מחפשים אינסטלטור מומלץ? מצאתם!
מחפשים אינסטלטור מומלץ? מצאתם! השאירו פרטים וחוזרים במהירות עם הצעות מחיר:

איתור נזילות בצנרת תת קרקעית

כאן נציג דרכים לאיתור נזילות בצנרת תת קרקעית, כמה עולה לאתר אותן, מהם ביכלל הסימנים שמעידים על נזילה כזו וגם איך תוכלו בקלות להשוות בין בעלי מקצוע באזורכם ולחסוך דרך פורטל פייפר.

מהם הסימנים לנזילה בצנרת תת קרקעית?

אחד הסימנים להיווצרות נזילה בצנרת תת קרקעית הוא חשבון מים גבוה כתוצאה של "שימוש" גבוה במים. עוד סימן לנזילה תת קרקעית הוא הופעה של שלולית מים באדמה ואף היווצרות ריחות ביוב חזקים באזור.

מהו מחיר איתור נזילות בצנרת תת קרקעית?

מחירי איתור נזילות נקבעים לפי סוג שיטת האיתור שנבחרה. מחיר לאיתור נזילות בצנרת תת קרקעית ע"י מצלמה טרמית נע בין 1,400 - 1,800 ש"ח, איתור נזילות ע"י חיישן גז נע בין 1,700 - 2,100 ש"ח ואיתור באמצעות סיב אופטי יעלה בין 800 - 1,500 ש"ח. חשוב לציין שהמחירים המוצגים, לא כוללים את תיקון הנזילה שאותרה בצנרת תת קרקעית אלא רק את הפעולה שהביאה לאיתור של הנזילה.

מחירון איתור נזילות בצנרת תת קרקעית

איתור נזילה במצלמה טרמית

נחשבת לשיטת האיתור הנפוצה ביותר כיום.


1,400 - 1,800 ש"ח
איתור נזילות בצנרת תת קרקעית בחיישן גז

פעולה המסייעת לאתר נזילות בשטחי חוץ כמו גינות.


1,700 - 2,100 ש"ח
איתור נזילה תת קרקעית עם סיב אופטי

המחיר עבור החדרה של חוט ייעודי המצלם בעזרת מצלמה את שטחי פנים הצנרת (עד 40 מטר).


800 - 1,500 ש"ח

הדפס מחירון

 • המחירים המוצגים במחירון אינם כוללים מע"מ.
 • המחירון מעודכן לחודש יוני בשנת 2024.

כיצד מתבצע איתור נזילות בצנרת תת קרקעית?

איתור נזילות בצנרת תת קרקעית יכול להתבצע בכמה דרכים, הכוללים - שימוש במצלמה טרמית, איתור נזילה בחיישן גז ואפילו באמצעות סיב אופטי שביכולתו לתעד את שטחי פנים הצנרת.

חשוב לנו צוות פורטל פייפר להוסיף ולומר שבזכות השיטות שנציג מתחת, תוכלו לחסוך בפתיחה של הרצפה וחפירה לשורש הנזילה, דבר שגם יחסוך בבנייה מחודשת לאחר תיקון הנזילה. 

 • איתור נזילות בצנרת תת קרקעית במצלמה טרמית - ע"מ לאתר נזילות בצנרת תת קרקעית, יהיה על מאתר הנזילות להעביר את המצלמה על האזורים החשודים בנזילה. מצלמה טרמית יכולה לאתר אזורים בהם הטמפרטורות נמוכות או גבוהות מהרגיל  ע"י חיישן טרמי.
   
 • איתור נזילה בצנרת עם חיישן גז - אל דאגה, אין מדובר בגז רעיל אלא כזה הידידותי לסביבה. על מאתר הנזילות יהיה לרוקן את צנרת המים החשודה בנזילה מנוזלים. לאחר מכן הוא ימלא את הצנרת בתערובת הגז הידידותית וע"י הפעלת חיישן גז, הוא יעבור על שטחי הצינור. במידה ואכן מתקיימת נזילה, הגז ידלוף מתוך אזורי הנזילה וחיישן הגז יזהה זאת ויתריע.
   
 • איתור נזילות בצנרת עם סיב אופטי - גם שימוש בסיב אופטי כדרך לאיתור נזילות בצנרת תת קרקעית מניב תוצאות לא רעות. כאן מדובר על חוט מתכתי דק, שאל קצה אחד שלו מחוברת מצלמה. את הסיב האופטי מחדיר מאתר נזילות לתוך השטח הפנימי של הצנרת שחשודה בנזילה, המצלמה של הסיב מתעדת את כל אזורי הצינור עד לאזור בו מופיעה הנזילה.


איתור נזילה בצנרת תת קרקעית

מי מחוייב בתשלום עבור בדיקה ותיקון צנרת תת קרקעית?

אחת המטרות באיתור נזילות בצנרת תת קרקעית היא לאתר את אזור הנזילה המדוייק ואז לנתב את תחום האחריות למי שהנזילה בשטח שלו. לעתים הנזילה עשוייה להתרחש בצנרת הציבורית של הרחוב, דבר שמחייב את הרשות המקומית לשאת בתשלום הבדיקה. במקרים בהם מדובר על נזילה הממוקמת בצינור שמשוייך אל הנכס, הכוונה - שבעל הנכס מחוייב בתשלום על הבדיקה וגם הוא זה שאחראי לדאוג לתקן אותה מכיסו.

הנה שני היבטים שיסייעו לכם להבין את הגבולות הרשמיים עליהם אתם אחראיים ועל אילו הרשות המקומית אחראית:

 • במערכת של ביוב - קו הגבול ביניכם לשטח שבחזקת הרשות הוא בשוחת הביוב הראשונה שמחוץ לנכס שלכם.
   
 • במערכת המים - קו הגבול הוא במונה המים של הבניין או הנכס.

מדוע נוצרות נזילות בצנרת תת קרקעית?

יש כמה סיבות האחראיות לנזילה בצנרת תת קרקעית, כמו - בלאי של הצינורות, חדירת שורשים לשטח הצנרת ואף פגיעה של הצינורות ע"י כדי עבודה.

 • שורשים - לעתים, שורשי עצים חודרים בחוזקתם לתוך אזורי האדמה העמוקים, דבר שגם מוביל אותם לפגוע בצנרת המצוייה באדמה זו. 
   
 • התקנה לקוייה - מרבית הצנרת במדינת ישראל הוקמה עד לסוף שנות ה - 90 ע"י עובדים שלא התמקצעו בתחום ועשו עבודה 'חאפרית' מלכתחילה. עבודה לא מקצועית + תיכנון לקוי של המהנדסים, הוביל בסופו של דבר להיווצרות נזילות רבות בצנרת הפרטית שלנו ובזו ששייכת לציבור.
   
 • בלאי - מערכות הצנרת במדינה עשויות לרוב ממתכת וברזל. בחלוף הזמן הצינורות הללו מחלידים מאוד ונשברים מתקלפים בחיבורים שלהם ולא רק. כל אלו גורמים לחורים ולנזילות.
   
 • כלי עבודה - גם במקרים בהם מתבצעות עבודות באדמה הסמוכה לצנרת, כלי העבודה החזקים עשויים גם הם לפגוע בצנרת ולגרום לנזילות נרחבות. 

השיגו דרך פייפר מאתר נזילות באזורכם בקלות

איתור נזילות בצנרת תת קרקעית עשוי להיות עבודה מורכבת מאוד לביצוע וגם לא כל אינסטלטור מחזיק בידע ובכלים הטכנולוגים הדרושים לכך. אנחנו בפורטל פייפר מאגדים מאתרי נזילות מכל הארץ המחזיקים בכלים המתאימים לצורך עבודה שכזו.

כל שעליכם לעשות הוא להשאיר פרטים בטופס המצורף ולקבל מאיתנו בחינם וללא התחייבות - עד 3 מאתרי נזילות באזור המגורים שלכם ישירות לטלפון הנייד. בין בעלי המקצוע שתקבלו תוכלו לברר מחירי עבודה עוד בטלפון ולהשוות ביניהם במחיר, כך שתוכלו לחסוך גם בכסף וגם בזמני חיפוש ארוכים. 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-3633609

כיצד השיטות שהצגנו חוסכות לכם בכסף?

השיטות שזה עתה הצגנו לאיתור נזילות בצנרת תת קרקעית מאפשרים לזהות נזילות באזורים מדוייקים מתחת לאדמה ללא הרס לריצוף או לשטח הסובב. חשבו על זה: רק החפירות וריסוק הבטון כדי לאפשר גישה לצינורות החבויים באדמה יעלו לכם כמעט כמו שימוש בכל אחת מהשיטות שהצגנו יחדיו. בנוסף לזה, גם כאשר מגיעים לאזור הצנרת בתוך האדמה לעתים קשה לאתר במדוייק את אזור הנזילה.

גם במקרים בהם בעל המקצוע איתר פיזית את אזור הנזילה, אין זה אומר שזה האזור היחיד שמאופיין בנזילה. בקיצור - חפירה לבטן האדמה, כדי לאתר נזילה עשוי להיות מסורבל, יקר יותר וגם התוצאה היא חלקית לרוב כי יכול להיות שקיימת נזילה באותו צינור במספר נקודות ואז המצב יהיה שגם לאחר תיקון נקודתי, הנזילה תימשך באזור אחר בצינור שאליו לא הגיעו.

 

נוסף לכך, גם לאחר תיקון של נזילה לאחר חפירה פיזית ומסורבלת, יהיה על המאתר לכסות חזרה את השטח באדמה או באספלט בכל האזורים בהם חפר, דבר שייקר משמעותית את מחירי העבודה.