מחפש אינסטלטור?
מחפש אינסטלטור? קבל עד 3 הצעות מחיר בחינם וללא התחייבות!

איתור נזילות

אין ספק שנזילות מים בבית יכולות להיות מטרד של ממש לדיירי הבית. איך בדיוק מאתרים את מקור הנזילה? וכמה זה צפוי לעלות לכם? פורטל 'פייפר אינסטלציה' עם כל המידע בנושא:

מצאו אינסטלטור לאיתור נזילות במחיר זול

אם גם בבית שלכם התגלו נזילות מהתקרה, הרצפה או קירות הבית, כדאי מאוד שתזמינו אינסטלטור שמתמחה בפעולה של איתור נזילות. חשוב להבין שלא כל בעל מקצוע בתחום האינסטלציה מספק את השירות של איתור וגילוי הנזילה היות והתהליך מצריך שימוש בכלים ומכשירים מיוחדים עליהם נפרט בהרחבה בהמשך. פורטל 'פייפר אינסטלציה' עוזר לכם לקבל מספר פניות (כולל הצעות מחיר) עבור השוואת מחירים לאיתור הנזילה בהתאם למקום המגורים שלכם ומאפשר לכם לבצע השוואה קלה ומהירה בין העלויות השונות.

איתור נזילות מים

מה עשוי לגרום לנזילות ברחבי הבית?

בדרך כלל, נזילות ברחבי הבית נגרמות בעקבות בלאי של מערכת הצינורות שנמצאת מאחורי הקירות או מתחת לרצפה בבית. הדרך לדעת אם יש לכם נזילה בבית היא כמובן הופעה של טפטוף או עובש על הקירות ובמקרים מסוימים גם מצבים בהם הקירות מתחילים להתקלף לאט לאט.

בנוסף דבר אשר יכול להצביע על נזילות בבית הוא כמובן מונה מים הנמצא על צריכה גבוהה שאינה הגיונית לכמות השימוש שלכם או חריגה בהשוואה לחודשים הקודמים לה. בכל מצב בו נתקלתם בהופעה של אחת מהתופעות הרשומות כאן,  כדאי שתזמינו אינסטלטור שמתמחה באיתור נזילות מים ולאחר מכן גם יספק לכם את השירות של תחזוקת הצנרת והחלפת הרכיבים הלקויים או תיקונם.

כיצד מתבצע איתור נזילות מים?

ישנם מספר שיטות ודרכים לבצע איתור נזילות מים בבית וכמובן שהאיזור בו התגלתה הנזילה משפיע על השיטה הנבחרת. ברוב הגדול של המקרים, יבחר בעל המקצוע להשתמש במצלמה תרמית (עליה נרחיב בפסקה הבאה) שעוזרת לאתר את הנזילה על בסיס אינפרא אדום ומזהה את מקור הדליפה בקיר. ניתן לבצע איתור של נזילות גם באמצעות שימוש בגלי קול ולמעשה להשתמש במכשיר מיוחד אשר מגביר את הרעש של המים ומאפשר לנו להבין מהיכן מגיעה הנזילה. 

כך מתבצע איתור נזילות במצלמה טרמית:

במידה ובעל המקצוע בחר בשיטה של איתור נזילות במצלמה טרמית, המשמעות היא כמובן שהיא ביצע בדיקה של כל מקורות המים הגלויים הנמצאים בבית כמו למשל איתור נזילות בניאגרות ואסלות, ברזים וכיורים וכדומה. אם לאחר הבדיקות הללו הוא אינו איתר את מקור הנזילה, כנראה שמדובר במוקד פנימי ונזילה נסתרת בקירות או מתחת לבלטות.

למעשה המצלמה התרמית פועלת על טכנולוגיה של אינפרא אדום ומזהה הפרשים בין טמפרטורות בין האזורים השונים. בעת השימוש בה והפנייתה לאזור הקיר, נקבל תמונה טרמוגרפית שתאפשר לנו להבין בדיוק מה מקור הנזילה וזאת מאחר וצבעו של המקום יהיה בצבע שונה משאר האזור. השימוש במצלמה תרמית לאיתור נזילות מאפשר לחסוך כסף רב ועלויות וזאת מאחר והוא מאפשר לאתר את מקור הנזילה ולמקד אותנו אל אזור ספציפי מבלי לבצע עבודה רחבה על כל הקיר. 

מהו המחיר עבור איתור נזילות מים?

המחירים של איתור נזילות מחירים משתנים כמובן בהתאם לסוג השיטה הנבחרת ולאזור בו זוהתה הנזילה. העלויות של הבדיקות לא תמיד זולות אך חשוב להבין שבדיקה טובה חוסכת לכם כסף רב בבהמשך כשמגיעים לשלב התיקון וזאת מאחר והיא מזהה את המקור של הנזילה וחוסכת עבודה של האינסטלטור על פני שטח גדול יותר. להלן מספר דוגמאות לעלויות ומחירים עבור איתור נזילות:

  • מחיר איתור נזילות באמצעות מצלמה טרמית: המחיר נע בין 1,400 ש"ח ל-1,800 ש"ח. המחיר הוא עבור איתור התקלה בלבד, ללא התיקון.

  • עלות איתור נזילה באמצעות גז:  מחיר שנע בין 1,300 - 1,500 ש"ח. כלי נוסף שמספק אבחון וזיהוי של מקור הנזילה הוא משאבה ששואבת גז מיוחד שהוחדר למערכת. כאשר נעמוד עם המשאבה מעל האזור בו קיימת הנזילה, החיישן יזהה בריחה של גז מהצינור ויתריע על כך.

  • עלות עבור צילום קווי ביוב: העלויות נעות בדרך כלל בין 1,200 - 1,800 ש"ח.
     
  • בתחום איתור הנזילות ניתן לראות שהמחירים יקרים, ולכן מומלץ לבצע השוואת מחירים לאיתור נזילות מים על מנת להוזיל את העלויות באופן משמעותי.

כדאי שתכירו: דו"ח איתור נזילות

בדרך כלל, נהוג לבקש מבעל המקצוע שמגיע לאתר את הנזילה בבית שלכם, לספק עבורכם דו"ח איתור נזילות אשר מפרט את כל הממצאים ואת המסקנות בעקבות הבדיקות שבוצעו בדירה. יש לשמור את הדו"ח ולהגישו לחברת הביטוח וזאת על מנת לאפשר השתתפות בעלויות במצד החברה על סמך הממצאים. בנוסף, רבים מעוניינים לשמור את הדו"ח עבור מצבים בהם הדירה עומדת לשכירות או למכירה ומאוד מומלץ בסיומו של התהליך לבקש את דו"ח מפורט מהאינסטלטור.

איתור ותיקון נזילות מים דרך 'פייפר אינסטלציה'

פורטל 'פייפר אינסטלציה' הוא פורטל האינסטלציה הגדול אשר מרכז בעלי מקצוע מהתחום במגוון אזורי שירות מכל הארץ עבור כל פעולות האינסטלציה השונות. ניתן למצוא דרכנו עבודות אינסטלציה מכל הסוגים וגם כמובן איתור ותיקון נזילות מים במגוון שיטות גם עבור שטחים פנימיים בבית או הדירה וגם עבור איתור נזילות בגינה או החצר שלכם. באמצעותנו תוכלו לקבל עד שלוש הצעות מחיר עבור השירות ולבחור בהצעה המשתלמת ביותר מביניהן. השימוש באתר הוא ללא עלויות ואינו מחייב אתכם בשום צורה.

איתור נזילות מים בבית ע"י אינסלטור עם המלצות

אחת הדרכים הטובות לדעת שאתם מזמינים בעל מקצוע מעולה, היא לקרוא עליו המלצות באתר שלו או במקומות אחרים ברחבי הרשת. איתור נזילות מים מצריך מיכשור מקצועי וגם ידע בתפעול שלו וקריאת המדדים המוצגים על גבי החיישן. במקרים בהם אתם חווים נזילות גלויה או אפילו סמויה, כמו במצב של רטיבות תת רצפתית, עבודה עם בעל מקצוע שאינו מקצועי יכולה לעלות לכם הרבה מאוד כסף בהמשך הדרך. על כן לא מומלץ לחסוך ולהתפשר על פחות מהטוב ביותר. באמצעותנו תוכלו לבחור מבין בעלי מקצוע מומלץ עם שנים רבות של ניסיון בתחום איתור הנזילות.

עוד על איתור נזילות מים בקיר

חשוב שתדעו, לא בכל המקרים ניתן לבצע איתור נזילות מים בקיר באמצעות אמצעים טכנולוגיים בלבד ובמקרים רבים נדרש בעל המקצוע לשבור את הקירות או הריצוף בבית על מנת להבין מהיכן בדיוק מגיעה הבעיה. כמו כן, לא כל בעל מקצוע שמגיע לאתר את התקלה הוא גם האדם אשר יתקן אותה ועל כן נדרש לוודא מראש האם הוא מבצע את שתי הפעולות גם יחד. במקרים רבים נדרש להזמין איתור נזילות בקירות על מנת להעביר את המידע לגורם אחר שיטפל בבעיה כמו בעל הנכס או וועד הבית של הבניין.

איתור וגילוי נזילות בצנרת מים של השכנים

לא אחת, ניתן לראות שיש נזילה מהתקרה או לחילופין מקירות משותפים עם השכנים שלנו. במצבים כאלה, חשוב לבצע תיאום מול השכנים ולהזמין שירות של גילוי נזילות בזמן שבו גם השכן נוכח. לעיתים יידרש בעל המקצוע לבקר גם בדירה השכנה ולבצע בדיקות מקיפות באמצעות המכשירים שברשותו על מנת לזהות את הצנרת החבויה בקיר ולאתר את הנזילה.

 

מה באשר לתשלום? למעשה כל מקרה לגופו וישנם מקרים בהם התשלום מתחלק בינכם לבין השכן ובמקרים אחרים השכן הוא זה שנדרש לשלם עבור פעולות התיקון. אנו ממליצים לערב את וועד הבית במידה ומתעוררת מחלוקת בנושא וזאת לאחר שקיבלתם דו"ח מפורט מגורם מקצעוי שמפרט את מקור הנזילה ועלויות התיקון שלה.

שירותי איתור נזילות

מצאו אינסטלטור לאיתור נזילות לפי אזור:

לחצו לחיוג מהיר השאירו פנייה