מחפשים אינסטלטור מומלץ? מצאתם!
מחפשים אינסטלטור מומלץ? מצאתם! השאירו פרטים וחוזרים במהירות עם הצעות מחיר:

צילום קווי ביוב

תוהים מה זה אומר צילום קווי ביוב? במאמר זה נסביר מה הוא הליך צילום קווי ביוב, מתי יש בו צורך? כמה הוא עולה? מי מבצע צילום קווי ביוב? ואיך בהליך פשוט דרך פורטל פייפר תוכלו להשוות בין בעלי מקצוע ולחסוך בזמני חיפוש ובכסף. קראו וגלו.

צילום קווי ביוב - מה זה?

צילום קווי ביוב הוא הליך המבוצע ע"י סיב אופטי דק, שאליו מחוברת מצלמה קטנה ובזכות המימדים הקטנים הללו, ניתן ברוב המקרים לבצע צילום היקפי באיכות גבוהה בתוך קווי צנרת וביוב וכל זאת מבלי שכלל יהיה צורך בהרס מאסיבי של השכבות העוטפות את הצינורות שיש לבדוק (קירות לבנים, קירות בטון וכד').
 

מי שמבצע, ברוב המקרים את הליך צילום קווי ביוב הוא אינסטלטור אך יש לקחת בחשבון שלא כל אינסטלטור מחזיק בציוד הנ"ל ואז מומלץ להסתייע במאתר נזילות במקום ודעו כמובן שפורטל פייפר יוכל לקשר אתכם הן לאינסטלטורים והן למאתרי נזילות ולזאת לפי בחירתכם ובחינם.

 

צילום קווי ביוב

מתי יש צורך בצילום קווי ביוב?

הצורך בצילום קווי ביוב מגיע משלל סיבות בין אם בגלל שאתם נתקלים בבעיות בצנרת כל שני וחמישי ומעוניינים לברר לעומק מדוע הצרות בצנרת לא מפסיקות להגיע, כאשר אתם מעוניינים לרכוש דירה ויש צורך להעריך את מצב הצנרת המתפעלת את הנכס וכד'. נרחיב על כך מתחת בהרחבה מתחת:

 • נזילה חוזרת - היווצרות נזילה פעם בכמה חודשים עד שנה זה דבר נורמלי וזאת בהתחשב בחלקי צינור שמתיישנים או מתמלאים באבנית, אך במידה ואתם מבחינים בנזילות החוזרות על עצמן וגם לאחר טיפול בהן ע"י אינסטלטור - זה עשוי להעיד על בעיה עמוקה יותר שבגינה יש לבצע צילום קווי ביוב שיביאו לתיעוד מבנה פנים הצנרת.
   
 • רכישה של בית - במידה ואתם שוקלים לרכוש בית/ דירה שאינם חדשים מקבלן - מומלץ לבצע צילום קווי ביוב וצנרת וזאת כדי לברר ליקויים שעשויים להשפיע על מערכת הביוב הקיימת לאחר הרכישה.
   
 • טופס 4 - במידה ואתם מעוניינים להוציא לפועל פרוייקט לבניית בית, יחידת דיור או בניין עליכם להצטייד במסמך הנקרא טופס 4 שתפקידו לאשר שהמיקום שנקבע לבניית הנכס מותאם למגורי אדם. 

  אחד הסעיפים שיש לבדוק כדי להיות זכאי לטופס 4 הוא בדיקה שקווי הביוב בשטח אכן תקינים ומותאמים לבנייני מגורים ולכן יהיה עליכם לבצע תחילה צילום קווי ביוב לבדיקה מקיפה של קווי הביוב.

מחיר צילום קווי ביוב ע"י אינסטלטור

מחיר צילום קווי ביוב ע"י אינסטלטור נע בין 800 - 1,500 ש"ח וזאת עבור צילום של צנרת עד 30 מטר אורך.
 

כמו כן, מחירים אלו מיוחסים לשעות עבודה סטנדרטיות (בין 8:00 - 18:00, בימים א' - ה') ולכן, במידה והאינסטלטור ביצע עבורכם פעולה זו מחוץ לטווח השעות והימים שצויינו - מחיר השירות עשוי להתייקר בהתאם לתקנון 'שעות מיוחדות'.
 

מחיר ממוצע לצילום קווי ביוב ע"י אינסטלטור

מחיר ממוצע לצילום קווי ביוב ע"י אינסטלטור: 1150 ₪

טווח מחיר גבוה 1500 ₪

טווח מחיר נמוך 800 ₪

השוו בין אינסטלטורים עבור צילום קווי ביוב

במידה והזדהתם באחד או יותר מהנסיבות שהוזכרו למעלה ואתם מעוניינים לבצע הליך בדיקה היקפי של קווי הביוב שלכם, דעו כי תוכלו דרך מילוי פרטים קצר וחינמי בפורטל פייפר לקבל עד 3 אינסטלטורים, שביניהם תוכלו להשוות במחירי צילום קווי ביוב ולמצוא את ההצעה המשתלמת ביותר עבורכם וגם לחסוך בזמני חיפושים ארוכים.
 

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-3633609

צילום קווי ביוב - מה חשוב לדעת?

ישנם כמה דגשים שכדאי שתדעו לפני שאתם מזמינים אינסטלטור או מאתר נזילות לצורך צילום קווי ביוב, נסביר על כך מתחת:

 • מחיר ביצוע העבודה - הציוד שמצריך צילום קווי ביוב הוא יקר מאוד ולכן, אל תתפתו לבחור בבעל מקצוע המציע שירות זה במחיר מוזל יותר מיתר בעלי המקצוע - זה עשוי להעיד על חוסר תקינות בהליך שעלול לגרום לכם לעוגמת נפש.
   
 • הימצאות סתימה - במידה ויש לכם סתימה שמקורה בצנרת , יש לתקן אותה קודם ע"י אינסטלטור ורק לאחר מכן לבצע צילום קווי ביוב ע"י אותו אינסטלטור או אם אין לו את האפשרות לכך, הזמינו מאתר נזילות שיבצע את הליך הצילום בעצמו.

  הסיבה לכך היא מפני שהליך הצילום נעשה ע"י סיב דק שאין ביכולתו גם לפתוח סתימות, נוסף על יכולות הצילום שלו ויתרה מכך, עשוי להיגרם נזק הן לסיב והן למצלמה ובגלל סיבה זו - מרבית בעלי המקצוע המחזיקים בציוד הנ"ל יסרבו (בצדק) לצלם את קווי הביוב שלכם מחשש לנזק לציוד שלהם.
   
 • דו"ח על ביצוע העבודה - לאחר פעולת צילום קווי ביוב ע"י בעל המקצוע, יהיה עליו להכין עבורכם דו"ח מפורט אודות הליך העבודה אותה ביצע כגון: סוג המבנה בו התבצע הצילום (בית, חצר וכד'), צירוף של התמונות שנקלחו, תיאור מצב הצנרת והליקויים שנתגלו בה (במידה ונתגלו).

  דו"ח זה חשוב ביותר כי הוא מהווה דף הצהרה על מצב הצנרת הקיימת, הן עבור חברת הביטוח שלכם לבקשת החזר כספי על עלות שימוש בסיב אופטי ע"י בעל המקצוע והן לפני מכירה או רכישה של נכס.

  יש לקחת בחשבון כי הדו"ח יהיה מוכן עבורכם רק לאחר מספר ימים ולא באותו היום בו בוצע צילום קווי ביוב.

שאלות ותשובות בנושא צילום קווי ביוב

לנוחיותכם צירפנו לכם מספר שאלות שנשאלו ע"י גולשים אמיתיים בנושא צילום קווי ביוב ולתשובות שקיבלו מצוות פורטל פייפר.

האם צילום קווי ביוב פותח סתימות?

לא, צילום קווי ביוב אחראי לתיעוד של הצנרת מבפנים ורצוי לבצע זאת לאחר שטיפלתם בסתימה בצנרת.


מי מבצע צילום קווי ביוב?

צילום קווי ביוב נעשה, ברוב המקרים ע"י אינסטלטור אך לא כל אינסטלטור מחזיק בציוד הנ"ל ואז כדאי להסתייע במאתרי נזילות, המחזיקים בציוד לכך. קחו בחשבון שבשונה מאינסטלטור - לא לכל מאתר נזילות יש את ההסמכה בתיקון נזילה שאותרה על ידו.


האם צילום קווי ביוב יכול לפגוע בביוב?

אין לחשוש על פגיעה בצנרת או בביוב היות והליך צילום קו ביוב מורכב מסיב אופטי דק ביותר הנכנס לפנים הביוב או הצנרת וזאת מבלי להפעיל כוח בעת פעולה זו.


מה החיסרון בצילום קווי ביוב?

החיסרון בשיטה זו היא שבמידה ומדובר בצנרת סתומה או כזו שמכילה עיקולים רבים - יהיה לסיב לעבור בצורה חלקה לאורך הצינורות.