מחפשים אינסטלטור מומלץ? מצאתם!
מחפשים אינסטלטור מומלץ? מצאתם! השאירו פרטים וחוזרים במהירות עם הצעות מחיר:

ייבוש תת רצפתי

גיליתם רטיבות מתחת לריצוף? בעמוד שלפניכם תוכלו לראות כל מה שתצטרכו על ייבוש תת רצפתי כולל מחיר, כמה זמן לוקח הייבוש, אילו שיטות יש לייבוש תת רצפתי, איך הוא מתבצע והמלצות איך תוכלו למנוע אותו להבא. בנוסף תוכלו לערוך השוואת מחירים בין מאתרי נזילות שמבצעים ייבוש תת רצפתי ולחסוך עד 39% במחיר.

מה המחיר של ייבוש תת רצפתי?

מחיר ייבוש תת רצפתי הוא 80 - 130 ש"ח למטר רבוע. כשהשטח של הרטיבות מתחת לריצוף קטן מ- 20 מ"ר תהיה גביית מחיר מינימאלית של 2,000 ש"ח.

 

מחיר ממוצע לייבוש תת רצפתי למטר

מחיר ממוצע לייבוש תת רצפתי למטר: 105 ₪

טווח מחיר גבוה 130 ₪

טווח מחיר נמוך 80 ₪

מחירי ייבוש תת רצפתי

מעבר למחיר של הייבוש התת רצפתי עצמו יש עוד מחירים שכלולים בכל התהליך הזה:

מחירים נוספים של ייבוש רטיבות תת רצפתית

כמה עולה לאתר נזילה במצלמה טרמית?

באמצעות הזרמה של מים חמים.


1,300 - 1,800 ש"ח
כמה עולה איתור נזילה בגז?

שיטת איתור נזילות שנפוצה אם הרטיבות ליד הגינה.


1,700 - 2,100 ש"ח
כמה עולה בדיקת לחות במעבדה?

בדיקה של אחוז הלחות במצע של הרצפה.


1,000 - 1,500 ש"ח

הדפס מחירון

 • המחירים המוצגים במחירון אינם כוללים מע"מ.
 • המחירון מעודכן לחודש יוני בשנת 2024.

איך נוצרת רטיבות מתחת לריצוף?

רטיבות מתחת לריצוף נוצרת כתוצאה מפיצוץ צינור מים שנמצא מתחת לריצוף. סיבות נוספות לכך שנוצרת רטיבות מתחת לרצפה היא בגלל איטום לקוי של התקרה או הקירות באמבטיה או במטבח ובעיה במערכת הדלוחין בדירה שמביאה לרטיבות. בנוסף אם הייתה לכם הצפה בדירה סיכוי סביר שמים חדרו מתחת לריצוף.

 

הצפה בבית שגורמת לרטיבות מתחת לריצוף

כך תזהו שיש לכם רטיבות מתחת לריצוף

יש כמה סימנים שיכולים להצביע על כך שיש לכם רטיבות מתחת לריצוף:

 • רטיבות קפילארית: אל תדאגו אתם לא היחידים שלא שמעתם את המושג הזה בעבר - רטיבות קפילארית היא חלחול של מים במעלה קירות של מבנה. ברגע שיש רטיבות מתחת לריצוף המים מנסים לצאת והם עולים למעלה בקירות. זה גורם לרטיבות בקיר וכתוצאה מכך לעובש וקילופי צבע.
   
 • רטיבות בתקרה של השכנים: דרך אחרת לדעת אם יש לכם רטיבות תת רצפתית היא כשהשכנים מתלוננים על כך שיש להם רטיבות מהתקרה. רטיבות בתקרה של השכנים מתחתיכם היא סימן לרטיבות תת רצפתית שיש אצלכם בבית. אם הרטיבות הגיעה למצב כזה של אצל השכנים זה אומר שהיא במצב מתקדם והיא יכול לעשות נזק רציני למבנה - לכן חשוב לא לחכות איתה ולהזמין מאתר נזילות מקצועי שיאתר בדיוק את מקור הנזילה.
   
 • אבקה על הרובה: אם יש לכם אבקה לבנה על הרובה ברצפה זה סימן שמים מנסים לצאת משם - כלומר יש לכם מים מתחת לריצוף.
   
 • חשבון מים גבוה: דרך אחרת לראות שיש נזילה סמויה אצלכם בדירה היא כשאתם מקבלים חשבון מים גבוה לעומת החשבון הרגיל שלכם. העובדה שיש לכם נזילה סמויה לא בהכרח אומרת שהרטיבות נמצאת מתחת לריצווף - זו העבודה של מאתר הנזילות לקבוע.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-3633609

באיזו שיטה מתבצע ייבוש תת רצפתי?

ייבוש תת רצפתי יכול להתבצע ב-2 שיטות:

 • מכונה ייעודית: כיום השיטה הנפוצה שבאמצעותה מתבצע ייבוש תת רצפתי היא מכונה ייעודית שבאמצעות ואקום שואבת את המים מתחת לריצוף ואז מייבשת אותם עם מפוחי אוויר ויבשנים. זו השיטה היעילה ביותר לייבוש תת רצפתי מפני שהיא מייתרת את הצורך לפרק את הריצוף.
   
 • הרמת הריצוף: השיטה הישנה לייבוש תת רצפתי שהיא גם השיטה הזולה יותר היא הרמה של הריצוף ואז לתת למים להתייבש בעצמם. חשוב להגיד שהשיטה הזו לא תמיד יעילה אם יש רטיבות משמעותית מתחת לריצוף. אם הרצפה שלכם היא מפרקט ואתם רואים שהוא התחיל להתנפח מהרטיבות סימן שצריך לתקן אותו.

כמה זמן לוקח ייבוש תת רצפתי?

ייבוש תת רצפתי לוקח שבועיים עד חמישה שבועות. במקרה של מצע סומסום ייקח בין שבועיים לשלושה שבועות לייבש את הרטיבות, ובמקרה של מצע חול ייבוש של רטיבות מתחת לריצוף יקח בין 3-5 שבועות. הסיבה לכך היא שסומסום יותר אוורירי ולכן סופח את המים בצורה פחות טובה מאשר חול שהוא יותר דחוס וסופח את המים בצורה יותר "טובה".

 

כמה זמן לוקח ייבוש תת רצפתי?
3.5 שבועות
5 שבועות משך זמן 2 שבועות

ייבוש תת רצפתי - שלב אחר שלב

ייבוש תת רצפתי הוא תהליך ארוך והוא לוקח כמה שלבים אחרי שהבנתם שיש נזילה:

 1. איתור הנזילה: רק רגע לפני שניגשים לבעיה של המים מתחת לרצפה שלכם קודם כל צריך לאתר את מקור הנזילה. איתור הנזילה מתבצע בדרך כלל באמצעות מצלמה טרמית. מזרימים מים חמים ובאמצעות המצלמה ניתן לראות איפה יש חור בצנרת או אם בכלל מדובר על בעיית איטום.
   
 2. תיקון הנזילה: עוד דבר שחשוב לעשות לפני שמתחילים לשאוב את הרטיבות הוא לתקן את הבעיה שגורמת להצטברות של המים. אופן התיקון משתנה בהתאם למקור וגודל הבעיה. אם מדובר על חור בודד בצנרת בדרך ניתן להחליף את המקטע ובכך לפתור את הבעיה. אם מדובר על בעיית האיטום אז צריך לחזק את האיטום.
   
 3. בדיקת לחות: על מנת להחליט איזו שיטה היא העדיפה לייבוש תת רצפתי (מכונה או ייבוש "טבעי")  צריך להבין מה אחוז הלחות של הרטיבות מתחת לריצוף. יש 2 דרכים להבין מה אחוז הלחות. בדרך הראשונה מאתר הנזילות יקח דוגמה מהמצע וישלח אותה למעבדה שתבדוק ותקבע מה אחוז הלחות. דרך נוספת היא באמצעות שימוש במד לחות. האחוז התקני של מצע חול הוא עד 6% לחות ובמקרה של מצע סומסום האחוז התקני הוא עד 3%. אם אחוז הלחות של המצע אצלכם יותר גבוה מוכרחים להשתמש במכונה לשאיבת המים מתחת לריצוף.
   
 4. יישום ייבוש או שאיבת מים מתחת לריצוף: אותרה ותוקנה הנזילה, הלחות נבדקה ונבחרה השיטה לייבוש הרטיבות מתחת לריצוף. עכשיו זה הזמן של יישום השיטה הנבחרת. אם השיטה הנבחרת היא שאיבה אז מאתר הנזילות יביא את המכונה שמייבשת את הרטיבות התת רצפתית. המכונה קודחת חור בקרמיקה בקוטר של 50 מ"מ. לאחר מכן מאתר הנזילות יוציא את החול או הסומסום וישים את הזרוע של המכונה שתתחיל לשאוב.

  בטח שמתם לב שבפסקה הקודמת אמרנו לכם שייבוש תת רצפתי אורך בין שבועיים לחמישה שבועות - מה שאומר שהמכונה אכן תישאר אצלכם במהלך כל הזמן הזה. המכונות החדשות הן שקטות, אז אין יותר מדי מה לדאוג מבחינת רעש בבית שלכם, אבל גם אם המכונה רועשת מדי בשבילכם תדעו שניתן להשהות אותה במהלך הלילה או בזמן אחר שתעדיפו שהיא לא תפעל. חשוב לוודא שהמכונה של מאתר הנזילות אכן באה עם משתיק, אחרת היא מאוד רועשת - ברמה שלא תוכלו להישאר בבית בנוחות בזמן הזה.
   
 5. סיום העבודה - דו"ח וסגירת הריצוף: לאחר התקופה שבה המכונה מייבשת את הרטיבות התת רצפתית שלכם מאתר הנזילות יגיע שוב לבית ויקח דוגמית מהמצע וישלח לבדיקת לחות במעבדה כדי לוודא שאכן אין לכם מים כלואים מתחת לריצוף. בהנחה שאכן העבודה בוצעה בצורה טובה עכשיו זה הזמן של מאתר הנזילות לסגור לכם בחזרה את הריצוף ולהפיק לכם דו"ח. את הדו"ח הזה תגישו לחברת הביטוח שלכם על מנת לקבל החזר.

למה ייבוש חול מתחת לריצוף חייב להתבצע במהירות?

אם אתם חושדים שיש לכם רטיבות מתחת לריצוף חשוב לא להתמהמה ולהזמין מאתר נזילות שמתמחה בייבוש רטיבות מתחת לריצוף. הסיבה לכך היא שכל רגע שהמים נמצאים שם הם מנסים לפרוץ מה שיכול לגרום לנזק לתשתית בקירות או בתקרה ולהגיע אפילו למערכת החשמל, במיוחד אם התחלתם לראות אבקה לבנה על הרובה. מעבר לכך רטיבות מתחת לריצוף גורמת להתפתחות של עובש ופטריות שיכולות לעשות נזק בריאותי.

 

דחיפות לייבוש תת רצפתי:

דחיפות גבוהה מדד דחיפות 3 דחיפות נמוכה

המלצות לייבוש תת רצפתי

הנה כמה טיפים לייבוש תת רצפתי שכדאי שתדעו:

 • ודאו שהמכונה שקטה: זה משהו שכדאי לכם לוודא לפני שאתם מזמינים מאתר נזילות לייבש את הרטיבות מתחת לריצוף שלכם. אתם לא רוצים למצוא את עצמכם עם מכונה רעש במשך השבועות הקרובים. מצד שני אם כבר אתם מתכננים טיול ארוך בחו"ל אולי זה לא נורא.
   
 • לא כל מאתר נזילות עושה את העבודה: זה משהו שגם חשוב לוודא לפני שאתם מתקשרים למאתר נזילות - לא כל מאתר נזילות מבצע ייבוש תת רצפתי. לכן גם את זה חשוב לוודא לפני שאתם מזמינים את מאתר הנזילות.
   
 • החליפו את הצינורות מדי פעם: על מנת למנוע ממים להיות כלואים בעקבות נזילה סמויה מומלץ להחליף מקטעים בצינורות מדי פעם. 2 הצינורות החשודים ביותר הם הצינורות של התמי 4 וברז הניל שנוותן להישחק יותר בקלות מאשר הצנרת בתוך הקיר.
   
 • זיהיתם בעיית איטום? אל תחכו איתה: אם יש לכם ברצפה או בקיר בעיית איטום שיכול לגרום לנזילה אל תחכו איתה והזמינו אינסטלטור או איש איטום שיפתור את הבעיה. הבעיות שיכולות להיגרם מבעיות איטום יעלו לכם יותר ככל שתחכו יותר זמן.
   
 • שמרו על הביוב: הגורם המרכזי להצפה בבית הוא סתימה בביוב. יש כמה דברים שגורמים לסתימה בביוב, ועל חלקם אתם לא יכולים לשלוט כמו במקרה של שורשים שחדרו לביוב, אבל על חלקם אתם כן יכולים לשלוט כמו במקרה של מגבונים. אסור לזרוק מגבונים לשירות מפני שהם גורמים לביוב להיסתם.

ערכו השוואת מחירים לייבוש תת רצפתי וחסכו

מחיר ייבוש תת רצפתי משתנה בהתאם לגודל השטח שצריך לייבש אבל לא רק, הוא משתנה גם בהתאם למאתר הנזילות שתבחרו. לא כל מאתר נזילות ייקח לכם מחיר זהה על ייבוש תת רצפתי ולכן מומלץ לערוך השוואת מחירים מה שיכול לחסוך לכם עד 39% במחיר.

 

התקשרו לפורטל פייפר או השאירו פרטים ותקבלו עד 3 הצעות מחיר ממאתרי נזילות באזור שלכם. קבלו את הצעות המחיר שלהם ותוכלו לחסוך משמעותית במחיר של ייבוש הרטיבות מתחת לריצוף שלכם.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-3633609

שאלות נפוצות בנושא ייבוש תת רצפתי

איך ניתן לדעת אם יש לי רטיבות מתחת לריצוף?

יש כמה סימנים שיכולים לגרום לכם לחשוד כמו רטיבות קפילארית או נזילה בתקרה של השכנים מתחתיכם. הרחבנו על כך בעמוד.


איך מתבצעת ייבוש תת רצפתי?

השיטה הנפוצה והיעילה כיום היא שאיבת רטיבות מתחת לריצוף באמצעות מכונה ייעודית