם מתמחים בפעולת האיתור אך לא מחזיקים בציוד המתאים, שכן, מדובר בעבודה שצריכה להיעשות בצורה מעמיקה ותוך הקפדה שלא לפגוע בקירות או בריצוף.
   
 • חוות דעת מומחה - ודאו מול מאתר הנזילות לפני הגעתו אליכם שהוא אכן מחזיק באישור מטעם המכון הישראלי לחוות דעת מומחים, שכן רק ככה בעת הצורך, יוכל בית משפט לבחון את הדוח, מבלי לשלול אותו על ההתחלה. ברוב המקרים הדוח מסייע לכם לקבל כספי פיצוי מחברת הביטוח או מהשכן שהנזק נגרם ממנו.
   
 • נסיון - כדי להבין אם מדובר ברטיבות קפילארית שנוצרה בגלל בעיות איטום או בגלל התפוצצות בצינור צריך להחזיק בידע רב שנרכש עם השנים. במידה ומדובר על פיצוץ בצינור - על מאתר הנזילות לפענח היכן הצינור התפוצץ, תוך שימוש באביזרים הטכנולוגיים שלו בצורה מדוייקת.
   
 • אם לא אותרה תקלה - במקרים בהם לא אותרה נזילה באחד מאמצעי האיתור של מאתר הנזילות, כדאי שתדעו שהמחיר שאתם מחוייבים לשלם יהיה רק על דמי הביקור שלו בביתכם, הנעים בין 200 - 500 ש"ח. אם נתקלתם במאתר נזילות שדורש את מלוא התשלום לפני תחילת העבודה, דעו שמדובר באיש מקצוע פחות הגון ועדיף להמנע מלהעסיקו.
   
 • מה כולל מחיר איתור רטיבות קפילארית? - מחיר האיתור צריך לכלול בתחומו את עבודת האיתור במצלמה הטרמית וגם את דוח העבודה שהסברנו עליו קודם. ודאו מול מאתר הנזילה שהוא אכן כולל את שני אלו בעת שהוא בודק בביתכם אחר רטיבות קפילארית.